Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] quad 150 - Jak uruchomić Quada 150

08 Sie 2018 20:43 732 14
  • Poziom 8  
    Problem polega na tym , że nie mogę uruchomić Quada 150 . Iskara jest , w quadzie był założony kranik podciśnieniowy jednak nie wiem czy jego podłączenie było prawidłowe bo nie dochodziło " tak mi się wydaje" paliwo do gaznika , więc podłączyłem zwykły kranik bezpośrednio z baku do gażnika i quad dalej nie pali.
    Proszę o pomoc, co może być zgrane.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Witam. Iskra jest tak. A po wykręceniu świecy z głowicy jest mokra czy sucha?
  • Poziom 8  
    Świeca jest sucha. Próbowałem również wstrzykiwać paliwo do cylindra bezpośrednio ale quad nawet nie zamruczy.
  • Poziom 43  
    A kompresie sprawdziłeś?
  • Poziom 8  
    Jeszcze nie sprawdzałem kompresji,
  • Poziom 43  
    Wymienić jeśli bardzo zużyty i oczywiście tłok i pierścienie.
  • Moderator Samochody
    To jest 4-ro suw, brak kompresji to nie tylko problem z cylindrem/ tłokiem, mogą być podparte, nadpalone zawory
  • Poziom 8  
    Czyli najpierw sprawdzić zawory?
  • Moderator Samochody
    Zacznij od najprostszej czynności, ściągnij dekielek z głowicy i sprawdź luzy na zaworach (tp silniki mają zazwyczaj mieć po 0,05mm na obu)
  • Poziom 42  
    buszok napisał:
    Niestety chyba bez remontu silnika się nie obejdzie, oto ......... więcej nie da rady

Ale jesteś uparty... Przecież:
    carrot napisał:
    To jest 4-ro suw, brak kompresji to nie tylko problem z cylindrem/ tłokiem, mogą być podparte, nadpalone zawory

Nawet jakby zawory wisiały i pierście były zapieczone, to ciśnienie powinno być wyższe.
    Czy mierzyłeś na 100% otwarcia przepustnicy?
    Czy próbowałeś pomiaru po wlaniu niewielkiej ilości oleju przez świecę? Tzw. próba olejowa.
  • Poziom 8  
    Okazało się, zapłon był źle ustawiony , wyregulowałem zawory i quadzik odpalił.
    Jednak przy dodawaniu gazu gaśnie? na wolnych obrotach sobie tyrkocze, co to może być?
  • Moderator Samochody
    Zobacz do gaźnika, wyczyść, przedmuchaj dysze i sprawdź membranę iglicy, czy nie jest dziuraa
  • Poziom 8  
    Problemem okazała się świeca po wymianie na nową wszystko gra.