Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2003 - Nie działająca klimatyzacja, dym spod maski, or

11 Sie 2018 10:44 495 13
  • Poziom 7  
    Witam, ostatnio byłem u mechanika żeby nabić klimę gazem. Napełnianie wykonano pomyślnie, tym czasem pojechałem gdzieś, a mechanik poczekał aż przyjdę żebyśmy odpalili razem klimę. Odpalam silnik, potem temperaturę na „LO” i nawiew na maksa, a tu co ? Kabina śmierdziała spaloną gumą, a przy silniku widze wydobywający się dym. Po wyłączeniu klimy, problem ustaje, wiec mechanik mi ściągnął gaz, i teraz nie wiem co robić, czyżby nie jest zepsuty kompresor ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Maską podniosłeś chociaż z tym szpeniem?
  • Poziom 7  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Alexon100 napisał:
    Po wyłączeniu klimy, problem ustaje, wiec mechanik mi ściągnął gaz, i teraz nie wiem co robić, czyżby nie jest zepsuty kompresor ?

I co mechanik nie wie co pali się , litości. My może mamy wiedzieć???

Dlatego się tutaj pytam, bo mechanik nic mi nie powiedział..

Dodano po 3 [minuty]:

No cóż, pisałem pod maską, ale maska była otwarta, przy testowaniu klimatyzacji. Ja tylko widziałem jak się pali w okolicy samego kompresora, ale jak widziałem dym, to szybko pobiegłem do auta i zgasiłem silnik oraz klimę. Czyżby pasek klinowy się ślizgał i palił ? Ile kosztuje mniej więcej kompresor i wymiana dla tego modelu auta ?
  • Poziom 22  
    No dokładnie, stoi kompresor...ale to będzie widać na pracującej klimatyzacji pod maską. To mi przypomina taką historię (dygresja). Sąsiadka odpalała nowego Opla Astrę, coś zakotłowało pod maską, kobieta się przestraszyła i zgasiła silnik. Po dwóch dniach (weekend) coś zaczęło w garażu śmierdzieć. W poniedziałek przyjechała pomoc drogowa i zabrała auto do serwisu. Sąsiadka od dwóch dni szukała swojego kotka, bo jej zaginął. Zagadka: jaka była przyczyna głośnej pracy rozrusznika samochodu Opel Astra? ;-)
  • Poziom 43  
    Taa ja ostatnio ogon kota pod maską znalazłem. Klient na alternator przyjechał bez paska.
  • Poziom 41  
    Jak z tego mechanika taki szpec to być może napełnił za dużo czynnika i kompresor nie ma możliwości sprężyć.....cieczy. Kiedyś robiłem audi i dopiero po odessaniu ponad pół kilo ruszyła i normalnie pracowała.
  • Poziom 43  
    Przypomnina mi sie akcja z POM - u . Młody się pyta ile oleju do Stara. Majster: na maxa. Tzn max .na miarce. Młody z beki nagibal pod korek. Po uruchomieniu wybuchło. 😁
  • Poziom 7  
    Aleksander_01 napisał:
    Jak z tego mechanika taki szpec to być może napełnił za dużo czynnika i kompresor nie ma możliwości sprężyć.....cieczy. Kiedyś robiłem audi i dopiero po odessaniu ponad pół kilo ruszyła i normalnie pracowała.

Mechanik napełnił tyle ile pisało na kompresorze.

Dodano po 1 [minuty]:

Panowie, ile kosztuje taka wymiana kompresora ? Bo szukałem cen ale nie znalazłem, i czy można jakoś naprawić kompresor bez kupowania nowego czy to nie możliwe ?
  • Poziom 22  
    Witam
    Regenerowanie kompresorów robią ale.....to pomaga na jakiś czas i często są problemy typu rozszczelnienie układu. Najlepiej trafić "używkę" z rozbitego auta i zrobić przerzutkę. Jak tak zrobiłem w swoim aucie (Toyota Avalon) i "odpukać" 3 rok używania klimatyzacji bez awarii. Powodzenia