Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soundbar hw-j355 - lineout - Wyprowadzenie wyjścia liniowego z hw-j355

08 Sie 2018 12:09 513 12
  • Poziom 12  
    Witam,

Jeśli wybrałem zły dział, proszę o przeniesienie do właściwego.

Posiadam tv Samsung serie 7000 MU (brak wyjścia słuchawkowego analogowego) do telewizora podłączony poprzez bluetooth mam soundbar samsunga hw-j355. Posiadam do tego wzmacniacz blaupunkt (tylko wejścia analogowe) i głośniki ONKYO.
    Niestety dźwięk z soundbara jest nieporównywalnie gorszy od tradycyjnych drewnianych głośników i dlatego szukam sposobu podłączenia w/w wzmacniacza i głośników do soundbara, który niestety nie posiada wyjścia liniowego.
    Na soundbar nie ma już gwarancji dlatego pozwoliłem sobie na jego rozkręcenie i okazało się że jest on zbudowany na dwóch układach TAS5614LA (https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fds%2Fsymlink%2Ftas5614la.pdf).

Proszę o pomoc/poradę w jaki sposób mogę wyprowadzić sygnał analogowy z soundbara w/w na układach TAS5614LA.

Myślałem o podłączeniu równolegle z głośnikami w soundbarze układów INA2137 i za pomocą dzielnika uzyskać odpowiedni poziom sygnału, ale nie jestem pewien czy to zadziała.

Dodam że zależy mi na takim podłączeniu soundbar -> wzmacniacz aby głośność regulować tylko pilotem od TV
  • Poziom 34  
    Witam

Jaki dokładnie model TV? Nie ma tam wyjścia dźwięku cyfrowego SPDIF czy Coaxial? Może ma HDMI ARC? Wystarczy wtedy tylko przejściówka na sygnał analogowy i będzie o wiele lepiej i bez ingerenci w sprzęt

Fajnie by było wyprowadzić z TV sygnały, nie będą przetworzone przez elektronikę Soundbara.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    TV to model samsung ue55mu7002

Pytanie tylko czy będę mógł pilotem od tv regulować głośność gdy ustawie wyjście audio na Coaxial? Bo na tym mi zależy, by wszystko było sterowane pilotem z TV
  • Poziom 34  
    Musisz zobaczyć w ustawieniach dźwięku czy jest możliwe ustawienie głośności z pilota na wyjściu Coaxial. Co do HDMI ARC to jest możliwość sterowania głośnością o ile producent ją udostępnia. Niestety nie doczytałem się tego w instrukcji. Trzeba by spojrzeć w menu telewizora. Instrukcja PL

EDIT: Zobacz jeszcze tutaj: Link Jak się dobrze ustawi to niby działa wszystko idealnie. :D
  • Poziom 42  
    icosie napisał:
    Musisz zobaczyć w ustawieniach dźwięku czy jest możliwe ustawienie głośności z pilota na wyjściu Coaxial.

Nie ma takiej możliwości.
    icosie napisał:
    Co do HDMI ARC to jest możliwość sterowania głośnością

Sound-bar musiałby mieć gniazdo HDMI, aby rozważać tę funkcję.
    A ten model nie posiada takowego gniazda.

@lotrabartol - kolega nie rozważał połączyć TV inaczej?
    Tj. sygnał do wzmacniacza Blaupunkt i z tego wzmacniacza do sound-bar.
    Byłoby znacznie łatwiej.
    Może podać kolega model tego Blaupunkt?
    Na razie nie wnikam jak podłączyć ten wzmacniacz z TV.
    Czy są jakieś przeszkody, aby połączyć te urządzenia w ten sposób?
  • Poziom 12  
    ten Blaupunkt to MA-240 (stary sprzęt ale lubię sprzęt z lat 80'), mogę podłączyć wszystko przez konwerter TV->opto/analog (CINCH) -> blaupunkt + soundbar, ale trace możliwość regulacji wszystkiego jednym pilotem od TV. Problemu by nie było gdyby pilotem od tv można było regulować głośność na wyjściu opto.
  • Poziom 42  
    Hmm...

A kolega nie rozważał użycie odbiornika BT i podłączenie go do Blaupunkta?
    Bo jak rozumiem, poprzez połączenie BT można pilotem TV sterować poziom głośności.
    Tak działa ten sound-bar, czyż nie?
  • Poziom 12  
    Tak poprzez połączenie BT można pilotem TV sterować poziom głośności.
    Do blaupunkt-a podłączyłem BT h163 (taki tylko mam konwerter BT/analog), ale jakość dźwięku była delikatnie mówiąc kiepska (cykliczne odgłosy, cykanie).
    Możliwe że to kiepska jakość konwertera BT/analog. Dlatego chciałem sygnał (analogowy) wyciągnąć z soudbara samsunga, bo tu dźwięk jest OK.
    A może możecie mi zaproponować jakiś konwerter BT/analog ale dobry/sprawdzony a nie chinol?
  • Poziom 42  
    lotrabbartol napisał:
    A może możecie mi zaproponować jakiś konwerter BT/analog ale dobry/sprawdzony a nie chinol?

To pytanie może lepiej zadać w dziale -> RTV - Co kupić?
    Ja nie mam doświadczenia w tej materii.
    Jestem zwolennikiem połączeń przewodowych, gdziekolwiek to możliwe i zasadne :)
    Można zrobic kontrolny zakup w miejscu, gdzie istnieje możliwość zwrotu.
    lotrabbartol napisał:
    jakość dźwięku była delikatnie mówiąc kiepska (cykliczne odgłosy, cykanie).

Kolega sprawdził, czy przy tej próbie BT było wyłączone w sound-bar?
    Telewizor miał wykasowane połączenie z sound-bar?
    Również, o ile w domu jest sieć WiFi, to można przetestować inne kanały nadawania tej sieci.
    BT i WiFi to przecież ten sam zakres częstotliwości, może przy obecnych ustawieniach coś się zakłóca.
  • Poziom 12  
    Wczoraj testowałem adapter BT Harman Kardon BTA10 i z samym blaupunkt-em i działa dobrze (audio), automatyczne włączenie blaupunkt-a mogę zrealizować na przekaźniku z cewka 5V DC zasilaną z USB TV. Z tego samego adaptera BT Harman Kardon BTA10 mogę podłączyć (poprzez rozdzielacz jack 3,5mm) soundbar-a (aux in), ale tu mam problem, bo nie wiem jak wymusić włączenie soundbara gdy włączę TV. TV mam zawieszony na wysięgniku (ramieniu) i soundbar jest podwieszony do TV (jako głośnik "centralny", obracany z TV)
  • Poziom 42  
    lotrabbartol napisał:
    bo nie wiem jak wymusić włączenie soundbara gdy włączę TV

Rozumiem, że kolega "walczy" o minimalizację ilości pilotów na stole :) Hyh ...

Ale ad rem ...
    Teoretyczne, taka możliwość istnieje wg instrukcji tego sound-bar.
    Tyle tylko, że do tej funkcji konieczne jest wykorzystanie wejścia optycznego owego sound-bar.
    A w bieżącej konfiguracji te wejście nie jest wykorzystane.

Na miejscu kolegi przyjrzałbym się możliwościom pilota telewizora - to też Samsung.
    Może ma on możliwość włączenia/sterowania innego sprzętu tej firmy.
    Jest to bardzo często spotykana funkcjonalność i być może to będzie rozwiązaniem.

Lub zakup uniwersalnego pilota np. Logitech Harmony.
    Używam dwa piloty tej firmy i pracują genialnie - nie oparł im się żaden sprzęt, który posiadam.
    A jest trochę tego.
  • Poziom 12  
    Tak chce mieć tylko jednego pilota :). Funkcja automatycznego włączenia jest na wejściu D.IN (opto) i po BT/TV (bluetooth) i to działa.
    Jednak chciałbym wyprowadzić sygnał analogowy w soundbar-a na w/w układach TAS5614LA. I myślę że w tym kierunku chciałbym iść.
  • Poziom 42  
    lotrabbartol napisał:
    Jednak chciałbym wyprowadzić sygnał analogowy w soundbar-a na w/w układach TAS5614LA. I myślę że w tym kierunku chciałbym iść.

W takim przypadku sugerowałbym założenie nowego tematu w dziale -> Serwis RTV.
    A poszukanie instrukcji serwisowej tego sound-bar byłoby pomocne.

Tak swoją drogą ...

Są w sprzedaży urządzenia BT umożliwiające nadawanie do dwóch urządzeń jednocześnie np. ten -> Link
    Tylko te podłączenie do telewizora ...

Soundbar hw-j355 - lineout - Wyprowadzenie wyjścia liniowego z hw-j355