Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Tablet Lenovo A7-10F - Nie uruchamia się, nie reaguje na ładowarkę

08 Sie 2018 17:56 1491 10
  • Poziom 3  
    Witam,
    mam problem z tabletem Lenovo. Rozładował się przez noc, rano po podpięciu do ładowarki zupełnie nie zareagował, ani wyświetlacz, ani dioda od ładowania. Próbowałem długiego ładowania (3 dnia) bez skutku. Myślałem że nie zadziałało zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem i padła bateria. Zamówiłem identyczną z rozbitego modelu, ale tablet nie zareagował również na nią.
    Sprawdzałem obie multimetrem, pomiar starej baterii pokazał 3,68 V, podczas gdy pomiar tej nowej wynosił 0,01. Podobno wynikało to z faktu naładowania i rozładowania ładowarką B6 w celu sprawdzenia pojemności.
    Czy możliwe jest aby sprawna bateria została rozładowana do takiego poziomu ? Czy przypadkiem pomiar, nawet nie naładowanej baterii, nie powinien oscylować koło pierwszej wartości ?
    Próbowałem ją ładować ale nie jestem w stanie stwierdzić na pewno czy układ ładujący w tablecie działa, więc nie mogę udowodnić że winna jest bateria, a nie urządzenie. Nie mam żadnego innego urządzenia na którym mógłbym ją sprawdzić. Nie chcę inwestować w płytę główną, jeśli miała by się okazać winną bateria.
    Tablet Lenovo A7-10F - Nie uruchamia się, nie reaguje na ładowarkę
  • Poziom 36  
    Witam.
    barabash22 napisał:
    Sprawdzałem obie multimetrem, pomiar starej baterii pokazał 3,68 V

Za niskie do działania urządzenia.
    barabash22 napisał:
    podczas gdy pomiar tej nowej wynosił 0,01

Bateria nie powinna być rozładowana do 0 V - wpływa to negatywnie na jej żywotność.
    Naładuj obie baterie poza tabletem do napięcia niewiele ponad 4 V (maksymalne napięcie dla baterii ze zdjęcia wynosi 4.35 V) i wówczas na tak naładowanej baterii spróbuj uruchomić tablet.
    Czy gniazdo w tablecie i wtyk ładowarki są sprawne?
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dydelmax napisał:
    Naładuj obie baterie poza tabletem do napięcia niewiele ponad 4 V

Właśnie nie mam jak. Nie mam zewnętrznej ładowarki, a z tego co wyczytałem, zwykłe podanie napięcia z zewnętrznego zasilacza (gdyby udało mi się taki załatwić ) grozi wybuchem baterii.
    Dydelmax napisał:
    Czy gniazdo w tablecie i wtyk ładowarki są sprawne?

Tego właśnie nie wiem. Uszkodzeń mechanicznych na pewno nie mają, a ewentualne problemy z płytą główną i układem ładowania miałem określić po wyeliminowaniu najbardziej prawdopodobnej baterii. Pierwszy raz spotkałem się z przysłaniem całkowicie rozładowanej baterii, co położyło mój cały plan.
  • Poziom 20  
    Bez ładowarki do ogniw li-po proponuję nie próbować ładowania. W serwisie załatwiamy to zasilaczem warsztatowym, ale cały czas pilnujemy przebiegu. Ogniwa padniętego do zera raczej nie uda się już podnieść, w każdym razie nie pamiętam takiego przypadku. Proponuję go reklamować. Nie pamiętam jakie napięcie ma ogniwo w tym tablecie, ale wydaje mi się, że nominalnie 3.8V - jeśli ładowanie nie rusza przy 3.7, coś jest nie tak. Po podłączeniu zasilacza pojawia się napięcie na płycie?
  • Poziom 3  
    zjo napisał:
    Po podłączeniu zasilacza pojawia się napięcie na płycie?

Miernik został w pracy, więc będę mógł sprawdzić dopiero w poniedziałek. Czy dobrze rozumiem aby sprawdzać to na pinach do podpięcia baterii, po włączeniu ładowarki ? Czy też w innym miejscu ?
  • Poziom 20  
    Jeśli dobrze pamiętam, przy złączu USB w A7 masz pola kontrolne - sprawdź napięcie na skrajnych. Jeśli pojawi się 5V po podłączeniu zasilacza - problem jest z obwodem ładowania lub z samą baterią. Jeśli się nie pojawi - z zasilaczem, gniazdem, lub też obwodem ładowania (zwarcie).
  • Poziom 3  
    Pytanie laika, ale czy chodzi o te dwa pola ?
    Tablet Lenovo A7-10F - Nie uruchamia się, nie reaguje na ładowarkę
  • Moderator - GSM
    Reklamuj baterie tam gdzie kupiłeś niech wymienia na nową. Jak chcesz możesz próbować ją "reanimować" Podpinając pod zasilacz regulowany i ustawić napięcie 4V.
  • Poziom 3  
    Sprzedawca twierdzi że bateria jest dobra, wystarczy ją tylko naładować. Bez pewności że wina nie leży po stronie tabletu, nie jestem w stanie udowodnić że jest inaczej.
  • Moderator - GSM
    Baterie można naładować w tablecie tylko w tedy gdy będzie miała swoje nominalne napięcie (3.8V). Poniżej napięcia 3.8V nie naładujesz baterii w tablecie tylko zewnętrzną ładowarką lub zasilaczem serwisowym.
    Skoro bateria ma 0,01V to nie jest dobra. pewnie leżała długo na magazynie i się rozładowała.
    Przekaż te informację sprzedawcy i niech nie opowiada, że bateria jest dobra.
  • Poziom 3  
    Bateria poszła na reklamację. Dziękuje wszystkim za pomoc.