Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem?

11 Sie 2018 12:28 14418 153
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam kocioł Termet ECOCONDENS GOLD Plus. Dokupiłem do niego sterownik ROUND z Wi-Fi - Open-Therm. Podłączyłem w/g instrukcji (przewód 2x0.5mm ~10m, do bramki Open-Therm, Wyjąłem przewód zwierający RT). Uruchomiłem wszystko w domu mam 25'C więc ustawiłem termostat na 35'C, włączyłem tryb pieca zimowy. Ale nic się nie dzieje na piecu nie ma informacji by się załączał. Na sterowniku widać, że połączenie jest z bramką OT jak i z bramką Wi-Fi. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?
  • OptexOptex
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Może na podstawie temperatury zewnętrznej przełączył się w tryb LATO?
  • Poziom 11  
    Nie mam czujników zew. Poza tym na piecu pali się kaloryferek więc jest tryb zima
  • Poziom 19  
    Regulator Honeywell ROUND z bramką WiFi dedykowany jest do kotłów ECOCONDENS CRYSTAL i wymaga zasilania z kotła.
    Wszystkie informacje na temat sterowników do kotła ECOCONDENS GOLD masz na str. 15 instrukcji obsługi kotła.
    Ze złączem OT w kotle Gold może współpracować tylko sterownik posiadający własne zasilanie np. Auraton.
    Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    oczywiście nowy po listopadzie 2017 roku Ecocondens Gold Plus działa z Round WI-FI Opentherm. Mam uzywam i wszystko działa. Sprawdx po numerach fabrycznych w Termecie czy twój kocioł jest juz przystosowany do opentherm. Na płytce sterownika jest zarówno złącze do open jak i dla on-off ale wszystko zależy od zaprogramowania płytki.
    To jest sterowanie poprzez obcy serwer wiec polecenia sa wykonywane po ok 2 minutach ( zależy od szybkości łączy internetu).
  • Poziom 12  
    zygmunt22 napisał:
    oczywiście nowy po listopadzie 2017 roku Ecocondens Gold Plus działa z Round WI-FI Opentherm. Mam uzywam i wszystko działa. Sprawdx po numerach fabrycznych w Termecie czy twój kocioł jest juz przystosowany do opentherm. Na płytce sterownika jest zarówno złącze do open jak i dla on-off ale wszystko zależy od zaprogramowania płytki.
    To jest sterowanie poprzez obcy serwer wiec polecenia sa wykonywane po ok 2 minutach ( zależy od szybkości łączy internetu).

To prawda, jednak najnowszą wersją oprogramowania jest b11.dostępna od 01.10.2018r. Ponoć kocioł współpracował wcześniej z Opentherm-em na wersji oprogramowania b10.o której wspomniałeś, ale miał jakieś drobne problemy i nie można było wykorzystać wszystkich dostępnych funkcji.
  • Poziom 5  
    Kropek3 napisał:
    zygmunt22 napisał:

To prawda, jednak najnowszą wersją oprogramowania jest b11.dostępna od 01.10.2018r. Ponoć kocioł współpracował wcześniej z Opentherm-em na wersji oprogramowania b10.o której wspomniałeś, ale miał jakieś drobne problemy i nie można było wykorzystać wszystkich dostępnych funkcji.

@Kropek3 Czy to oznacza że oprogramowanie w wersji b.11 w pełni wspiera OpenTherm i nie ma problemów które występowały w b.10?
  • Poziom 12  
    @Kropek3 Czy to oznacza że oprogramowanie w wersji b.11 w pełni wspiera OpenTherm i nie ma problemów które występowały w b.10?[/quote]

Nie znam szczegółów aż tak dokładnie, ale wersja b12 która już się ukazała, rozwiązuje dotychczasowe problemy.
  • Poziom 5  
    Kropek3 napisał:

Nie znam szczegółów aż tak dokładnie, ale wersja b12 która już się ukazała, rozwiązuje dotychczasowe problemy.

@Kropek3 Wielkie dzięki za info!
  • Poziom 20  
    Jesli ktos bedzie szukal to ja wyslalem sterownik do tej firmy Tester i mi za darmo wgrali b12. Jak to bedzie dzialac z roznymi sterownikami tego jeszcze nie sprawdzalem. Ogolnie bardzo pozytywnie to wygladalo, mila rozmowa i w tym samym tygodniu mialem sterownik z powrotem! Pan z serwisu mi duzo wytlumaczyl (niestety notatki gdzies zgubilem) ale pamietam ze ten caly protokol roznie w sterownikach implementuja i tak naprawde to nie taki stanard jak myslalem. Oni staraja sie adopotowac soft tak by dzialal rowniez ze sterownikami ktore glupio lub nie pelenie implementuja OT.

SALUS PRZEWODOWY STEROWNIK OPENTHERM RT520
    TERMOSTAT POKOJOWY C.O. ELEKTROBOCK PT52 OPENTHERM

Oba do znalezienia na pazzegro. Sa w podobnej cenie - jakies doswiadczenia z nimi na b12?
  • Poziom 25  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Kocioł i sterownik jak w temacie, w najnowszym wydaniu. Na jakiej zasadzie realizowana jest regulacja temperatury zasilania obiegu co? Jaką macie ustawioną temperaturę na kotle, bo widzę, że po podłączeniu sterownika nie ma możliwości ustawienia krzywej pogodowej. Czy sterownik OT bierze w ogóle pod uwagę tem zewnętrzną?
    Kocioł jeszcze nie uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta stąd te pytania, bo raczej od niego wiele się nie dowiem.
    Pozdrawiam serdecznie Wojtek.
  • Poziom 12  
    Wojtermet25 napisał:
    Witam serdecznie wszystkich.
    Kocioł i sterownik jak w temacie, w najnowszym wydaniu. Na jakiej zasadzie realizowana jest regulacja temperatury zasilania obiegu co? Jaką macie ustawioną temperaturę na kotle, bo widzę, że po podłączeniu sterownika nie ma możliwości ustawienia krzywej pogodowej. Czy sterownik OT bierze w ogóle pod uwagę tem zewnętrzną?
    Kocioł jeszcze nie uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta stąd te pytania, bo raczej od niego wiele się nie dowiem.
    Pozdrawiam serdecznie Wojtek.

Kocioł i sterowni w najnowszym wydaniu - Możesz napisać dokładniej w jakim?
  • Poziom 25  
    Kocioł produkcja 1932 płyta UNI 02v02 soft 12. Do OT nie mam chwilowo dostępu ale data produkcji w miarę świeża.
  • Poziom 9  
    najnowszy soft to ver 14
    co to znaczy "nie mam dostępu do OT" ?
    mniemam , że nie masz regulatora z opentherm.
    na płycie sterownika kotła po zdjęciu zwory złącze OT będzie czynne.
  • Poziom 25  
    To znaczy że jestem leniuszkiem😉 i nie chce mi się go otwierać żeby odczytać wersję, bo nalepka chyba w środku jest. Jutro ma być instalator i podbić montaż to odczytam. Mam sterowanie Round z OT. Co do wersji oprogramowania kotła to widocznie mają stare zapasy, bo produkcja kotła świeża. Czy w 14 są jakieś istotne zmiany w porównaniu do 12?
    Pytanie o logikę sterowania przez OT nadal aktualne.
  • Poziom 9  
    Wojtermet25 napisał:
    To znaczy że jestem leniuszkiem😉 i nie chce mi się go otwierać żeby odczytać wersję, bo nalepka chyba w środku jest. Jutro ma być instalator i podbić montaż to odczytam. Mam sterowanie Round z OT. Co do wersji oprogramowania kotła to widocznie mają stare zapasy, bo produkcja kotła świeża. Czy w 14 są jakieś istotne zmiany w porównaniu do 12?
    Pytanie o logikę sterowania przez OT nadal aktualne.

versja oprogramowania wyświetla się na wyświetlaczu kotła podczas wczytywania , nie trzeba do tego naklejki.
  • Poziom 9  
    Wojtermet25 napisał:
    Wersja oprogramowania kotła jest znana, mam 12. Chodzi o bramkę OT, a tego chyba nie wyświetla na kotle?

bramka Round OT wifi honeywella to jest rodzaj protezy w stosunku do pełnego protokołu Opentherm.
    termet przystosował swój wyrób do pełnego OT ale ze sterownikami Tech, CR 11011.
    Twoja bramka nie wykorzystuje całości protokołu.
    W ofercie Termetu nie ma jej w wersji Round Opentherm wifi a w wersji on-off dla kotłów Ecocondens Gold Plus.
    W jednym z ustawień P jest mozliwość wyboru pracy z regulacją pogodową , z bez regulacji pogodowej i pracą z bramką OT . ver 12 sterownika kotła.
    Na to zwróć uwagę przy uruchamianiu.
  • Poziom 25  
    Dziękuję za informację. W katalogu technicznym jest też proponowana właśnie ta bramka OT z Round wi fi i taką zakupiłem, tylko chyba trochę pośpiesznie bo nie wiedziałem, że to taka proteza OT, a zależało mi na podglądzie przez net. Ustawienie w menu kotła mam na OT. I teraz pytanie, czy jesteś w stanie powiedzieć czy ta proteza ot bierze pod uwagę tem zewnętrzną i wewnątrz, albo jaki jest sposób regulacji tem CO?
    Czy któryś z zaproponowanych sterowników posiada możliwość zdalnej regulacji lub podglądu przez neta?
    Pozdrawiam Wojciech
  • Poziom 9  
    Wojtermet25 napisał:
    Dziękuję za informację. W katalogu technicznym jest też proponowana właśnie ta bramka OT z Round wi fi i taką zakupiłem, tylko chyba trochę pośpiesznie bo nie wiedziałem, że to taka proteza OT, a zależało mi na podglądzie przez net. Ustawienie w menu kotła mam na OT. I teraz pytanie, czy jesteś w stanie powiedzieć czy ta proteza ot bierze pod uwagę tem zewnętrzną i wewnątrz, albo jaki jest sposób regulacji tem CO?
    Czy któryś z zaproponowanych sterowników posiada możliwość zdalnej regulacji lub podglądu przez neta?
    Pozdrawiam Wojciech

jak wejdziesz ecocondens gold plus to tam juz jest tylko on-off .
    w praktyce wygląda to tak , że round wifi moduluje moc kotła względem temperatury zadanej i czasem pobiera też info z temperatury zewnętrznej ( krzywe grzania) ale nie jest w stanie przesuwać te krzywe i być w pełni regulatorem dynamicznym.
    Nie nauczy się też obciążenia cieplnego obiektu aby w określonym zadanym czasie uzyskać nastawioną przez Ciebie temperaturę pomieszczenia.
    Nie znam zadnego takiego regulatora temperatury pomieszczenia z OT i wifi , który współpracuje z kotłami Termet. O to pytaj juz fabrykę. Na rynku dla innych firm kotlarskich takie regulatory sa dostepne.
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam kocioł ecocondens gold plus 25 a wraz z nim sterownik ATC928 evohome Wi-Fi Honeywell open therm. Kocioł posiadam od czerwca i dzisiaj przełączyłem na tryb zimowy i nie grzeje. Na kotle mam wyświetlone ikony kranu (po lewej stronie) i krzywej grzewczej i grzejników ( po prawej stronie). Jakimś cudem zmieniłem chyba grzewczą z 2 na 2,7 i to nic nie dało a potem zmieniłem na 4 i nadal nie grzeje.
    Na sterowniku Honeywell zadałem temperaturę na 27c i nadal nie grzeje. Na sterownik Honeywell na górze na niebieskim pasku w lewym górnym rogu ikona połączenia z internetem (dwa kwadraty górny bialy- pełny a dolny przezroczysty pusty). Gdy wejdę w menu instalacyjne - podsumowanie systemu mamy : sterowanie kotlem-mostek open therm 0% oraz salon - zawór grzejników, czujnik evotouch 0%.
    Wydaje mi się, że kocioł nie ma połączenia ze sterownikiem Honeywell i w związku z tym nie mogę sterować kotlem i dlatego pięć nie grzeje.
    Co mam zrobić aby kocio zaczął grzec?
    Pozdrawiam Michał
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanie jak podlaczyc sterownik Salus 091FLRFv2 ma dwa wejscia No i Com plus zasilanie , do ecogold 25 w ktore miejsca w listwie Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem? Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem?
  • Poziom 27  
    Przecież jest to napisane w instrukcji obsługi użytkownika ze strony Termet.... W instrukcji Salusa także....
    Ja pierd....

Moderowany przez piracik:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety.

• Poziom 2  
    bro2004 napisał:
    Przecież jest to napisane w instrukcji obsługi użytkownika ze strony Termet.... W instrukcji Salusa także....
    Ja pierd....
    Rozumiem twoje zdenerwowanie bo moze dla ciebie to jest jasna sprawa tylko chcialbym byc pewny tego podlaczenia.Ale nie chcę strzelic jakiegos bledu i chcialbym miec jasną sprawę😉
  • Poziom 20  
    Kolego

Nie wiem co to za sterownik ale OT w termecie to niespolaryzowane zlacze do podlaczenia do sterownika opentherm. Wiec masz nie podlacozne nic to jak ma to dzialac? W dodatku zwarte RT czyli kociol sterowany jest wylacznie z panelu tegoz na podstawie temp powrotu i zasilania.

Nie znam RXRT510 ale tu zlaczy A/B albo OT nie pokazales. Widac ze ten sterownik Salus to zwykly ON/OFF (Troche lipa jak Termet ma OT ale dzialac bedzie...).
    NO/COM laczysz z RT w termecie (zdejmujac zworke). Cos stara ta plytka termeta, u mnie 5-8 zlacza sa obsadzone, jakis tank timer i cos jeszcze.

Salus RT520 testowalem i opentherm dziala. Jedyne wady (spore) to zasilanie z AA jest obligatoryjne(!) choc moglby zasilac sie przez OT. Slaby program CWU - brak sterowania czasowego, tylko bedzie non stop pilnowal temperatury zadanej z menu (to samo masz juz na sterowniku kotla).
    RT520 nie ma pogodowki... lipa. Przy podlaczeniu sensora (termistor) do 3-4 zaczyna migac wtedy ikona na termecie. To znaczy ze pogodowke obsluguje sterownik OT. A ten durny Salus tego nie ma. Trzeba w menu serwisowym przestawic wtedy P26 na 3 (sterownik pogodowki zostaje w kotle).

L i N to zasilanie pewnie z 230V i jest to slabe wg mnie (termostat sie grzeje pewnie bo zasilacz swoje musi zbic do jakis 5V).

Termet bez problemu dziala wiec z :

Salus RT520 (ladny ale prymitywny, zasilanie z AA wymagane!)
    Easy Remote (wloski, duzo opcji ale nie podswietlany LCD)
    PT52 Elektrobok (bledne tlumaczenie PL miejscami ale ma najwiecej opcji)
    CR11011 i inne ktorymi sie chwali termet na stronie.
  • Poziom 10  
    Mam szybkie pokrewne pytanie.
    Czy jest możliwość podłączenia kotła Termet Ecocondens Gold Plus do sterownika wi-fi Sonoff lub podobnego zamiast bramki on/off żeby w najprostszy i tani sposób móc odpalić ogrzewanie z poziomu aplikacji w telefonie np. godzinę przed przyjściem do budynku (lokal usługowy, otwierany codziennie w różnych godzinach na kilka godzin, więc niemożliwe byłoby idealne zaprogramowanie). Ten on/off w Termecie działa na zasadzie zwarcia którychś styków? W takim wypadku do Sonoffa trzeba dokupić przekaźnik, który zwierałby/rozwierałby któreś z nich?
    Dodatkową opcją byłoby podłączenie czujnika temperatury zewnętrznej, ale to jak rozumiem wystarczy ten od termetu wg instrukcji wpiąć w styki 3,4 i będzie wtedy sterować grzaniem wg krzywej grzewczej zamiast temp. powrotu c.o.
    Przepraszam jeżeli powinienem założyć osobny temat. W takim przypadku proszę moderatora o przeniesienie. Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    eRd napisał:
    Mam szybkie pokrewne pytanie.
    Ten on/off w Termecie działa na zasadzie zwarcia którychś styków? W takim wypadku do Sonoffa trzeba dokupić przekaźnik, który zwierałby/rozwierałby któreś z nich?
    Dodatkową opcją byłoby podłączenie czujnika temperatury zewnętrznej, ale to jak rozumiem wystarczy ten od termetu wg instrukcji wpiąć w styki 3,4 i będzie wtedy sterować grzaniem wg krzywej grzewczej zamiast temp. powrotu c.o.

Tak sonof, ma juz wlasny przekaznik z tego co pamietam bezpotencjalowy (czyli styki wisza bez napiecia zwarte lub nie) wiec idealnie do stykow RT podlaczasz zmostkowany z zasilaniem sieciowym (mozna latwo przerobic na bezpotencjalowy). W sumie jesli palisz raz na kilka godzin i rzadko to po grzyba najlepszy model termeta? Kup cos taniego + sonof czy cokolwiek tego typu.

Krzywe grzewcze do takiego zastosowania to tez jakis chory pomysl, sorry :)
  • Poziom 10  
    Z tego co się orientuję to Sonoff ma na wyjściu 230V. Żeby go używać zamiast zworki trzeba przerobić. Tu np. znalazłem opis dla modelu TH10 Link.
    Chyba taki zamówię z czujnikiem temperatury żeby mieć przy okazji info na temat temperatury panującej w budynku i jednocześnie móc uruchamiać ogrzewanie. Czy poza podłączeniem tego Sonoffa trzeba jeszcze coś zmieniać w nastawach kotła?
    Co do modelu kotła to nie był mój wybór. Nie jestem specjalistą, więc zdałem się na doświadczenie firmy montującej podobno z uwagi na ekonomikę oraz bezawaryjność.