Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sony STR-DE495 - Tv Box + Amplituner + TV

wellingtons 10 Aug 2018 00:50 576 4
    wellingtons
    Level 3  
    Witam, chcę kupić tv box i podłączyć go tak, aby działał dźwięk 5.1. Tylko pytanie jak.

Z telefonu po janl 3.5 na 2x rca wszystko działa. Z kompa po rca (jeden jack) grają 4 kolumny równo,

Zastanawia mnie jak będzie działał dźwięk na tv box.

Telewizor: Blauberg lhs3204
    Amplituner: Sony STR-DE495 + 5 kolumn
    Tv Box (planuje kupić): http://www.omna.pl/tv-box-mxq-pro-s905x-andro...4bit-smart-4k-klawiatura-i8-002001,a3150.html

.1. Tv box przez hdmi do TV i z tv jack output na 2x rca analog.
    .2. Tv box przez hdmi do tv i z tv coxial na coxial w ampi.
    .3. Tv przez hdmi do tv, a dzwiek przez spdif do ampi (będzie podwójny dźwiek?)
    .4. Szukac starszej wersji tv box z 2x rca + video. 2x rca do ampi video też. I video z ampi do tv przez video na euro.

TV: hdmi, jack 3.5 output, euro, coxial.
    Amplituner: https://www.sony.com.au/electronics/support/a...receivers-amplifiers/str-de495/specifications
    Tv box: tylko hdmi, oraz spdif

Jak to rozwiązać, byle nie było jak w przypadku kompa. Bo z tel (iphone 5s) po jacku 3.5 na 2x rca działa dźwięk 5.1.

Pozdrawiam.
    Polon_us
    Level 42  
    wellingtons wrote:
    Bo z tel (iphone 5s) po jacku 3.5 na 2x rca działa dźwięk 5.1.

To jest tylko możliwe wtedy, kiedy wzmacniacz ma włączony jakiś "ulepszacz" dźwięku.
    Kolega włączy tryb "Straight" i powinny grać tylko przednie kolumny.
    wellingtons wrote:
    1. Tv box przez hdmi do TV i z tv jack output na 2x rca analog.
    .2. Tv box przez hdmi do tv i z tv coxial na coxial w ampi.

Proszę zamieścić zdjęcie gniazd tego telewizora i zaznaczyć, które gniazda kolega chciałby wykorzystać.
    Coś mi tu nie pasuje w porównaniu z specyfikacjami tego telewizora, które przejrzałem.
    wellingtons
    Level 3  
    Aktualnie nie mogę zamieścić zdjęć, bo robię to u dziewczyny, a nie mam kiedy tam podjechać (praca). W tv są dwa wyjścia audio jest jack 3.5 (jako słuchawki), oraz coxial. Wyjść, ani wejść rca nie ma.

Na kompie działają 4 albo 2 kolumny. 2 na trybie audio (w sony), oraz 4 na trybie movie (w sony). Jest to kwestia windowsa, albo po prostu pc wymaga podłączenia wszystkich 3 jack'ów z tyłu.

Mogę podłączyć hdmi od tv box pod tv, a potem coxial na coxial w ampli.
    Jeszcze hdmi do tv, a potem z tv box spdif do ampli, ale wtedy dźwiek będzie oddzielnie na głosnikach w tv i w ampi?
  • Helpful post
    Polon_us
    Level 42  
    Jeżeli TV faktycznie ma wyjście cyfrowe audio Coax to opcja #2 jest tu najlepsza.
    Wyjscie te powinno było być ustawione w TV na Auto lub Dolby Digital.
    wellingtons wrote:
    Jeszcze hdmi do tv, a potem z tv box spdif do ampli, ale wtedy dźwiek będzie oddzielnie na głosnikach w tv i w ampi?

Można połączyć w ten sposób.
    Ale dźwięk w wzmacniaczu będzie tylko z TV Box. Normalne stacje czy tez pen-drive podłączony do TV, będą słyszalne tylko w głośnikach TV.

W ustawieniach TV-Box powinna byc opcja wyboru cyfrowego audio - HDMI lub S/PDIF.
    Nie spotyka się urządzeń, aby miały sygnał audio zarówno po HDMI i S/PDIF jednocześnie.