Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Immergas Victrix 24 kW x Plus - co oznacza migająca ikonka cwu.

walimar 07 Aug 2018 14:11 3276 4
 • #1
  walimar
  Level 10  
  Witam.
  W ubiegłym roku w trybie "lato" zaczęła mi na pomarańczowym wyświetlaczu kotła migać ikonka (kranik) cwu. Nawet gdy kocioł był w stanie czuwania, zapalał się wyświetlacz z migającą tą ikonką. Po kilku minutach gasł, aby za chwilę włączyć się od nowa. I tak było przez kilka miesięcy. Dzwoniłem na infolinię Immergasa, ale fachowcy nie umieli mi odpowiedzieć co może być tego przyczyną. Po przejściu na tryb "zimowy" ikonka dalej sobie mrugała. Kocioł chodził normalnie. Jednak w styczniu lub lutym tego roku, coś się z nim stało i zaczął grzać non stop z tem. ok. 80*C. W ogóle nie modulował siły palnika. Nie można się było dotknąć do grzejników.
  Piec miałem podłączony do CAR v1, sondy zewnętrznej i zasobnika 200 l.
  Odłączyłem więc CAR-a i założyłem mostek. O dziwo piec zaczął chodzić normalnie, co prawda w trybie ciągłym ale ładnie modulował moc palnika i wszystko wróciło do normy. Przestał się też zapalać wyświetlacz i z migającą ikonką cwu. Wysnułem diagnozę - uszkodzony CAR. Piec bez CAR-a chodził do chwili obecnej. Parę dni temu kupiłem nowego CAR-a v2 i zamontowałem. Ku mojemu zdziwieniu znowu zaczął się zapalać wyświetlacz z migającą ikonką. Dzieje się to wprawdzie bardzo sporadycznie 1 -2 razy na dobę ale zaczyna mnie to znowu niepokoić. Na razie w trybie "lato" jest wszystko ok. Nie testowałem jeszcze pieca w trybie "zima" CO+cwu. Piec nie wyświetla żadnego kodu błędu.
  Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim przypadkiem.

  Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na jakieś sugestie.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Witam. Kotły immergas tylko montuję jako instalator bo autoryzowanym serwisem nie jestem ale mam pytania. Od jak dawna posiadasz ten kocioł? Czy dzieje się tak od czasu jego zamontowania? Jak ustawiona jest temperatura cwu w zasobniku poprzez CAR V2?, kiedy był ostatni przegląd kotła? , skoro grzejniki były gorące jak diabli gdy mrugał priorytet cwu to chyba z zaworem 3 drożnym albo z jego napędem może być coś nie halo. Możliwą opcją jest awaria płyty głównej skoro dzieje się to tak sporadycznie ale to tylko moja sugestia.
  Pozdrawiam
 • #3
  walimar
  Level 10  
  Kocioł był zamontowany od nowości czyli od 2008 roku i do tej pory sprawował się bez zarzutów. Przez pierwsze 5 lat były serwisy gwarancyjne, później co roku przez instalatorów, chociaż w ostatnich 2 latach nie z autoryzowanych serwisów Immergasa. Właśnie po ostatnim przeglądzie zaczęło to mrugać. Co do awarii zaworu 3-drogowego to raczej nie, bo po odłączeniu CAR-a wszystko działało normalnie. Moje podejrzenia co do awarii CAR-a były poparte też tym, że przy pokrętle potencjometru CO (do wybierania krzywych grzewczych) była chyba wytarta ścieżka i trudno było ustawić krzywe grzewcze 3, 4 i 5. Na wyświetlaczu wskazania przeskakiwały, ale jak się udało ustawić to piec chodził normalnie. Dlatego też wymieniłem CAR-a na wersję v2. Tyle tylko, że po wymianie miganie jest nadal, chociaż bardzo sporadycznie.
  Ustawienia na kotle i na Car-e jak na zdjęciach.
  Immergas Victrix 24 kW x Plus - co oznacza migająca ikonka cwu.Immergas Victrix 24 kW x Plus - co oznacza migająca ikonka cwu.

  Jak się zrobi chłodniej spróbuję odpalić na próbę grzejniki.
  Nadal jednak nie wiem co może oznaczać miganie tej ikonki. Wstawił bym filmik ale na razie nie wiem jak.
  Filmik migającej ikonki cwu - może się uda.
 • #4
  W0jtek92
  Level 37  
  Witam. Moim zdaniem musisz wezwać autoryzowany serwis immergas (Serwisant musi posiadać autoryzację) Należy sprawdzić płytę główną kotła oraz ustawienia sterownika systemowego CAR. Ewentualnie problem tkwi w sądzie cwu zasobnika.
  Pozdrawiam.
 • #5
  walimar
  Level 10  
  A więc tak. Przyjechał Pan z serwisu Immergasa, zrobił przegląd i stwierdził, że wszystko jest ok. Co do przyczyn migania tej kontrolki, to niewiele pomógł. Stwierdził, że to jakiś błąd o małym znaczeniu ale jaki też nie wiedział. W każdym razie na koniec wszedł w menu serwisowe kotła, coś tam zresetował i od tego czasu kontrolka już nie miga (prawie miesiąc). Za przegrzewanie wody był najprawdopodobniej winny sterownik. Przy nowym sterowniku kocioł grzeje ok. Wprawdzie wyszedł nowy problem tj. głośna praca - stukanie pompy obiegowej, ale to już temat na inny wątek.
  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  Temat do zamknięcia.