Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agregat prądotwórczy 5,3KVA - Wymiana regulatora napięcia AVR

maly_13 10 Aug 2018 16:15 3354 8
    maly_13
    Level 19  
    Witam
    Jak w temacie napięcie na wyjściu faluje tzn jest nie ma jest nie ma co około sekundy, zmierzyłem napicie 12V i jest tak samo czyli odłączyłem regulator avr napięcie 12V jest stabilne ale mam problem z doborem regulatora.
    Nie można wklejać linków do aukcji więc tylko zdjęcie w aukcji nic konkretnego nie opisali.Agregat prądotwórczy 5,3KVA - Wymiana regulatora napięcia AVR
    a tu mój regulator, wygląda że wtyczki pasują ale jak to sprawdzić ?
    Agregat prądotwórczy 5,3KVA - Wymiana regulatora napięcia AVR
    Powinno pasować ?
  • Helpful post
    ArturAVS
    Moderator HP/Truck/Electric
    Coś mi wygląda że to regulator napięcia ładowania akumulatora. AVRy przeważnie są zamontowane w tylnej części prądnicy.

Podaj model agregatu.
  • Helpful post
    Staszek49
    Level 35  
    Jest to prostownik do ładowania akumulatorów. Silnik spalinowy w tym agregacie uruchamiany jest m.in. rozrusznikiem elektrycznym i właśnie ten prostownik jest do ładowania akumulatora będącego na wyposażeniu agregatu. Czerwony przewód, to + (plus) i powinien być podłączony do + akumulatora.
    Agregat chyba nieco z wyższej półki, więc prądnica powinna mieć AVR. Montowany jest za tylnym "deklem" prądnicy. Podczas pracy agregatu nie zaglądaj tam, bo możesz zostać porażony prądem.
    maly_13
    Level 19  
    też doszedłem teraz do tego ( ciekawe czemu na al... coś podobnego jest opisane regulator napięcia AVR) .
    Zastanawia mnie czemu miałem straszne wahania napięcia, na razie wszystko ok.
    Staszek49
    Level 35  
    Jeśli silnik ma stabilne obroty i obciążenie prądnicy jest stałe a mimo tego są wahania napięcia, to sugeruję sprawdzić własnie AVR, w którym mogły się zużyć szczotki. Oczywiście o ile agregat ma AVR. Innym rozwiązaniem wzbudzenia prądnicy jest zastosowanie kondensatora, ale wówczas wirnik jest inny i po takim typie agregatu można się spodziewać niestabilnego napięcia.
    maly_13
    Level 19  
    powiem tak chyba najtańsza naprawa rozpięty Avr i układ ładowania akumulatora czyszczenie styków poskładanie i jak na razie działa bez problemów.
    maly_13
    Level 19  
    no niestety agregat ponownie ma problem z utrzymaniem napięcia (puknięcie w avr-a powoduje albo prawidłową albo nie pracę), jednak mam problem z doborem avr
    przewody jakie wchodzą do avr to :
    - 2szt niebieskie ( zasilanie )
    - 2 szt na wirnik
    - 3szt pomiar napięcia
    prądnica 5,3KVA
    wszystkie avr-y co znalazłem mają albo 2 lub 4 przewody do pomiaru napięcia
    Ktoś podpowie jak np podłączyć regulator 2 lub 4 przewodowy
  • Helpful post
    Andrzej Molicki
    Level 14  
    Chińskie agregaty to istny totolotek i musisz ustalić jaki uklad uzwojeń ma prądnica .
    Typ 1
    3F +N /gwiazda/ uzwojenie główne twornika z odczepami do pomiaru napiecia + uzwojenie wzbudne /niebieskie/ + uzwojenie do ladowania aku .Każde z tych uzwojeń są niezależne
    Typ 2 podobnie jak w pierwszym ale dwa niezależne uzwojenia 3 fazowe w gwiazdę .Reszta jak w pierwszym
    Uzwojenie 1 produkcyjne 2 pomiarowe AVR 2 kostki 4 i 2 pinowa i + - na wzbudzanie.
    Typ 3 podobnie jak w typie 2 z tym że go AVR na kostce 4 pinowej ida tylko fazy z uzwojenia pomiarowego a nie ma polaczenia z środkiem gwiazdy.
    W brew temu co opowiadają fachowcy od kiszenia kapusty nie wszystkie AVR chca poprawnie działać z danym typem prądnicy .Układ albo nie chce się wzbudzac lub napiecie za wysokie ok 270 280v i znikoma możliwość regulacji .
    maly_13
    Level 19  
    dzięki za rozjaśnienie jak to wygląda jutro sprawdzę jakie są napięcia i uzwojenia