Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki zegara procesora I fps - Spadki taktowania procesora

skolas1234 10 Sie 2018 19:39 132 10
  • #1 10 Sie 2018 19:39
    skolas1234
    Poziom 4  

Witam od kilku tygodni mam problem podczas grania w wymagajace gry typu BF 1 czy Wiedzmin 3 co kilka minut spadaja mi fpsy (gram na 60-70 klatkach plynnie) spadki sa do 30 lub nizej zalezy od gry.Sciagnalem program CPUID HW MONITOR , i sprawdzilem co sie dzieje gdy mam spadki fpsow i w zakladce zegarach procesora pokazuje mi , że zegary spadaja z 3.3 na 1.4 czasem nizej.Temperatury procka mam dobre , dzisiaj czyscilem calego kompa sprezonym powietrzem , wymienialem paste , resetowalem bios , formata i zadna z tych rzeczy nie pomogla , problem ze spadkami zaczal sie w sumie odkad pamietam gdy probowalem podkrecac procesor ale powrocilem na stock 3.3.Nie wiem co mam juz robic , licze na wasza pomoc :).

Mój sprzęt:
    AMD FX 6100 3.3Ghz
    Gtx 660
    Zasilacz:coolermaster g550m 550w
    plyta glowna:Asus m5a78lm lx3
    Ramy Hyperx 8gb 1333mhzSpadki zegara procesora I fps - Spadki taktowania procesora

0 10
  • #2 10 Sie 2018 19:45
    kokapetyl
    Poziom 43  

skolas1234 napisał:
    sprawdzilem co sie dzieje gdy mam spadki fpsow i w zakladce zegarach procesora pokazuje mi , że zegary spadaja z 3.3 na 1.4 czasem nizej.

Porównaj je z obciążeniem poszczególnych rdzeni, jeśli jeden z nich jest nie obciążony, taktowanie automatycznie spada.

0
  • #3 10 Sie 2018 19:48
    skolas1234
    Poziom 4  

kokapetyl napisał:
    skolas1234 napisał:
    sprawdzilem co sie dzieje gdy mam spadki fpsow i w zakladce zegarach procesora pokazuje mi , że zegary spadaja z 3.3 na 1.4 czasem nizej.

Porównaj je z obciążeniem poszczególnych rdzeni, jeśli jeden z nich jest nie obciążony, taktowanie automatycznie spada.

Jak je porownac ?

0
  • #4 10 Sie 2018 20:01
    ElektroMaroslawos
    Poziom 4  

To że procek jest na 5GHz, to błąd ?
    Do ilu go podkręcałeś?, bo ta płyta się nie nadaje.

0
  • #5 10 Sie 2018 20:02
    kokapetyl
    Poziom 43  

skolas1234 napisał:
    Jak je porownac ?

Screen jaki zamieściłeś z HWMonitor, ma (między innymi) trzy opisane parametry.
    Powers, Utilization, Clocks. Każdy z tych parametrów jest w trzech kolumnach i opisany dla wszystkich rdzeni procesora. I jeśli któryś z rdzeni jest mniej obciążony, to jego taktowanie spada

0
  • #7 10 Sie 2018 20:10
    ElektroMaroslawos
    Poziom 4  

Mostek północny lub sekcja zasilania .
    Bo na tej płycie jest tylko radiator na północnym a na sekcji nie ma!, a teraz są opały po 35stopni, a nie wiemy też czy masz dobry przepływ powietrza w obudowie.

Dodano po 1 [minuty]:

I zbija procesor żeby schłodzić wszystko i zmniejszyć pobór mocy.

0
  • #8 10 Sie 2018 20:33
    skolas1234
    Poziom 4  

ElektroMaroslawos napisał:
    To że procek jest na 5GHz, to błąd ?
    Do ilu go podkręcałeś?, bo ta płyta się nie nadaje.

Podkrecalem do max 4.2 ale szybko wrocilem na stocka bo jak byl podrkecony to byly spadki fps

Dodano po 52 [sekundy]:

Mostek północny lub sekcja zasilania .
    Bo na tej płycie jest tylko radiator na północnym a na sekcji nie ma!, a teraz są opały po 35stopni, a nie wiemy też czy masz dobry przepływ powietrza w obudowie.

Dodano po 1 [minuty]:

I zbija procesor żeby schłodzić wszystko i zmniejszyć pobór mocy.

Wczoraj zamontowalem wiatraczek na plyte i temperatury troche spadly a co do obudowy jest ciagle otwarta :D

0
  • #9 10 Sie 2018 21:40
    ElektroMaroslawos
    Poziom 4  

1.Jaki zasilacz?
    2.Masz spadki mocy w domu, czy urządzenia elektroniczne często się psują?

Moim zdaniem płyta główna już mogła oberwać i są powikłania, płyta ma za słabą sekcje zasilania jak i nie ma radiatora na niej, wentylator nic nie da, ciepło musi być przekazana na radiator i dopiero tu można schładzać.

Jeśli nawet zamontujesz radiator i potem wentylator to i tak ta płyta jest za słaba bo miałem podobny model i oddałem do serwisu sekcje zasilania procka szlak trafił a grzałka niezła była , a miałem radeona hd6850 i phenoma II 965, to był błąd, kupiłem za zwróconą kasę 970A-G46 i tak musiałem zamontować wentylator na mostek północny bo temperatury dochodziły do 80stopni a z wentylatorem 55.

Jeszcze 4.2GHz masakra przy takiej płycie zajechałeś ją pięknie.

0
  • #10 10 Sie 2018 22:15
    skolas1234
    Poziom 4  

1.Jaki zasilacz?
    2.Masz spadki mocy w domu, czy urządzenia elektroniczne często się psują?

Moim zdaniem płyta główna już mogła oberwać i są powikłania, płyta ma za słabą sekcje zasilania jak i nie ma radiatora na niej, wentylator nic nie da, ciepło musi być przekazana na radiator i dopiero tu można schładzać.

Jeśli nawet zamontujesz radiator i potem wentylator to i tak ta płyta jest za słaba bo miałem podobny model i oddałem do serwisu sekcje zasilania procka szlak trafił a grzałka niezła była , a miałem radeona hd6850 i phenoma II 965, to był błąd, kupiłem za zwróconą kasę 970A-G46 i tak musiałem zamontować wentylator na mostek północny bo temperatury dochodziły do 80stopni a z wentylatorem 55.

Jeszcze 4.2GHz masakra przy takiej płycie zajechałeś ją pięknie.

Jutro planuje kupic plyte MSI 990FXA-GD66 Military Class od goscia z mojego miasta , myslicie ze wymiana na ta plyte pomoze , bo napewno jest lepsza od tej co mam xD , ?

0
  • #11 11 Sie 2018 14:11
    ElektroMaroslawos
    Poziom 4  

Trzeba by ten temat skończyć i zamknąć żeby ładnie zakończyć wszystko i dopiero założyć chyba osobny temat o płytę.
    Ale pamiętaj nie odpowiedziałeś na pytania, porady i problem nie rozwiązany!

0