Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać adapter DisplayPort - HDMI ?

KSRhaziel 10 Sie 2018 01:19 408 6
  • #1 10 Sie 2018 01:19
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Muszę zakupić trochę przejściówek DisplayPort-HDMI. Rozejrzałem się trochę po oferta i trafiłem na dwa typy:
    Jaki wybrać adapter DisplayPort - HDMI ? Jaki wybrać adapter DisplayPort - HDMI ?

Obydwie przejściówki znalazłem u jednego sprzedawcy na Allegro. Koszt adaptera "na kablu" to 12,87zł, zaś adaptera "sztywnego" to 11,11zł. Obydwa mają takie same parametry (przynajmniej w opisie aukcji):
    https://allegro.pl/adapter-displayport-dp-do-hdmi-display-port-wwa-i6598939745.html
    https://allegro.pl/adapter-displayport-dp-do-hdmi-display-port-wwa-i6747631111.html

Oczywiście świadomy jestem wady adaptera sztywnego, który może w łatwy sposób ulec uszkodzeniu (w stosunku do tego na kablu). Ale zastanawia mnie szerokość takiego adaptera. Mogę jedynie podejrzewać, że różnią się one elektroniką w środku, ale czy szersze i droższe znaczy lepsze? A może mają taką samą elektronikę w środku, a lepszej jakości plastik i większy wymiar to tylko chwyt marketingowy? Ktoś z was ma jakąś praktykę i może powiedzieć czy te przejściówki jeszcze jakoś się różnią?

0 6
  • #2 10 Sie 2018 01:32
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Ze względów praktycznych skłaniałbym się do wersji z kablem, jak zauważyłeś, przelotka sztywna jest długa i sztywna, po dołożeniu jeszcze wtyku HDMI będzie to całkiem niezła dźwignia z możliwością łatwego ukatrupienia portu przy nawet nie tak dużym nacisku.

Co do takich przelotek to testowałem obie (brand nieznany) i obie działały (na oko) tak samo. A co jest w środku i czy coś jest lepsze od drugiego - nie mam pojęcia. Całe podsumowanie obu przelotek w moim wykonaniu było w dwóch słowach: "fajnie, działa" i więcej się nad nimi nie zastanawiałem :)

0
  • #3 10 Sie 2018 09:25
    siewcu
    Poziom 33  

Jedyne co możesz patrzeć to obsługiwane wersje HDMI, aczkolwiek adaptery z obsługą 4K są dużo droższe - jeśli nie potrzebujesz to nie ma co dopłacać, te tanie i tak działają jak powinny ;) Sam kilka takich mam, problemów brak.

0
  • #4 10 Sie 2018 14:58
    quaczuq
    Poziom 12  

Mam biały adapter Accura DP HDMI i polecam w pełni. Żadnych problemów z video jak i audio , współpracuje z thinkpadem t410.

0
  • #5 10 Sie 2018 15:38
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Też dotychczas używałem porządnego Adaptera od Delocka, ale gdy mamy różnicę w cenie 10zł a 50zł, już przy kilkunastu adaptera robi się pokaźna suma ;) Ale skoro potwierdzacie, że wymienione przeze mnie adaptery działają, to zamawiam.

0
  • #6 14 Sie 2018 07:19
    atlantis2
    Poziom 17  

KSRhaziel napisał:
    (...) Ale zastanawia mnie szerokość takiego adaptera. Mogę jedynie podejrzewać, że różnią się one elektroniką w środku, ale czy szersze i droższe znaczy lepsze? A może mają taką samą elektronikę w środku, a lepszej jakości plastik i większy wymiar to tylko chwyt marketingowy?

Mam taki adapter i w odpowiedzi na Twoje pytanie dołączam zdjęcie "bebechów" (odpowiedzi nasuwają się same):

0
  • #7 14 Sie 2018 11:22
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Czyli wielkość adaptera to zwykły myk, żeby wyglądało "poważniej" ;)

Ja zaś otrzymałem swoje adaptery i jestem zadowolony. Działają, dźwięk idzie bez problemu i na dodatek okazało się, że zdjęcie na aukcji jest podglądowe, a wysyła to co ma na stanie - i wysłałem mi coś takiego, co dla mnie jest o wiele lepsze, bo mniejsze:

0