Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przejściówka 2x jack -> 1x combo nie działa po aktualizacji W10

QencoreQ 09 Sie 2018 22:10 225 18
  • #1 09 Sie 2018 22:10
    QencoreQ
    Poziom 3  

Witam, mam laptopa Acer Aspire VX15, przy zakupie dostałem do niego słuchawki predatora i przejściówkę z 2 jacka na jednego do wejścia do laptopa, wszystko działało do czasu kiedy nie przyszła jakaś aktualizacja win10 i ta przejściówka nie działa, mam opcje do wyboru jak podłączam Jack. Słuchawki działają poprawnie ale mikrofon wyłapuje z laptopa, a nie ze słuchawek, a nie zawsze tak było. Może ktoś miał podobny problem lub ktoś poleci mi sterowniki które to ogarną bo już nie wiem co z tym zrobić.

0 18
  • #2 10 Sie 2018 10:34
    Janr07
    Poziom 10  

QencoreQ napisał:
    mam opcje do wyboru jak podłączam Jack

Jakie opcje?
    QencoreQ napisał:
    mikrofon wyłapuje z laptopa, a nie ze słuchawek, a nie zawsze tak było

Masz Menedżer Realtek HD Audio?
    Jeśli tak, naciśnij prawym klawiszem myszy na jego ikonę na pasku zadań (może być schowana - wtedy klikasz Pokaż ukryte ikony) i wybierz "Urządzenia audio".
    Teraz powinno Ci się otworzyć okienko "Dźwięk" z kartami Odtwarzanie, nagrywanie i kilka innych. Przejdź do Nagrywania, zaznacz "Wejście liniowe" i kliknij "Ustaw jako domyślne" - teraz powinno działać, ALE:
    Zamieść też screeny okienka właściwości mikrofonu i wejścia liniowego - może to pomoże Ci pomóc jeśli nie zadziała powyższy sposób.

0
  • #4 10 Sie 2018 11:48
    QencoreQ
    Poziom 3  

Janr07 napisał:
    Masz Menedżer Realtek HD Audio?
    Jeśli tak, naciśnij prawym klawiszem myszy na jego ikonę na pasku zadań (może być schowana - wtedy klikasz Pokaż ukryte ikony) i wybierz "Urządzenia audio".
    Teraz powinno Ci się otworzyć okienko "Dźwięk" z kartami Odtwarzanie, nagrywanie i kilka innych. Przejdź do Nagrywania, zaznacz "Wejście liniowe" i kliknij "Ustaw jako domyślne" - teraz powinno działać, ALE:
    Zamieść też screeny okienka właściwości mikrofonu i wejścia liniowego - może to pomoże Ci pomóc jeśli nie zadziała powyższy sposób.

Zrobiłem jak pisałeś i dałem to wejście liniowe ale automatycznie wyłącza mi słuchawki i dźwięk idzie z laptopa a mikrofon dalej nie działa
    Krzychu K. napisał:
    Witam
    ustawienia>system>dżwięk>wybierz urządzenie wejściowe
    pozdrawiam.

W tych ustawieniach mam Mikrofon
    Wrzucam kilka fotek, może na nowo pobrać sterownik Realtek albo jakiś inny który polecicie?
    Przejściówka 2x jack -> 1x combo nie działa po aktualizacji W10

0
  • #5 10 Sie 2018 12:01
    Janr07
    Poziom 10  

Czy w oknie "Bieżącym podłączonym urządzeniem jest" możesz zaznaczyć słuchawki i wejście mikrofonu, czy może być zaznaczona tylko jedna opcja?

0
  • #6 10 Sie 2018 12:05
    QencoreQ
    Poziom 3  

Nie niestety jest do wyboru jedna z tych opcji kiedyś na słuchawkach działało to poprawnie teraz nie ma takiej możliwości.

0
  • #7 10 Sie 2018 12:06
    Janr07
    Poziom 10  

A jak na wejściu (okno "Dźwięk") zaznaczysz miks stereo?

0
  • #8 10 Sie 2018 12:08
    QencoreQ
    Poziom 3  

Przed screenem była właśnie ta opcja zaznaczona zmieniłem aby zobaczyć czy coś się zmieni :D

0
  • #9 10 Sie 2018 12:11
    Janr07
    Poziom 10  

A co masz we właściwościach urządzenia przy zaznaczonym mikrofonie? (okno Dźwięk)
    Może tam jest jakaś opcja wyboru mikrofonu (wewnętrzny/podłączony)?

0
  • #10 10 Sie 2018 12:17
    QencoreQ
    Poziom 3  

Przejściówka 2x jack -> 1x combo nie działa po aktualizacji W10Przejściówka 2x jack -> 1x combo nie działa po aktualizacji W10Przejściówka 2x jack -> 1x combo nie działa po aktualizacji W10
    Nie mam tam takiej opcji

0
  • #11 10 Sie 2018 12:25
    Janr07
    Poziom 10  

No może właściwości miksu stereo?

PS. Mam nadzieję, że nie przeszkadzają Koledze moje szczegółowe pytania :) - nie mam Win10, dlatego nie mogę tego sprawdzić

0
  • #12 10 Sie 2018 12:26
    QencoreQ
    Poziom 3  

Janr07 napisał:
    No może właściwości miksu stereo?
    A gdzie to znaleźć ?
    Nie nie przeszkadzają jak maja pomóc w rozwiązaniu problemu służę odpowiedziami :D

0
  • #13 10 Sie 2018 12:29
    Janr07
    Poziom 10  

Ciągle siedzimy w oknie Dźwięk, sekcja Wejście.
    Zaznacz miks stereo i wstaw screen okna właściwości urządzenia ( tak jak wcześniej dla mikrofonu ).

0
  • #15 10 Sie 2018 12:49
    Janr07
    Poziom 10  

Jest trudniej niż myślałem :/
    Czy w menedżerze HD Audio masz aktywną opcję Ustaw urządzenie domyślne (screen)? Czy możesz wybrać mikrofon?

0
  • #16 10 Sie 2018 20:02
    QencoreQ
    Poziom 3  

Sorry że tak późno odpisałem, nic nie mogę zrobić, nawet po aktualizacji sterownika.

0
  • #17 11 Sie 2018 10:29
    factislite
    Poziom 4  

Gdy wyskoczy Ci okienko po podłączeniu słuchawek, wybierz z listy "Słuchawki" ale te drugie, nie pierwsze w kolejności.

0
  • #18 11 Sie 2018 11:32
    QencoreQ
    Poziom 3  

To nic nie daje, w ogóle wczoraj po aktualizacji sterownika realtek musiałem wyjść z domu i ponowna próba odpalenia laptopa skończyła się nie powodzeniem, podczas uruchamiania lapka wyskoczyło mi takie okienko .
    Najlepsze jest to że problem był taki że nie mogłem powrócić do działającej poprzedniej wersji, tylko mogłem wrócić do takiej wersji jak zainstalowany czysty win z zachowaniem moich osobistych rzeczy.

0
  • #19 19 Sie 2018 22:16
    QencoreQ
    Poziom 3  

Przywrócenie do poprzedniej wersji win w końcu się udało, zainstalowałem ponownie najnowsze sterowniki i działa

0