Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mitsubishi Galant 8 - Instalacja lpg nie działa prawidłowo

monika-93_14 09 Sie 2018 10:49 114 2
  • #1 09 Sie 2018 10:49
    monika-93_14
    Poziom 5  

Witam od jakiegoś czasu mój Galant ma problem z przerzuceniem na gaz.
    Odpalam samochód i po przejechaniu około 500 m piszczy mi 4 razy kontrolka od przerzucania gazu i samochód jedzie dalej na benzynie(tak jak by była temperatura ale z innego powodu nie mógł zmienić paliwa), dopiero po przejechaniu około 8 kilometrów i ręcznym wymuszeniu zmienia na gaz. Sterownik to stag 4( w instrukcji nawet nie ma takiego sygnału dźwiękowego) wymieniona cewka elektrozaworu przy parowniku oba elektrozawory pykają przy sprawdzaniu na krótko. Do gazownika jeszcze chwila czasu bo założony robotą a mnie już powoli zaczyna irytować to przełączanie.
    Może miał ktoś podobny problem albo będzie umiał coś doradzić.

0 2
  • #2 09 Sie 2018 16:23
    helmud7543
    Poziom 42  

Trochę szklana kula ale najprawdopodobniej reduktor - zapchany tak właśnie reaguje (gaz wyłącza się bo ciśnienie wariuje ale po porządnym rozgrzaniu pracuje jako tako) . Tak naprawdę może też być mapsensor, niedrożność, usterka sterownika, wiązki, problemy z napięciem. Trzeba podłączyć sterownik do komputera i podejrzeć błędy oraz parametry.

0
  • #3 12 Sie 2018 15:59
    monika-93_14
    Poziom 5  

okazało się że elektrozawór przy reduktorze był brudny i się przycinał wystarczyło wyczyszczenie i od razu automatycznie zaczął przerzucać na gaz

0
  Szukaj w 5mln produktów