Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] WS2812+Atmega168 z wew. taktowaniem 8MHz

07 Aug 2018 21:55 528 4
  • Level 6  
    Witam,

od kilku dni próbuję się uporać z programowalną linijką LED na atmedze168. Próbowałem najpierw podłączyć oryginalną bibliotekę adafruit neopixel, jednak wymaga ona arduino. Potem próbowałem uruchomić wraz z biblioteką light_ws2812 link: light_ws2812, jednak mam cały czas problem , ponieważ linijka mi się zaświeca na jasny biały i nie zmienia kolorów. Mogę zrobić tak, że zaświecę najpierw 2 diody, potem 4 itd, byle by rosły, ponieważ gdy dam mniej diód niż było wcześniej to nic się nie dzieje. W czym może być problem?]Link[/url]
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • User removed account  
  • Helpful post
    Level 26  
    Może nieprawidłowo wykonujesz reset? Dla nowych wersji tych diodek musi to być minimum coś koło 300µs, starsze miały krótsze czasy ~50µs.
    Albo może i faktycznie za niskie taktowanie? Kiedyś popełniłem procedurę która pracowała od 8MHz, a teoretycznie i na 6MHz powinna dać radę. Tutaj jest kod jakby Cię interesował: https://github.com/m-xor/AVR-WS8212-test
  • Level 6  
    Problem pomógł mi rozwiązać użytkownik ex-or. Okazało się, że mam w fuse bitach CKDIV8 włączony. Pozdrawiam