Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2 - migająca kontrolka akumulatora

08 Sie 2018 21:04 540 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Przez miesiąc nie zaglądałem do mojego Punto 2 gdyż kupiłem inny samochód. Dzisiaj stwierdziłem że się nim przejadę ale juz nie odpalił a kontrolka akumulatora mruga. Stwierdziłem że rozładował się akumulator. Podłączyłem kable od do drugiego samochodu ale Punto nawet nie zakręciło rozrusznikiem. Możliwe że jest za mały prąd. Przed zostawieniem, Punto normalnie jeździło wiec alternator powinien być dobry. Co mi doradzicie jak je odpalić?
  • Poziom 43  
    Spróbuj naładować aku prostownikiem lub włozyc inny akumulator "na próbę"
  • Poziom 2  
    andrzej20001 napisał:
    Spróbuj naładować aku prostownikiem lub włozyc inny akumulator "na próbę"

A można zrobić tak że odłącze klemy i podłocze kablami z drugiego samocgodu, i tera ptanie czy w tym drugim tez odłaczyc czy zostawić podłanczone i włoczyc jeszcze silnik zeby było wiecej mocy
  • Poziom 28  
    Jeśli nie posiadasz prostownika podłącz kable do drugiego odpalonego samochodu
    niech popracuje z 10min. powinien się wzbudzić.Ale najprościej jest podmienić akumulator.
  • Poziom 2  
    moto-kord napisał:
    Jeśli nie posiadasz prostownika podłącz kable do drugiego odpalonego samochodu
    niech popracuje z 10min. powinien się wzbudzić.Ale najprościej jest podmienić akumulator.

Tak chce właśnie zrobić bo nie mam prostownika , chciałbym podłączyć kablami akumulator z drugiego samochodu żeby nie potrzebnie nie wyjmować akumulatorów. ale żeby to zrobić to odłączam go od akumulatora z Punto żeby nie zjadało mi za dużo prądu.
    Bo dziwi mnie to że jak podłączam kable od drugiego samochodu to nie odpala a wg. mnie chyba powinien od razu odpalić bo ma prąd z aku i jeszcze z alternatora drugiego samochodu
  • Poziom 28  
    dawidburza napisał:
    Bo dziwi mnie to że jak podłączam kable od drugiego samochodu to nie odpala

Mnie to nie dziwi,w Punto masz bardzo mocno rozładowany akumulator i on pobiera prąd
    z drugiego samochodu.

Dodano po 2 [minuty]:

dawidburza napisał:
    powinien od razu odpalić bo ma prąd z aku i jeszcze z alternatora drugiego samochodu

Odpali jeśli pozwolisz mu się zregenerować zostaw kilka minut pracujący samochód
    i próbuj odpalić.
  • Poziom 35  
    Jak głęboko rozładowany akumulator to podłącz kable rozruchowe pod akumulator pracującego silnika -dawcy i niech pochodzi kilka minut ale kable nie powinny być z marketu tylko powinny być zrobione indywidualnie gdzie przekrój przewodu powinien być nie mniejszy niż 16mm2 a nawet 25mm2. Przewody marketowe posiadają to do siebie że grubość izolacji jest w normie lecz linka miedziana to około 4mm2