Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zabrali stacjonarkę - jak podłączyć starą centralkę po GSM?

10 Sie 2018 00:24 318 9
  • Poziom 7  
    Hyperion - dawna Pilicka wyłączyła swoje usługi. Centralka ma możliwość działania po linii telefonicznej DTMF. Jak bezboleśnie przejść na komórkę? Marzy mi się modem, do którego wkładam kartę SIM, podłączam zaciski PHONE (albo inne) i zasilanie i to działa. Ale nie mogę znaleźć takiego rozwiązania. Nie chcę zmieniać centralki. Jutro (a w zasadzie dziś) idę do mojego operatora monitoringu. Pewnie coś zaproponuje, ale chciałbym mieć najpierw rozeznanie, czy jego propozycja rzędu 1 kPLN (jak wynika ze strony) nie jest przesadzona. Wg mnie powinno to być coś na poziomie taniej komóry czyli 100 PLN.
    Czy znacie jakieś tanie rozwiązanie przejścia z DTMF na GSM?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    BogdanGut napisał:
    chciałbym mieć najpierw rozeznanie, czy jego propozycja rzędu 1 kPLN (jak wynika ze strony) nie jest przesadzona. Wg mnie powinno to być coś na poziomie taniej komóry czyli 100 PLN.

Obie wartości to skrajność.
    Cena sensownego nadajnika GSM waha się w okolicach 300-500 zł w zależności od modelu i sprzedawcy.

BogdanGut napisał:
    Marzy mi się modem, do którego wkładam kartę SIM, podłączam zaciski PHONE (albo inne) i zasilanie i to działa. Ale nie mogę znaleźć takiego rozwiązania

Rozumiem że w tym marzeniu ująłeś że samo się zaprogramuje. No nie, takich nie ma.
  • Poziom 16  
    Poszukaj Satelowskiego GSM LT1 nic nie musisz programować. Wkładasz kartę sim i podpinasz tak jak piszesz zaciski zasilania i ring tip tyle.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    bercikmk napisał:
    Poszukaj Satelowskiego GSM LT1 nic nie musisz programować. Wkładasz kartę sim i podpinasz tak jak piszesz zaciski zasilania i ring tip tyle.

Z TL-1 nie miałem kontaktu ale patrząc w instrukcję nie mam pewności ( żeby nie napisać że śmiem wątpić ), że bez programowania to zadziała.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    bercikmk napisał:

Tak tak LT1 przyjdzie zaprogramowana z wpisanymi numerami telefonów itd. Sama instrukcja do LT1 ma więcej stron niż instrukcja do niejednej centrali alarmowej.
  • Poziom 16  
    Kolego kood o czym ty piszesz. Gdzie chcesz wpisywać te numery telefonów. Moduł LT-1 działa jako moduł komunikacyjny. Na stronie 2 instrukcji jest napisane

2 Instrukcja obslugi GSM LT-1S
    1. WŁAŚCIWOŚCI MODUŁU GSM LT-1S
    x Symulacja analogowej linii telefonicznej poprzez wykorzystanie połączenia komórkowego.
    x Współpraca z centralami alarmowymi i innymi urządzeniami (np. automatem telefonicznym
    DT-1) wykorzystującymi analogową linię telefoniczną do przekazania głosowej informacji
    o alarmie lub do wysłania komunikatu tekstowego do systemu przywoławczego (pager).
    x Możliwość rozpoznania komunikatu skierowanego do systemu przywoławczego (pager)
    i przesáania go w formie wiadomości tekstowej SMS pod dowolny numer telefonu komórkowego.
    x Realizowanie połączeń przychodzących i wychodzących do sieci telefonii bezprzewodowej
    (komórkowej).
    x Obsługa wybierania tonowego i impulsowego.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    @bercikmk
    bercikmk napisał:
    Gdzie chcesz wpisywać te numery telefonów.

Czytałeś instrukcję?
    Ja choć nie miałem z tym modelem kontaktu ( montowałem T1, i EBS'y ) to z tego co wyczytałem w instrukcji programuje się tak samo jak każdy inny nadajnik.
    Twierdzisz, że autor kupi, wyjmie z pudełka, podłączy i będzie działało?

W załączniku instrukcja z dokładnym opisem gdzie i co wpisać.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    numer centrum sms
    numery do transmisji testowych
    do przekazywania kodów sieciowych
    numer kierunkowy bo zapewne w analogowej linii nie był w formie +48
    kod pin
    pasma GSM
    ustawienie haseł itd

troche tego dużo jak na nic nie musisz programować.
  • Poziom 7  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po wizycie u ochroniarzy dowiedziałem się,że może to mnie kosztować 350 zł, czyli tyle ile marek216 napisał. Do tego dali mi abonament za 10 zł/m-c. Lepiej niż miałem do tej pory. Wszystko załatwiają sami, czyli jadą po kosztach lub z niewielką marżą. Ale to wiem dzięki Wam.
  • Poziom 7  
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Po wizycie u ochroniarzy dowiedziałem się,że może to mnie kosztować 350 zł, czyli tyle ile marek216 napisał. Do tego dali mi abonament za 10 zł/m-c. Lepiej niż miałem do tej pory. Wszystko załatwiają sami, czyli jadą po kosztach lub z niewielką marżą. Ale to wiem dzięki Wam.

Dodano po 2 [minuty]:

Dzięki użytkownikowi elektrody dowiedziałem się jakie powinny być koszty usługi. Dzięki temu mogłem uzyskać dobrą cenę.