Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaz BRC - Samochód nie odpala , Kontrolka gazu nie świeci

Lukashh 10 Sie 2018 18:15 171 9
  • #1 10 Sie 2018 18:15
    Lukashh
    Poziom 16  

Mam problem z autem, dziś normalnie odpaliło pojechałem gdzieś zostawiłem auto na 2h wracam i nie odpala; rozrusznik, pompa paliwa działają.

Kontrolka gazu BRC wcale nie świeci, próbowałem wciskać przycisk na kontrolce ale to nic nie zmienia. Odpiąłem przycisk i wpiąłem ponownie
    brak reakcji. Miałem kiedyś podobny problem, że kontrolka nie świeciła się ale dojechałem a potem problem sam się naprawił.

Co to może być ? Może kontrolka - przycisk padł i trzeba wymienić na nową ? jeśli tak to na pewno istnieje możliwość odpalenia tylko za pomocą spięcia odpowiednich kabelków. Pytanie które kabelki połączyć aby auto odpaliło na benzynie a które są odpowiedzialne za odpalenie na gazie?

Wieczorem lub jutro pojadę sprawdzić bezpieczniki w aucie.

[/url]Gaz BRC - Samochód nie odpala , Kontrolka gazu nie świeci

0 9
  • #2 10 Sie 2018 20:12
    Werkalski
    Poziom 11  

Pierwsze słyszę by za pomocą spięcia odpowiednich kabelków auto odpaliło. To tylko kontrolka kolego

0
  • #3 10 Sie 2018 20:15
    Lukashh
    Poziom 16  

To jest przycisk z diodami, za pomocą przycisku przełącza się manulanie na gaz lub benzynę.

Pytanie dlaczego wcale nie świeci , może jest zepsuty dlatego myślę nad zwarciem kabelków ale nie wiem , które kolory zewrzeć.

0
  • #4 10 Sie 2018 20:17
    Werkalski
    Poziom 11  

Aha tak. To przepraszam źle przeczytałem.

0
  • #5 10 Sie 2018 20:28
    robokop
    Moderator Samochody

Centralka gazu nie ma zasilania i tyle - zostaw ten przycisk w spokoju.

0
  • #6 10 Sie 2018 20:30
    Lukashh
    Poziom 16  

Czyli muszę sprawdzić czy na kostce jest zasilanie, jeśli zasilanie będzie to znaczy , że przycisk jest zepsuty. Tylko na których kabelka zmierzyć zasilanie w kostce - czarny i czerwony chyba.

Jeśli nie będzie zasilania to gdzie szukac przyczyny ? Najpierw sprawdzę wszystkie bezpieczniki pod kierownicą.

Najważniejsze pytanie to co zrobić aby auto odpalało na benzynie, żebym mógł gdziekolwiek pojechać.

0
  • #7 10 Sie 2018 20:33
    robokop
    Moderator Samochody

Nie, nic nie musisz -zaprowadź to auto do jakiegoś elektryka, zanim nie stanęło w płomieniach. Bladego pojęcia nie masz na temat zagadnienia. To nie przycisk jest winien!. Centrala sterująca LPG nie dostaje zasilania. Jest wpięta w obwód "15" gdzieś po kluczyku - pewnie gdzieś coś się przypaliło/utleniło, skoro i na benzynie nie pali.

0
  • #8 12 Sie 2018 12:40
    Lukashh
    Poziom 16  

Sprawdziłem napięcia na kostce wchodzącej do sterownika gazu BRC DE817010.

Kostka ma 3 rzędy styków po 8 styków na rząd. Oznaczenia rzędów A, B, B.

Czerwony kabel jest podłączony do styku w 1 kolumnie 3 rzędu tak jak zaznaczyłem na rysunku kolorem czerwonym,
    Od niego mierzyłem napięcia do wszystkich innych styków i na każdym styku oprócz zonaczonych
    na rysunku Ov i 0,05V była wartość napięcia taka jak na akumulatorze czyli ok 12V +-0,3V

Czy są to dobre napięcia na kostce ?

W rzędzie A kable 8 i pod nim są przerwane przy silniku ale o tym niżej.

Po podłączeniu sterownika pod moską i przekręceniu kluczyka nadal nie ma żadnego napięcia. Czyli tak jakby
    od maski do kabiny już nie było napięcia.

Sprawdziłem czy jest połączenie od czerwonego kabla z kostki od sterownika do czerwonego kabelka od kostki przełącznika i jest tam opór 800 Ohm czyli niby jest jakieś połączenie.

Apropo kabli z kolumny 8. z kostki, nie wiem czemu ale są one przerwane i nie zaizolowane.

Nie sprawdziłem jeszcze czy w kole tam gdzie mam butlę toroidalną jest jakiś bezpiecznik.

Co dalej Panowie ? Czy jest możliwość przełączenia manualnie na benzynę ? Czy gazownik jest w stanie to szybko zrobić tak bym mógł dojechać na benzynie do Polski a tam mi już ten problem ogarną ?

0
  • #9 12 Sie 2018 14:27
    robokop
    Moderator Samochody

Lukashh napisał:
    Co dalej Panowie ?
    Auto na lawetę i do najbliższego elektryka, dopóki się nie spaliło. Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby odnaleźć ogólnie dostępny schemat instalacji Squent 24, tylko powtykałeś łapki na przysłowiową pałę, gdzie popadnie. Brakuje plusa po stacyjce, branego z zasilania wtryskiwaczy benzynowych - biało/brązowy przewód do centralki gazowej. Czyli albo przerwany w/w przewód, albo z powodu jakiegoś uszkodzenia instalacji pojazdu brak zasilania wtrysków - co jest najbardziej prawdopodobne, skoro auto nie pali na benzynie.

0
  • #10 13 Sie 2018 16:04
    Lukashh
    Poziom 16  

I to może być przyczyna robokop. Zacząłem przeglądać stare zdjęcia silnika, które zrobiłem po zakupie auta bo byłem ciekaw jak to wyglądało z tymi przerwanymi kablami i te dwa kable: biały i brązowy na starym zdjęciu wchodzą pod plastikową obudowę na silniku. Jadę odkręcić obudowę i pewnie zobaczę dalsze części tych kabli, połączę je i zaizoluje. Ta obudowa plastikowa ma ostry kant na dole a kable były napięte więc ten kant obudowy po jakimś czasie mógł je "przeciąć". Jak to napisałeś: "Brakuje plusa po stacyjce, branego z zasilania wtryskiwaczy benzynowych - biało/brązowy przewód do centralki gazowej." i to by pasowało.

Dodano po 3 [godziny] 54 [minuty]:

Ok, zdjąłem plastikową obudowę silnika i tam znalazłem zerwane kabelki, poskręcałem je i zaizolowałem jeszcze je solidnie przylutować muszę. Teraz działa jak powinno także robocop nie panikuj, że spali się auto. Po to jest ta elektroda.pl , żeby ludzie sobie wzajemnie pomagali. Temat do zamknięcia.

Za lawetę i naprawę pewnie bym zapłacił w sumie z 300euro.

0