Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Astra G - problem z centralnym zamkiem

08 Sie 2018 22:08 489 17
  • Poziom 24  
    1. Auto było u mechanika i był odłączony akumulator o czym świadczy nieustawiona data i zakodowane radio.
    Zamek centralny działa ale zauważyłem jeden feler. Jak włożę kluczyk i zamykam samochód to zamykają mi się te drzwi gdzie wkładam kluczyk, np: tylko od kierowcy. Wcześniej było tak, że jak od strony kierowcy użyłem kluczyka albo od środka pociągnąłem / nacisnąłem ten "pipsztak" to cały centralny działał.
    Dodam że z pilota wszystko działa ok.

2. Czy jest możliwość zwiększenia czułości i zasięgu dla pilota zamka centralnego?
  • Poziom 29  
    Uszkodzone zamki lub wiazka, centralka nie widzi pozycji siłownika. A co za tym idzie nie widzi że przekręcasz kluczykiem w 99% to uszkodzone mikro styki w zamku częsta usterka. Dlatego kluczyk zamyka tylko mechanicznie.
  • Poziom 24  
    A jak najłatwiej to sprawdzić? Bo ta wiązka od kierowcy i pasażera to gorzej schodzi niż z tyłu ( chodzi mi o osłonę - gumę) między karoserią a drzwiami. Tam jest taki mały plastyk czerwony. To blokada?
  • Pomocny post
    Poziom 29  

Dobierz się do sterownika i sprawdź sygnały z zamka kierowcy. piny 6,2,1,2
  • Poziom 24  
    Win to masa?
    a gdzie się znajduje centralka?
    A da się od razu jakoś zwiększyć czułość i odległość działania zamka centralnego na pilot?
  • Poziom 38  
    Nie czułości i odległości działania nie zmienisz.
  • Poziom 29  
    elektronikq napisał:
    a gdzie się znajduje centralka?

prawa strona przód pod schowkiem na ścianie bocznej pod dywanem.
  • Poziom 24  
    piotrekwoj1 napisał:
    Nie czułości i odległości działania nie zmienisz.

Wydaje mi się że kiedyś lepiej to działało a teraz raz złapie raz nie złapie.
  • Poziom 29  
    A czy czasem otwieranie nie lepiej działa od zamykania?
  • Poziom 24  
    Jarzabek666 napisał:
    A czy czasem otwieranie nie lepiej działa od zamykania?

Dzisiaj sprawdzę. Mam interfejs diagnostyczny OPEL ScANNER czy nim mogę sprawdzić sygnał z mikroswitcha?
  • Poziom 24  
    Jarzabek666 napisał:

Dobierz się do sterownika i sprawdź sygnały z zamka kierowcy. piny 6,2,1,2

Opel scaner nie pomógł.
    Okazało się że coś jest z modułem, jak poruszałem przewodami to zrobiło się ok. Ściągnąłem wtyczkę przeczyściłem wd40 założyłem i na razie jest ok.
    Jak nie działało to wszystkie wtyczki były na swoim miejscu.
    Przycisk od zamka jest podłączony 1 i 2. I w zależności od przekręcenia kluczyka zwiera do masy. A od czego jest switch 6 i 2? To switch od świateł tzn od otwarcia drzwi? Do czego tam jest rezystor?

I jeszcze jedno ważne pytanie. Przycisk otwierania drzwi ma z przodu 2 kabelki. A w prawych drzwiach tylnych jeden. To normalne a zasilanie jest z brane z wkrętu mocowania, przycisk i tak zwiera się do masy.
  • Poziom 24  
    Mam ponownie problem z zamkiem teraz prawdopodobnie przełącznik w zamku bo nie mam sygnału w module. Więc jak się do niego dobrać jaki przełącznik kupić i czy wymiana jest ciężka?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wymiana nie jest ciężka (dopóki da się otworzyć drzwi ;) ), ale moduł zamka jest nierozbieralny, tylko wymiana w całości. Wszystko jest przy "zatrzasku" zamka, nie ma żadnych zewnętrznych czujników ani siłowników.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Da się wymienić tylko jeden nit do rozwiercenia. Nie pamiętam rozmiarów mikroprzelacznikow ale w tme dostępne sama wymiana to bułka z maslem.
  • Poziom 24  
    Czyli trzeba ściągnać od wewnętrz obicie drzwi?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Przeczytaj podpowiedź:
    gregers2 napisał:
    Dla zainteresowanych zamieszczam zdjęcia gdzie jest nit, który trzeba rozwiercić lub łatwiej rozlutowć plastik Na pierwszym zdjęciu zaznaczony czerwona strzałką. Ja delikatnie zagrzałem lutownicą nita i pociagnolem obudowę do góry. Dwie śrubki odkręcic. U mnie jest trzecia, bo ułamalem zatrzask tj. ten przy prawej zielonej strzałce.
    A tu trzeba jeszcze blaszkę odgiąć i obudowa otwarta.
    Reszta jest już prosta, a poza tym opisana wczesniej.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Czy ktoś wie jaki trzeba zamówić ten mikroswitch? Chcę to zamówić przed rozkręceniem boczku. Ale jeszcze posprawdzam dzisiaj wiązkę w drzwiach.