Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 55pus6412 - Połączenie Bt - paruje tylko z wybranymi

Yoo! 11 Sie 2018 10:25 1236 13
  • #1 11 Sie 2018 10:25
    Yoo!
    Poziom 15  

Koledzy problem dotyczy telewizora Philips 55pus6412.
    Za cholerę nie mogę go połączyć z słuchawkami BT.
    W TV BT jest włączone.
    Dodatkowo w TV mam podłączoną klawiaturę BT z tym,że nadajnik jest wpięty w USB w TV i działa bez zarzutu.
    Słuchawki nie są w ogóle widoczne podczas wyszukiwania,l. W zasadzie żadne urządzenie nie zostaje wykryte przez BT w TV.
    Klawiatura połączyła się sama po włożeniu nadajnika, a telefon sparowałem z poziomu tel.

Jakieś.sugestie co może być nie tak z TV

0 13
  • #2 11 Sie 2018 16:16
    sosarek

Poziom 43  

W instrukcji jest informacja że "Twój telewizor nie obsługuje subwooferów
    Bluetooth i głośników Bluetooth.". Pewnie dlatego nie działa.
    https://www.download.p4c.philips.com/files/5/55pus6412_12/55pus6412_12_dfu_pol.pdf

0
  • #3 11 Sie 2018 16:26
    Yoo!
    Poziom 15  

Wiesz co nie wiem o co chodzi z tą instrukcją, ale w sklepie do tego tv był podłączony soundbar przez BT. Wiem,bo nawet mi go oferowano. A po za tym trochę dziwne by to było,że w dzisiejszych czasach tv może nie obsługiwać BT

Jeśli tak jest naprawdę, że BT jest,a tak naprawdę go nie ma to czy można go zastąpić adapterem BT na USB?

0
  • Pomocny post
    #4 12 Lis 2018 16:00
    cdr23
    Poziom 2  

na infolinii powiedzieli mi że ten tv ma bluetooth tylko do myszy i klawiatur do słuchawek kupiłem u chinoli nadajnik bt stereo i podpiąłem pod wyjście słuchawkowe

0
  • Pomocny post
    #6 12 Lis 2018 22:07
    cdr23
    Poziom 2  

https://allegro.pl/nadajnik-transmiter-bluetooth-adapter-audio-nowosc-i7216890526.html +słuchawki soundblaster i hula aż miło aczkolwiek musiałem dać ładowanie z listwy bo jak jest wpięte w usb tv to jakieś zakłócenia daje może być zwykła ładowarka od telefonu i też jest ok

Dodano po 14 [minuty]:

tak na marginesie myszkę bt esperanzy wykrywa mi bez najmniejszego problemu

0
  • #7 13 Lis 2018 08:17
    Yoo!
    Poziom 15  

Dzięki kolego, będę zamawiał transmiter tylko ten czas oczekiwania do 60dni,masakra. Zobaczymy jak się to sprawdzi u mnie.
    A jeszcze jedno pytanko,jak daleko siedzisz od TV?
    Ja mam klawiaturę Microsoft którą mi polecili w sklepie i już od 4m się zawiesza, najlepiej siedzieć tak do 3m, jak dla mnie totalny bez sens.
    Jestem ciekaw jak taki transmiter poradzi sobie z mikrofonem, wtedy już by było całkowicie lux, w końcu działały by komendy głosowe.
    Pozdrawiam

0
  • #8 06 Gru 2018 20:23
    Nestorb
    Poziom 7  

U mnie na 65PUS8102/12 też łapie tylko pilota, myszkę i klawiaturę. Dzwoniłem do Philipsa i gość rozwiał moje marzenia o podłączeniu słuchawek przez BT. Muszę zatem poszukać jakiegoś transmitera.
    Nie rozumiem takiego podejścia firmy do tematu. Gość mi powiedział, żebym nie liczył również na podpięcie soundbara przez BT.

0
  • #9 06 Gru 2018 23:09
    Yoo!
    Poziom 15  

Właśnie niewiem jak jest z tymi soundbarami, w zasadzie nie powinny działać, a jak ja kupowałem tv w Media Expert była promocja i do tego Philipsa był soundbar w cenie 800zł.
    Ale też bym chciał go podłączyć, więc jak coś to daj znać.
    Z drugiej strony nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach może być taka sytuacja, że tv nie łączy się ze wszystkim co ma bt.

1
  • #10 07 Gru 2018 09:33
    Nestorb
    Poziom 7  

Yoo! napisał:
    Z drugiej strony nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach może być taka sytuacja, że tv nie łączy się ze wszystkim co ma bt.

Też tego nie rozumiem. Powiedziałem to wczoraj gościowi w Philipsie, ale usłyszałem, że większość TV tak ma (a właściwie nie ma możliwości podłączenia słuchawek i soundbarów przez BT). Tylko jemu chodziło chyba o Philipsy, bo jak gadam ze znajomymi to w Samsungach nie ma problemu i w Soniakach też. Wnerwiło mnie to, bo TV nie kosztował 300 zł. Tym bardziej, że TV ma BT.
    Powiedział mi jeszcze, że jak nastepnym razem będę kupował to żebym do nich napisał co chcę mieć w TV, a oni mi odpiszą czy to jest czy nie.

0
  • #11 07 Gru 2018 14:55
    Yoo!
    Poziom 15  

Nestorb napisał:
    Powiedział mi jeszcze, że jak nastepnym razem będę kupował to żebym do nich napisał co chcę mieć w TV, a oni mi odpiszą czy to jest czy nie.

Dobre :D

Co do soundbara pozostaje tylko kabel optyczny ;)

0
  • #12 05 Sty 2019 20:47
    Nestorb
    Poziom 7  

Ja rozwiązałem problem kupując ustrojstwo, które podłączyłem pod wyjście słuchawek w TV. Działa bez zarzutu tyle, że jestem lżejszy o 100 :-)

0