Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups Evidence EA892D - czyszczenie bloku zaparzającego

10 Aug 2018 09:54 5619 3
 • Level 2  
  Dzień dobry wszystkim:)

  Chciałem poprosić o poradę w kwestii czyszczenia bloku zaparzającego. Dotychczasowe ekspresy, które miałem okazję używać (Saeco, Siemens i De'Longhi) miały wyjmowany i łatwy w czyszczeniu moduł zaparzający. Teraz zastanawiam się nad zakupem nowego ekspresu Krups Evidence (model EA892D), ale w Krupsach z tego co wiem nie ma łatwego dostępu do bloku i instrukcja tez nic nie mówi o jego czyszczeniu (płukaniu) pod bieżącą wodą.

  Pytanie jest wiec takie, czy z Waszego doświadczenia wynika, że czyszczenie automatyczne przewidziane w Krupsach jest wystarczające i w bloku nic nie "zakwitnie" po dłuższym czasie? Jakoś trudno mi uwierzyć, ze z młynka się nie sypie kawa po wnętrznościach ekspresu. Chyba, że ja czegoś nie doczytałem i producent przewiduje usuwanie resztek kawy z wnętrza ekspresu... :wink:
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

 • Home appliances specialist
  Dobrze myślisz, rozwiązanie jest niezbyt dobre jeżeli chodzi o kwestie estetyczne i użytkowe.
  O ile tabletka możemy wyczyścić komorę parzenia o tyle wszystko naokoło trzeba już robić poprzez serwis.
 • Level 2  
  Zapytałem o to "u źródła" i powiedzieli mi, że w Evidence i zresztą w innych modelach też, ale w Evidence jeszcze coś ma być poprawione, jest taka konstrukcja, że nie sypie się syf do środka... Ponoć w ekspresach Jura też tak jest, a z tego co wiem to są dobre i cenione ekspresy.

  Kurde sam już nie wiem. Do wydania mam jakieś 2500 zł i za tyle akurat jest teraz ten EA892D, bo jest w jakiejś promocji w home&cook. Zastanawiam się czy brać tego krupsa, czy Saeco Incanto czy może Nivona 670.

  Czytałem też coś o awaryjnosci Krupsa, ale to były wpisy z 2015/2016 więc może się coś teraz poprawiło. To jednak parę lat jest... Co sądzicie, możecie coś doradzić...?

 • Home appliances specialist
  pmisz wrote:
  (...)Co sądzicie, możecie coś doradzić...?


  Blok jura to zupełnie inna konstrukcja - Owszem, też potrafi się pobrudzić, ale to czysto mechaniczna archaiczna zgniatarka godna polecenia.
  KRUPS to hydrauliczny siłownik , który niestety wymaga sporej opieki eksploatacyjnej co pewien czas a mimo wszystko występuje na nim tzw. zmęczenie materiału, czego nie można powiedzieć już o Jura.

  Gdybym ja miał do wydania 2500zł na ekspres to:

  Jeżeli głównie kawa czarna i sporadycznie spieniane mleko - DeLonghi z manualną dyszą
  Jeżeli głownie kawy mleczne - Jura w ostateczności Nivona, choć i o Saeco można się pokusić z dystansem.

  KRUPSa nie brał bym w ogóle pod uwagę znając go "od środka".