Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Flex szlifierka do kamienia - Prośba o orientacyjną wycenę sprzetu

09 Aug 2018 16:06 720 19
    griseg
    Level 17  
    Transformator ci niepotrzebny do prac na sucho, pełni rolę transformatora bezpieczeństwa. Jeśli na mokro obowiązkowo. Co to ma robić z kamieniem. Ciąć, szlifować? Jaki kamień, czy płytki ceramiczne, jakie gruby kamień. Lepiej kupić nową stacjonarną stołową piłę z możliwością cięcia pod kątem na mokro. Jednak 2000 obrotów to może za mało.
    User removed account
    Level 1  
    griseg
    Level 17  
    Zobacz ile kosztuje duża szlifierka np na allegro. Dodatkowym atutem jest trafo do użytku na mokrej budowie.
    yanes
    Level 29  
    Używana Celma na 110 v kosztuje razem z trafo okolo 1200 zł, Flex przy niej to mercedes.Dokładnie ten model Flex LW 1202 na Ceneo ma cenę 2199 zł.
    teskot
    Level 34  
    A ja powiem tak: dany przedmiot jest tyle wart ile zapłaci nabywca. Trochę sobie dorabiam w branży kamieniarskiej i powiem Ci jakie podejście mam mój szef. Kupuje kontener maszynek w Chinach. Trafo separacyjne jest jedno na zakład i nikt nie nosi za sobą ciężkiego transformatora. Jak jakąś maszynę szlag trafi to ląduje w kontenerze na elektrozłom bo wymiana szczotek, przewodu, włącznika czy wirnika się nie opłaca. Być może tan sprzęt jest wysokiej jakości, mało awaryjny. Ale uszkodzić go w trudnych warunkach jakie występują przy obróbce kamienia przypuszczam, że też jest możliwe. Więc wszystko to kwestia podejścia użytkownika/szefa. Branża kamieniarska jest specyficzna i dość hermetyczna-proponuję przejść się do okolicznych zakładów i popytać czy ktoś nie jest zainteresowany. Popytać szczególnie wśród "starszych" kamieniarzy.
    griseg
    Level 17  
    yanes wrote:
    Używana Celma na 110 v kosztuje razem z trafo okolo 1200 zł, Flex przy niej to mercedes.Dokładnie ten model Flex LW 1202 na Ceneo ma cenę 2199 zł.

Na jakie 110V? Ta jest na 230 i można używać bezpośrednio z sieci.
    yanes
    Level 29  
    A potrafisz to przeczytać ze zrozumieniem?
    griseg
    Level 17  
    Mój bład bo napisałem 20. Czasem mi szwankuje klawiatura. Była zalana. Tak potrafię przeczytać. Dlatego celma jest tak droga bo jest na 110V. Mam dużą wiertarkę celmy z aluminiowa obudową i jest nie do zajechania. Ponieważ celma na 110V musi mieć trafo a ta nie musi. Więc będzie tańsza. Cy mam rację? Mowa tu aczkolwiek o flex. Mozna poszukać na niemieckim eBay.
    yanes
    Level 29  
    Akurat to 20 to literówka i nie o to mi chodziło, szlifierka jest do pracy na mokro i zbliżone maszyny maja takie ceny jak podałem , bo konkretnie tego modelu Flex,a nie mogę znaleźć. Z drugiej strony tak sobie myślę czy po odcięciu wtyczki i założeniu zwykłej maszyna będzie działać, nie ma tam jakiej blokady przed takim druciarstwem?
    griseg
    Level 17  
    Na szlifierce nie ma podanej częstotliwości sieci zasilającej ale jest na transformatorze 50Hz. Nie powinno być problemu. Można dla pewności zobaczyć co jest we wtyczce.
    yanes
    Level 29  
    Ja bym na początek wystawił za 1500-1800 zł za cały komplet. Gdyby to było w czasach kiedy lastriko było modne to chętny by się zaraz znalazł.
    griseg
    Level 17  
    Lastriko jest cały czas modne we firmach albo na cmentarzach.

Dodano po 1 [minuty]:

Możesz wystawić za 1zł a cenę minimalną ustalić jak kolega radzi i dowiesz się ile dają ludzie.
    teskot
    Level 34  
    Na budowach w UK stosuje się separowane 110V 50Hz, ale tu nie o to chodzi. Zresztą dla silnika komutatorowego częstotliwość nie ma większego znaczenia. Schodzimy z tematu. Ta szlifierka jest zasilana napięciem 230V, ale ze względu na pracę z wodą jest to zasilanie separowane. Duże zakłady obróbki kamienia mają wydzieloną sieć do zasilania takich maszyn.
    A co do ceny na rynku wtórnym to pozostaje jeszcze kwestia tego, czy autor tematu wystawi fakturę VAT i czy udzieli gwarancji na sprzedany sprzęt?
    griseg
    Level 17  
    teskot wrote:
    Duże zakłady obróbki kamienia mają wydzieloną sieć do zasilania takich maszyn.

Mają instalację po dużym trafo 110V i żółte przewody.
    User removed account
    Level 1  
    griseg
    Level 17  
    Nie ma problemu. W Polsce nie ma obowiązku stosowania transformatora na budowie.
    TomekB123
    Level 20  
    Pytanie czy kolega zaoferuje również jakąś gwarancję przy sprzedaży, bo takie szlifierki pracujące przy pracach kamieniarskich na mokro z wierzchu mogą wyglądać ładnie, a w środku wszystko jest oblepione żrącą mazią. Oczywiście skutkiem tego jest korozja.

Może po prostu oddać do lombardu ?
    User removed account
    Level 1  
    lechm56
    Moderator
    Proszę o powrót do tematu "Prośba o orientacyjną wycenę sprzętu"