Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał w domu, dobry za oknem. Potrzebna antena.

bart1500 09 Sie 2018 18:43 174 8
  • #1 09 Sie 2018 18:43
    bart1500
    Poziom 14  

Mój wybór intetnetu obszernie jest opisanyw tym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3241985-60.html

Ostatnio prędkość mojego intetnetu spadła. Próbowałem przestawić dwie zewnętrzne anteny w kierunku Śliwic i w kierunku Tlenia-bez skutku. Pobieranie na poziomie dna. 1-góra 2. UP nie lepsze. Wykręciłem więc anteny i postawiłem router za okno. DL na poziomie 20Mb. Zadowolony. Bardzo. Wstawiłem do domu na parapet. Znowu marne 4Mb/s. Teraz do celu. Potrzebuję antenę która wzmocni mi sygnał tylko nie mam pojęcia jaką wybrać. Pasmo to niestety 800. Inne nie działają.

Router to Huawei B525s-23a Internet z T-Mobila. Doradzicie jaka antenę na krótkim kablu wybrać? Niestety te moje dwie Dipolowskie się nie sprawdzają. Muszę je miec na 8 metrowym kablu. Stąd pewnie te straty.

Pomożecie?
    Słaby sygnał w domu, dobry za oknem. Potrzebna antena.[/center]

0 8
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2018 19:58
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Sygnał na screenie z HManager nie jest zły. Bardzo słaby jest jednak SINR. ATK-10 skoro się sprawdzały to nagle nie przestaną. Spróbuj je ustawić lepiej.

0
  • #3 09 Sie 2018 20:31
    bart1500
    Poziom 14  

To jest screen, kiedy anteny są odłączone i router stoi na parapecie. Co to SINR?
    Przynznam szczerze, że ja już spadki prędkości zauważyłem jakieś 3-4 miesiące temu, kiedy w telewizorze youtube czasami chodził a bardzo złej jakości. Ale z braku czasu nie przeszkadzało mi to. Zacząłem się tym interesować jak teraz grałem w FIFE online z dużymi lagami.

Anteny przestawiałem już na 1000 różnych sposobów i zero efektów. Aż mi się nogi trzęsły od tego stania na kominie..

0
  • #4 09 Sie 2018 22:48
    makosuu

SINR to w pewnym sensie jakość połączenia, np. jest niski jeśli BTS jest obciążony. Z tego co widzę masz połączenie z BTS Tleń, spróbuj anteny ustawić np. na Śliwice.

0
  • #5 10 Sie 2018 00:50
    bart1500
    Poziom 14  

Miałem na Śliwicach. Tam zauważyłem ten problem. Na Śliwicach jest kicha straszna. Jak jest za oknem, to jestem bardzo zadowolony. Co zrobić, żeby mógł stać na parapecie? Ale w domu a nie poza domem?
    Tleń to miejscowość tętniąca życiem od czerwca do września. Potem umiera. Dlatego jest obciążony, ale mi to w zupełności wystarcza:

0
  • #6 10 Sie 2018 00:59
    makosuu

To przekręć anteny na Tleń w takim razie. To powinno pomóc skoro sam router tak sobie radzi. A router na parapecie wewnętrznym może sobie stać bez problemu.

0
  • #8 10 Sie 2018 10:39
    makosuu

A pokaż paramtery sygnału z antenami na Tleń.

0
  • #9 10 Sie 2018 16:17
    bart1500
    Poziom 14  

Żebym ja jeszcze miał jakieś urządzenie, w którym pokaże mi gdzie dokladnie jest antena..

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

Anteny na Tleń:
    Słaby sygnał w domu, dobry za oknem. Potrzebna antena.Słaby sygnał w domu, dobry za oknem. Potrzebna antena.Słaby sygnał w domu, dobry za oknem. Potrzebna antena.Słaby sygnał w domu, dobry za oknem. Potrzebna antena.

Tak sobie te parametry skaczą. Co więc z tym fantem zrobić?

Dodano po 40 [minuty]:

Nic przy antenach nie ruszałem, a teraz taki wynik.

0
  Szukaj w 5mln produktów