Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zamiana oryginalnego radia Fujitsu na radio z nawigacją w Chevrolecie Captiva.

mark57 08 Sie 2018 22:45 261 3
  • #1 08 Sie 2018 22:45
    mark57
    Poziom 9  

Witam,mam problem z podłączeniem radia samochodowego w Chevrolecie Captiva,Do tej pory korzystałem z oryginalnego radia Fujitsu obecnie wymieniłem je na radio z nawigacją oparte na androidzie ,bez problemu poradziłem sobie z podłączeniem części przewodów i nowe radio w zasadzie funkcjonuje lecz kilku przewodów nie potrafię właściwie podłączyć i tak w starym radiu pozostały przewody opisane następująco
    -phone plus
    -phone mnius
    -pwm plus
    -front shield
    -steering sw gnd
    -lan1
    -lan2
    -rear shield
    -tele mute
    -steering sw sig
    w nowym radiu pozostały przewody
    -ill
    -key 1
    -key 2
    -reverse
    podejrzewam, że niektóre przewody ze starego radia będą mi nieprzydatne z uwagi na system android w nowym radiu lecz interesują mnie te cztery nie bardzo wiem do których przewodów z poprzedniego radia je podłączyć a nie chciał bym niczego uszkodzić, głównie zależy mi na sterowaniu z kierownicy,które do tej pory w starym radiu działało bez problemów ,proszę o poradę gdyż moje poszukiwania w necie spełzły na niczym.

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2018 06:37
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Podaj jakieś dane tego radia.
    -ill - sygnał od podświetlenia zegarów (przyciemnia radio by nie raziło w nocy)
    -key 1 - prawdopodobnie -steering sw gnd (masa do sterowania z kierownicy)
    -key 2 - prawdopodobnie -steering sw sig (sygnał sterowania z kierownicy)
    -revers - sygnał światła wstecznego (do opcji z kamerą cofania)

0
  • #3 09 Sie 2018 21:39
    mark57
    Poziom 9  

Witam,radyjko jest chińskie więc problem z danymi,ele twoja podpowiedz potwierdza moje podejrzenia jak tylko będę miał chwilkę to pobawie sie dalej,na chwile obecną uważam twoją podpowiedz za bardzo pomocną więc zamykam temat.

0
  • #4 09 Sie 2018 21:42
    mark57
    Poziom 9  

Witam,radyjko jest chińskie więc problem z danymi,ele twoja podpowiedz potwierdza moje podejrzenia jak tylko będę miał chwilkę to pobawie sie dalej,na chwile obecną uważam twoją podpowiedz za bardzo pomocną więc zamykam temat.

Dodano po 3 [minuty]:

dzięki koledze bubu1769 udało się problem rozwiązac.

0