Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring do 2000zł na terenie małego zakładu.

08 Sie 2018 18:52 474 14
  • Poziom 8  
    Witam

Chciałbym założyć monitoring na terenie małego zakładu.

Pierwsza kamera przy bramie żebym wiedział kto przyjechał. Problemem jest że kabel został już położony i jest to koncentryk(są tam jeszcze osobno 2 kable do zasilania, jeden jest do bramy 230v, a drugi wolny).

Druga kamera przy wejściu do domu, a trzecia przy zakładzie. Czwarta jeszcze nie wiem.
    (2,3 i 4 kamery maja spełniać funkcje informacyjną co tam się dzieje jak mnie nie ma). Tutaj kable nie zostały jeszcze położone, ale muszę do piątku wybrać.
    Kładę nowy przewód zasilający od domu do zakładu 4x16 miedz, więc postanowiłem wraz z nim dołączyć 3x skrętki. Jedna do sieci lan (potrzebny mi internet w zakładzie z domu, teraz mam wifi przez repeater i anteną kierunkową ale średnio się sprawuje). Będzie to około 60m kabla więc mam nadzieje ze internet będzie dobrze działał.
    2 skrętka ma być do kamery nr 2 czyli około 50m kabla do centralki.
    3 skrętka przyszłościowo do kamery lub czegoś innego.

W sklepie powiedziano mi że lepiej położyć skrętkę ekranowaną ftp jeśli kabel ma iść z kablem zasilającym (4x16 miedz max 70A).

Kolega który zna się na tym powiedział mi że trzeba switch który uziemi mi ten ekran i uważa że całość powinno być na POE, żeby sygnał dawał rady.

Co do kabla założyć FTP cat5 czy 6. Narazie jestem bardziej zdecydowany na cat6 bo dużej różnicy w cenie nie ma a może będzie lepszy sygnał. A przy podłączaniu nie ma więcej roboty jak przy cat 7 z tego co kolega powiedział(inne gniazdka itd)

Kamera nr 1 przy bramie musi być podłączona kablem antenowym.

Co sądzicie o całym projekcie i proszę o zestawy czyli 3-4 kamerki, rejestrator i switch.

Zapomniałem wszystkie kable idą ziemią.

[url=https://obrazki.elektroda.pl/7709387100_1533745298.jpg]Monitoring do 2000zł na terenie małego zakładu.
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    Witaj, dobrze ze jednak zapytałeś tutaj, a nie liczysz całkowicie na kolegę który się „zna”. Cos u niego dzwoni tylko nie wiadomo gdzie =p
    Twój kolega proponuje rozwiązanie typu IP, jednakz takim budżetem nie ma szans. Zainteresuj się kamerami i rejestratorami analogowymi HD - AHD TVI CVI - wyjdzie taniej, a jakość mocno nie ucierpi. Szukaj kamer 2Mpx lub 4Mpx. Nie podałeś jeszcze warunków oświetleniowych co jest bardzo ważne przy doborze kamer.
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    maniaberserk napisał:

Kamera nr 1 przy bramie musi być podłączona kablem antenowym.

maniaberserk napisał:
    Kolega który zna się na tym powiedział mi że trzeba switch który uziemi mi ten ekran i uważa że całość powinno być na POE, żeby sygnał dawał rady.

Szkoda że nie powiedział jak do POE podepnie kamerę na koncentryku.
    Kolega wyżej dobrze prawi, pooglądaj kamery CVI, choć moim zdaniem budżet masz troszkę mały na takie przedsięwzięcie.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Istnieją konwertery PoE dla koncentryka jak np ten. Chociaż sam z tego nie korzystałem, ale w awaryjnych sytuacjach mogą się przydać.
  • Poziom 8  
    Co do oświetlenia to przy każdej kamerze będzie jakiś halogen z czujnikiem ruchu
    Zasilanie do tych lamp jest już gotowe 230v.

Nie ma jakiś rejestratorów ip które mają wejścia koncentryk i skrętka?? Bo jeśli nie ma,to na upartego przeprowadzę tą skrętkę do kamery nr 1 bo pamiętam że w rurze było troszkę miejsca.

Niestety kupiłem już trochę kabla skrętki(300m FTP cat6) więc jestem bardziej zdecydowany na rozwiązanie cyfrowe.

Może ktoś rzucić zestaw na 4 kamery, rejestrator, switch z uziemieniem(fajnie jak by był dosyć mocny bo 2 kamerki dosyć daleko) wszystko zgodne ze standardem POE oraz jakieś rozwiązanie z AHD TVI CVI. Gdzie mogę podłączyć kamerę przez koncentryk i skrętkę.

Dysk kupie poza tym budżetem tylko dobrze wiedzieć na ile czasu taki 1tb by starczył z konkretnym zestawem.

Zapomniałem wspomnieć ze obraz na żywo z kamerek chciałbym umieścić na jakimś serwerze żeby można podglądać. A gromadzić video na dysku.
    Net w domu to około 20mb/20mb radiówka po kablu w zakładzie zakładam że będzie taki sam. Sygnał radiówki bardzo dobry bo blisko jest nadajnik. Nawet jak są burze to internet działał w 100%.

Niech będzie do 2500zł jak wszyscy mówią że za mało.

• Poziom 43  
    @dawidedziu wiem, że są ale działają różnie. Sprawdzałem różne z różnymi kamerami.
    Dwa to cena, choć to co podałeś to jest mocno przesadzone.

@maniaberserk
    maniaberserk napisał:
    Niestety kupiłem już trochę kabla skrętki(300m FTP cat6) więc jestem bardziej zdecydowany na rozwiązanie cyfrowe.

Nie nie stoi na przeszkodzie aby na skrętce dać kamery CVI
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    maniaberserk napisał:
    Dysk kupie poza tym budżetem tylko dobrze wiedzieć na ile czasu taki 1tb by starczył z konkretnym zestawem.

maniaberserk napisał:
    Niech będzie do 2500zł jak wszyscy mówią że za mało.

2500 bez dysku powinieneś się spokojnie zmieścić z zestawem z kamerami IP.
  • Poziom 8  
    To jak podrzuci ktoś zestawem.
    Cytuje co wcześniej napisałem żeby nie szukać.
    "Może ktoś rzucić zestaw na 4 kamery, rejestrator, switch z uziemieniem(fajnie jak by był dosyć mocny bo 2 kamerki dosyć daleko) wszystko zgodne ze standardem POE oraz jakieś rozwiązanie z AHD TVI CVI. Gdzie mogę podłączyć kamerę przez koncentryk i skrętkę. "
    Skrętka już położona miedzy domem a zakładem więc CVI.

I nie uzyskałem odpowiedzi czy w tym budżecie znajdzie się rejestrator hybrydowy żebym mógł ten koncetryk podłączyć . A jak nie to muszę przeciągnąć tam skrętkę. A czasu mam mało bo w poniedziałek kładą kostkę i już nic sobie nie pokopie.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    marek216 napisał:
    maniaberserk napisał:

Nie nie stoi na przeszkodzie aby na skrętce dać kamery CVI

A kolega to przeczytał chociażby tę odpowiedź i może się do niej odnieść ?
  • Poziom 14  
    Do każdej kamery od rejestratora połóż ten utp co kupiłeś. Od domu możesz położyć dodatkowo jeszcze jeden kabel lub dwa w zapasie. Na takiej instalacji zrobisz i system IP i hdcvi, później sam zdecydujesz. Ten utp to przynajmniej ziemny kupiłeś?

Nie doczytałem o tym koncentryku więc rejestrator hybrydowy np. BCS-XVR0401E-II
    Kamery to kwestia indywidualna. Także szukałabym coś z bcs, dahua, hikvision, HQ.
  • Poziom 8  
    suworow napisał:
    A kolega to przeczytał chociażby tę odpowiedź i może się do niej odnieść ?

Tak przeczytałem że mogę zamontować CVI. Po prostu skopiowałem swoją poprzednią wypowiedz i zapomniałem zdanie usunąć na który już otrzymałem odpowiedz. -.-
    I pod cytatem wspomniałem że proszę o zestaw CVI bo już skrętka położona co oznacza że wiem że CVI pasuje.

adjan_ek napisał:
    Ten utp to przynajmniej ziemny kupiłeś?

Nie kupiłem ziemnego ale jest w rurze arot. Przeciągnąłem 3 kable ftp od domu do zakładu.
    maniaberserk napisał:
    Nie kupiłem ziemnego ale jest w rurze arot. Przeciągnąłem 3 kable ftp od domu do zakładu.

Jest to jakaś koncepcja. Robiąc jednak coś dla kogoś w życiu bym się na to nie zdobył, nawet wtedy gdyby arot kończył się po obu stronach w pomieszczeniach, bo zawsze jest tu jakieś ryzyko :)
    Poczyta kolega trochę na ten temat.
    maniaberserk napisał:
    I pod cytatem wspomniałem że proszę o zestaw CVI

A jakiś problem znaleźć jakieś konkretne kamery, rejestrator i akcesoria i poddać ocenie. Trochę własnej inicjatywy nie zaszkodzi.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    suworow napisał:
    nawet wtedy gdyby arot kończył się po obu stronach w pomieszczeniach, bo zawsze jest tu jakieś ryzyko :)

ja bym nawet powiedział że nie ryzyko tylko pewność że kabel będzie leżał cały czas w wodzie :)
    Ostatnio robiłem monitoring, gdzie ktoś kilka lat temu do kamery pociągnął w arocie ponad 100 metrów białego kabla koncentrycznego i jako zasilanie 4X0,5 YTDY ( pewnie nie dostał 2X 0,5 mm ) Oba kable nadal żyją. Może decyduje o tym fakt że budynek stoi znacznie wyżej niż maszt kamery i woda z arota szybko spływa. Tak czy inaczej to zwykła loteria.
    Kolega kładzie nowe okablowanie i chyba nie ma sensu tak ryzykować. Ale co my tam wiemy. My tu mamy po prostu szybko odpowiedzieć który zestaw z alle... kupić i tyle .
  • Poziom 14  
    Dokładnie - loteria. Ale jednak nie bez przyczyny istnieją kable przeznaczone do układania w ziemi i nie kosztują dużo więcej.
    Skoro "w sklepie powiedziano" to w sklepie powinni też dobrać resztę gratów.