Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DAF LF - AS Tronic lite błąd 4124-9

WloczykijMalaMi 09 Sie 2018 13:17 171 2
  • #1 09 Sie 2018 13:17
    WloczykijMalaMi
    Poziom 10  

Cześć,

jestem nowy na forum, mam nadzieję że znajdę tu dla siebie miejsce :)

Wracając do głównego tematu, mam u siebie LF-a gdzie jest problem z AS Tronic-iem lite, zasilacz został zamontowany nowy (braki ciśnienia w układzie itd)
    lecz pozostał problem z błędem 4124-9.

Po włączeniu zapłonu słychać jak ZASILACZ pracuje próbuje coś przebić ale tak jakby nie mógł. Skrzynia jest na luzie (można obrócić wałem), na DIP-ie pokazuje 4M lub 4A zależy jak się przełączy, neutralnego i wstecznego biegu nie ma, według samochodu. ECU AS Tronic przeprogramowane, VIC tak samo. Testów nie można zrobić ponieważ widzi wrzucony bieg.
    Bieg N pokazuje tylko i wyłącznie jak akumulatory spadną poniżej danego progu i pojawia się nowy błąd o słabym napięciu( nie pamiętam jaki dokładnie), a błąd 4124-9 staję się nie aktywny.

Niestety ze skrzyniami zbyt dużo czasu nie spędzam, więc proszę o podpowiedź co sprawdzić.

Na wyświetlaczu jest komunikat:

czerwone ostrzeżenie skrzynia biegów

usterka centralnej jednostki pojazdu (DAVIE nic nie pokazuje)

usterka pojazdu z kłódką (DAVIE nic nie pokazuje)

usterka AIRBAG ( DAVIE pokazuje błąd)

oraz błędy z SWS-a z dwóch przycisków.

0 2
  • #3 18 Wrz 2018 12:47
    WloczykijMalaMi
    Poziom 10  

Cześć, wiem że minął ponad miesiąc od początku tematu, ale lepiej późno niż wcale.

Udało się doprowadzić skrzynie i całe auto do ładu, w sumie po 4 dniach z braku części, uszkodzony był trzpień który przesuwa czujnik w odpowiednie położenie, względem wybrania biegu dopiero po demontażu skrzyni i spokojnych oględzinach udało się drania wyłapać, także to tyle.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc, temat można zamykać.

WiMM

0