Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Polo 9N 1.2 47kW 64KM - montaż świateł do jazdy dziennej

kolodanielo 09 Sie 2018 21:06 105 5
  • #1 09 Sie 2018 21:06
    kolodanielo
    Poziom 3  

Mam pytanie podłączał ktoś u siebie światła do jazdy dziennej w Polo 9n? bo chciałbym sobie zamontować i standardowo są ledy z 3 kabelkami jeden podłącza się pod kabel w którym napięcie sie pojawia przy przekręceniu kluczyka , drugi pod pozycyjne a trzeci pod mase i właśnie chodzi mi o podłączenie tych 2 kabli

wymontowałem sobie włącznik świateł i tam wszystko ładnie jest ale problem mam z tym że nie mam którędy przełożyć kabli do silnika żeby przez otwór od zamykania maski dla anglików po prawej stronie przełożyć kable trzeba podszybie zdemontować a to z kolei wymaga zdemontowania wycieraczek (nie mam pojęcia jak je zdemontować) podejrzewam że potrzebne są takie łapki na srubę że śrubę się dokręca i te łapki ciągną za te ramie wycieraczki do góry i potem podszybie i ktoś to robił przede mną ale połamał lekko i czytalem że to na hama trzeba ciągnąć więc nie chce ryzykować najlepiej byłoby pod ten włącznik od światel podłączyć te ledy ale no trudno i chciałbym żeby ktoś kto montował te ledy sie wypowiedział bo czytałem że pod alternator nie można bo będzie coś tam zakłamywać itp i też nie chce zbytnio przecinać 1500 kabli więc jak ktoś montował i posiada Plówkę 9n i może podesłać zdjęcia które kable byłbym wdzięczny

0 5
  • #2 09 Sie 2018 21:39
    piotrekwoj1
    Poziom 36  

Wystarczy jak się wepniesz po postojówkę ( w przedniej lampie ), a zasilanie po zapłonie zapewne też znajdziesz pod maską.

0
  • #3 09 Sie 2018 21:45
    kolodanielo
    Poziom 3  

No ja wiem że znajdę ale też nie chcę się w byle co wpinać i rozcinać kabli już jak podłączałem centralke do pilota to z 6-7 kabli ponacinałem i zaizolować musiałem nie chcę zbytnio tego samego robić pod maską i wpinać się w byle co żeby potem nie mieć problemów z tym że mi będzie błędy sypać w komputerze albo bezpiecznik będzie palić lub coś najlepiej gdybym ten kabel przełożył ale nie chce demontować tego podszybia i rozbierać wycieraczek dlatego napisałem że fajnie byłoby gdyby ktoś kto to robił napisał kolor kabla albo zdj wyslal wtedy bym się wpiął i po problemie

0
  • #4 10 Sie 2018 06:57
    piotrekwoj1
    Poziom 36  

Jak polutujesz i zabezpieczysz dobrze przewody to nic im nie będzie a komputer też nie powinien wskazywać błędu bo prąd pobierany do zgaszenia "led" jest taki jak prąd bramki tranzystora czyli znikomy. Zrób jak uważasz.

0
  • #5 10 Sie 2018 20:22
    kolodanielo
    Poziom 3  

a wie ktoś gdzie jest czujnik biegu wstecznego w polo? bo wyczytałem żeby tam sę wpiąć

tak swoją drogą to po włączeniu świateł mijania na wyłączonym zapłonie nie palą się po włączeniu zapłonu zapalają się więc może wpiąć się w kabel przy lampie od pozycyjnych i zasilanie wziąć z kabelka od świateł mijania? skoro po przekręceniu kluczyka zapalają się to idzie napięcie do lamp czy to zły pomysł?

edit: pin 1 po stacyjce (żółty) daje napięcie ale jak są światła włączone
    pin 10 siwy z czerwonym paskiem pozycyjne światła

więc pozycyjne już wiem że to siwy kabel z czeronym paskiem światła mijania to żółty kabel ale szkoda że napięcie daje po włączeniu ich dopiero

mam już 2/3 roboty zrobione minusa podłącze pod akumulator pozycyjne to siwy kabel z czerownym paskiem tylko brakuje mi tego plusa po stacyjce

0
  • #6 21 Sie 2018 20:41
    kolodanielo
    Poziom 3  

Podpiąłem się pod czujnik biegu wstecznego od dolu silnika

0