Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem?

Mifczu 10 Lis 2019 21:24 4833 117
  • Relpol przekaźniki
    lasekd
    Poziom 12  
    Wiem że pracuje,przy obiegu na grzejniki chyba 3min,a przy obiegu na podłogówkę dużo dłużej,ile? nie sprawdzałem,ale chodziła mi dość długo.W niektórych termetach dało sie ten czas ustawiać,w Goldzie nie ma takiej możliwości?
    Co do wskazania modulacji jeszcze tego nie przyuważyłem,ale ja robie wszystko z poziomu emodul,a tam może tego nie pokazuje.
    W techu mam ustawiony wygaszacz ale wyłączę go,może kiedyś przy okazji przyuważę te % co u Ciebie,chociaż z drugiej strony jesli nie działa to tak jak trzeba,to nie wiem po co mi to :)
    Może trzeba wiercić dziurę informatykom z techa,a może z termeta?

edycja
    Po właczeniu pogodówki i u mnie pojawiła się ikona modulacji
    Na razie same kreski bez wskazania wartości,ale może i te z czasem się pojawią
    Tylko ciekawe dlaczego tak jak piszesz raz pokazuje,raz nie
    Po wgraniu nowego oprogramowania pogodówka u mnie pracuje bardzo dobrze
    Trzyma zadaną temperaturę na kotle,oraz reaguje na zadaną temperaturę na sterowniku pokojowym,czyli wyłącza grzanie po przekroczeniu zadanej,co wcześniej nie było takie oczywiste
    Na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu zarówno kotła,jak i sterownika
    Najbardziej rajcuje ;) mnie zdalna kontrola z każdego miejsca
    Wczoraj nie było mnie cały dzień w domu,więc obniżyłem zadaną pokojową do 22st
    Godzinę przed powrotem ustawiłem 23st i gdy wróciłem do domu było 22,6
    Kocioł wolno dogrzewa nawet o ten 1st,ale przy zasilaniu 40st to oczywiste
    Jednak grzejniki były ciepłe i odczucie ciepła było bardzo zauważalne,pomimo że nie dobiło do 23st
    Czegóż więcej chcieć,oby tak dalej :)
    dacher
    Poziom 10  
    Ja taż jestem zadowolony a szczególnie jak się od ciebie dowiedziałem ze można podłączyć dodatkowy czujnik temperayuty po WiFi bo obecne miejsce na korytarzu nie jest najszczęśliwsze.
    lasekd
    Poziom 12  
    Z tego co udało mi się zaobserwować,to te wskazania % modulacji palnika pokazują się pod postacią wartości kiedy da mu się w palnik
    Dosłownie
    Kiedy mamy na wyświetlaczu __% ,to oznacza że kocioł pracuje na mocy minimalnej,zamiast kresek powinno być 00
    Kiedy da mu się w palnik podwyższając w krzywej temperaturę zadaną kotła z 40 do np 50st,to po pewnym czasie ok 30-60sek pojawia się zamiast __ wartość liczbowa.To tyle po krótce co udało mi się zaobserwować.Testy na szybko,więc mogą odbiegać od rzeczywistości,ale to takie moje spostrzeżenia
    Reasumując,kiedy kocioł pracuje z mocą minimalną na małych temperaturach,zamiast wartości % mocy palnika zobaczymy dwie kreski czyli __%kocioł pyka na mocy minimalnej

edycja
    No i guzik,moje przemyslenia wzięły w łeb
    Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem? Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem? Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem? Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem?

Jak widać nawet przy niskiej zadanej wartość modulacjii pokazuje się,więc nie wiem o co kaman
    Dalej jesteśmy z ręką w nocniku :(
    Z drugiej strony mozna zobserwować,że im niższa temperatura na kotle,tym niższy % modulacji,ale to chyba normalne
  • Relpol przekaźniki
    lasekd
    Poziom 12  
    No to biorę i ja🙂 Ten wbudowany skurczybyk nagrzewa się od wyświetlacza.
    simon007
    Poziom 9  
    Ja ten czujnik temp mini mialem w zestawie ale daje zarejestruj klikam z tyłu czujnika mryga dioda ale nie chce się połączyć z 2801 ktoś tak miał?
    dacher
    Poziom 10  
    No rzeczywiście trudno się łączy ale jednak . Trzeba dać rejestruj po czym na krótko nacisnąć przyciski i czekać na sukces😳
    U mnie łączy się to i Ciebie da radę!
    simon007
    Poziom 9  
    w końcu połączył i temp "ściąga" z tego dod. czujnika
    ale mam pytanie
    mam piec gazowy który zasila grzejniki (układ otwarty ) przez wymiennik - za wymiennikiem mam pompę jak nią posterować aby wyłączała się gdy piec nie pracuje lub spadnie temp - gdzie czujnik na zasilaniu do wymiennika z kotła czy zasilanie grzejników za wymiennikiem?
    czy istnieje czujnik pogodowy zewnętrzny do kotła termet gold ale bezprzewodowy?
    Wojtermet25
    Poziom 13  
    Zacznę od końca. Nie ma możliwości podłączenia czujnika zewnętrznego bezprzewodowo, zostaje tylko kabel, pomyśl, może jednak jest możliwość jego położenia.
    A odnośnie sterowania pompą za wymiennikiem to zostaje chyba tylko osobny termostat zamontowany na zasilaniu wymiennika przez kocioł.
    Jeżeli można zapytać, to jaka jest przyczyna zastosowania wymiennika, bo to jednak dodatkowe straty energii i mniejsze wykorzystanie kondensacji.
    Edit.
    Jeszcze przyszedł mi do głowy taki pomysł, ale to na własną odpowiedzialność.
    Można zobaczyć jak jest realizowane zasilanie pompy kotła, czy na zaciskach zasilanie jest cały czas czy jest sterowane przekaźnikiem (mowa o zasilaniu, nie regulacji PWM). Jeżeli jest tylko w czasie pracy pompy to można by to wykorzystać do zasilania przekaźnika włączającego dodatkową pompę.
    Ale tak jak piszę, to tylko moje domysły i każdy na swoją odpowiedzialność tam "grzebie" 😉
    simon007
    Poziom 9  
    NO tak tez szukałem i nie ma takich dostępnych nic trzeba będzie kabel ciągnąć
    Co do wymiennika dom stary i etapami robię modernizacje na ten moment najprościej i najtaniej było wpiąć się w starą instalację (na starej został stary węglowy jeszcze)
    jeśli środki pozwolą to następny etap będzie modernizacja instalacji i wpięcie gazowego bez wymiennika
    simon007
    Poziom 9  
    sterowanie z kotła oglądał instalator i niestety nie ma takiej możliwości - kupiłem prosty sterownik do pomp co
    xbeny
    Poziom 2  
    Witam, zamontowałem Pakiet sterujący ROUND z Wi-Fi - Open-Therm (bramka kotła to R8810 a) z kotłem termet ecocondens gold 20, mam problem gdyz dioda na wspomnianej bramce mryga cały czas na czerwono (reszta zestawu plus aplikacja na telefon raczej działa prawidłowo) nie wlącza kotła. Czy ktoś posiada wie co oznacza takie mruganie.
    Wojtermet25
    Poziom 13  
    Spróbuję pomóc, ale polecam zobaczyć filmiki na YT o parowaniu termostatu z bramką kotła.
    O ile dobrze pamiętam to należy najpierw skasować pamięć bramki przez długie przyciśnięcie tego przycisku aż zmieni się na zielone pulsujace, a następnie trzymając blisko termostat wejść w jego programowanie poprzez naciśnięcie w środkowej dolnej części wyświetlacza przez ok 10 s aż wyświetli się bo i nacisnąć jeszcze raz to wyskoczy siła sygnału połączenia i chyba jeszcze raz żeby połączyć.
    Nie jestem pewien poprawności opisu, ale wiem że jest to fajnie pokazane chociaż w języku dla mnie niezrozumiałym.

Dodano po 1 [minuty]:

Proszę linka https://youtu.be/efM__yjyggU
    xbeny
    Poziom 2  
    Dziękuję za przesłanką instrukcja, sterownik ruszył,
    simon007
    Poziom 9  
    dacher napisał:
    Nie wiem czy można ustawiać czas wybiegu ale na pewno taki funkcjonuje bo po wyłączeniu palnika pompa jeszcze długi mi pracuje.
    A swoją drogą trzeba roztrzygnąć dlaczego nie pokazuje ciągle modulacji

a nie jest to czasem % pracy pompy a nie modulacja, tak się przyjrzałem (krótkie wciśniecie reset pokazuje z jakim % pracuje pompa ) i chyba to jest % pracy pompy

jak z tymi krzywymi techa na p26 -1 czy 3 ja mam na 1 krzywe na piecu migają ale z tech mogę nimi zarządzać - mętlik
    simon007
    Poziom 9  
    no i pierwsze godziny na sterowaniu pogodowym hmm krzywa ustawiona że przy 0 - 42st na zewn teraz 1st a piec grzeje 46 albo i wiecej hmm
    skąd ta różnica? z wykresu wynika że bardzo skacze temp zasilania
    Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem? Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem?
    lasekd
    Poziom 12  
    No cóż,ustawianie krzywej w tym sterowniku nie jest zbyt dokładne.Wykres co 10st a pomiędzy nim ustawia się na oko
    Nie pamiętam teraz,ale ustawiając bezpośrednio na sterowniku można to chyba dokładniej ustawić
    Krzywe w kotle mają zakres ustawień co 1st
    Musisz napisać do producenta sterownika aby zrobił dokładniejszą tabelę :)

U mnie zadana kotła jest bardziej stabilna jak u Ciebie
    simon007
    Poziom 9  
    jakie masz ustawienia (redukcja ogrzewania, wpływ czujnika ,....) cwu masz na 40st?
    krzywa ustawiałeś na kotle czy na sterowniku (nie emodul)
    na emodul jest co 10st ale powinno to jakoś narastająco wzrastać przy 0 - 42st przy -10 50st ale tylko mi się wydaję;
    lasekd
    Poziom 12  
    Temperatura zadana od 5.00-23.00 22.6st
    Redukcja w nocy na 22st
    Maxymalna temp zadana 45st
    Różnica temperatury pomieszczenia 1st
    Histereza pokojowa 0,1st
    Krzywa ustawiona na sterowniku
    Kocioł pracuje praktycznie 24h/dobę z małymi przerwami w nocy
    CWU na 35st,taka mała bo czujnik w zasobniku jest nisko i przy poborze i tak woda jest za gorąca
    Zasobnika w nocy nie grzeję
    simon007
    Poziom 9  
    no to podobne ustawienia - u mnie kocioł pracuje przez wymiennik stad może tez takie dziwne temp - w przyszłym roku dalszy etap modernizacji to wymiennik wyleci pewnie i układ się zamknie
    nie za niska temp CWU - masz włączone czasowe wygrzanie - bakterii Legionella, dla których optymalna temperatura rozwoju wynosi 38-42°C.
    Możesz wrzucić jak masz krzywa ustawioną;
    Masz też Gold - wejście w tryb programowania - przechodzisz w tryb czuwanie -wyłączasz z zasilania - włączasz zasilanie - od razu naciskach przycisk reset i ustawienie ?
    lasekd
    Poziom 12  
    Krzywą mam podobną do Twojej
    Bakterie dobijam od czasu do czasu ręcznie
    simon007
    Poziom 9  
    lasekd napisał:
    Bakterie dobijam od czasu do czasu ręcznie

na termecie mozna ustawic automat
    lasekd
    Poziom 12  
    Tak wiem,ale na razie nie mam na to czasu :)
    simon007
    Poziom 9  
    to znowu ja;
    dlaczego kocioł tak chodzi cały czas zwiększa i za chwilę zmniejsza
    lasekd
    Poziom 12  
    U mnie ostatnio też tak chodzi, jak było cieplej chodził jednostajnie. Też się nad tym zastanawiam, ale mam teraz remont kuchni i nie mam na to głowy