Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda Fabia Kombi - Radio nie widzi aux

onelady 08 Sie 2018 20:23 351 4
  • #1 08 Sie 2018 20:23
    onelady
    Poziom 2  

Cześć!
    Mamy w rodzinie Skode Fabie kombi, rocznik 2012 - od zawsze jeździli nią rodzice, teraz dostałam ja.
    Dzisiaj chciałam podłączyć ipoda przed kabel jack-jack przez wejście aux - przez pierwszą minutę radio widziało podłączenie aux, nawet grało. Wtedy jednak weszłam w ustawienia i chciałam większyć głośność - nagle radio w ogóle przestało widzieć aux i można korzystać tylko z cd.
    Próbowałam wypiąć wygłączyć i włączyć radio, wyjełam i włożyłam kabel jednak teraz w ogóle nie widzi aux, ciągle tylko cd. Kabel jest nowy, kupiony dziś.
    Czy jest możliwość że coś poprzestawiałam w ustawieniach czy coś jest nie tak z gniazdem aux?
    Z góry dziękuję za pomoc!

0 4
  • #2 08 Sie 2018 22:39
    redelektron
    Poziom 19  

Witaj. Wygląda na to, że przez przypadek wyłączyłaś aux w menu radia. Właśnie dlatego nie jest dostępne to wejście. Musisz "pogrzebać" w menu i spowrotem włączyć to wejście. Możliwe, że bez zajrzenia do instrukcji od radia się nie obejdzie. Pochwal się co to za sprzęt to może ktoś Ci od"strzała" napisze gdzie tego szukać...

0
  • #3 08 Sie 2018 23:01
    onelady
    Poziom 2  

redelektron napisał:
    Witaj. Wygląda na to, że przez przypadek wyłączyłaś aux w menu radia. Właśnie dlatego nie jest dostępne to wejście. Musisz "pogrzebać" w menu i spowrotem włączyć to wejście. Możliwe, że bez zajrzenia do instrukcji od radia się nie obejdzie. Pochwal się co to za sprzęt to może ktoś Ci od"strzała" napisze gdzie tego szukać...

Znalazłam już instrukcję obsługi (mam dokładnie ten sam model radia) jednak instrukcja nawet nie przewiduje że AUX może się nie pojawiać...
    https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService...2014/Radio/Blues/A05_Fabia_Blues_CarRadio.pdf

0
  • #4 09 Sie 2018 18:39
    redelektron
    Poziom 19  

Jedyne ciekawe informacje jakie widzę to:
    str. 4/5
    AUX
    Ustawienie czułości wejścia AUX VOL LEVEL:
    AUX VOL LEV 1 – wysoki poziom, używany szczególnie do komputerów przenośnych;
    AUX VOL LEV 2– średni poziom, używany szczególnie do odtwarzaczy kasetowych lub CD;
    AUX VOL LEV 3 – niski poziom, używany szczególnie do odtwarzaczy MP3

Str 7: tu może być problem:
    Przełączanie się między źródłami dźwięku
    Nacisnąć przycisk MEDIA, by wybrać źródło odtwarzania: CD (wewnętrzny napęd CD), EXT (zmieniacz płyt CD, jeśli jest podłączony do urządzenia) lub AUX.

Str 11:
    Wejście AUX-IN można włączyć, naciskając przycisk MEDIA i naciskając przycisk funkcyjny AUX.

Może być też tak, że Ci gniazdo aux-a nie łączy i radio nie widzi, że wtyczka jest w gnieździe a co za tym idzie nie włączy tego źródła dźwięku. Spróbuj delikatnie poruszać wtyczką i zobaczysz czy radio zauważy auxa...

0
  • #5 10 Sie 2018 10:05
    onelady
    Poziom 2  

ok problem rozwiązany, może kiedyś komuś to pomoże więc tłumacze co się stało (mowa tu ciągle o radiu Blues, Skoda Fabia Kombi)

MENU->SET->AUX> tutaj za pomocą strzałek ustawiamy domyślną głośność dźwięku po podłączeniu aux. Jeżeli przesuniemy pokrętłem maksymalnie w lewo strzałki ustawią nam się na pozycji OFF - świadczy to nie tylko o tym że nie będzie dźwięku, ale również że opcja AUX będzie wyłączona! Wystarcz tylko za pomocą gałki nastawić konkretną głośność (polecam 2 lub 3), nie trzeba niczego zatwierdzać tylko wyjść do głównego menu, ustawienia same się zapiszą. Wtedy znowu po naciśnięciu MEDIA pojawia się i CD i AUX.

Proszę o zamknięcie wątku.

0
  Szukaj w 5mln produktów