Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet ECOCONDENS GOLD PLUS + ROUND z Wi-Fi - Open-Therm - źle podłączyłem?

11 Sie 2018 12:28 1986 21
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam kocioł Termet ECOCONDENS GOLD Plus. Dokupiłem do niego sterownik ROUND z Wi-Fi - Open-Therm. Podłączyłem w/g instrukcji (przewód 2x0.5mm ~10m, do bramki Open-Therm, Wyjąłem przewód zwierający RT). Uruchomiłem wszystko w domu mam 25'C więc ustawiłem termostat na 35'C, włączyłem tryb pieca zimowy. Ale nic się nie dzieje na piecu nie ma informacji by się załączał. Na sterowniku widać, że połączenie jest z bramką OT jak i z bramką Wi-Fi. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Może na podstawie temperatury zewnętrznej przełączył się w tryb LATO?
  • Poziom 11  
    Nie mam czujników zew. Poza tym na piecu pali się kaloryferek więc jest tryb zima
  • Poziom 18  
    Regulator Honeywell ROUND z bramką WiFi dedykowany jest do kotłów ECOCONDENS CRYSTAL i wymaga zasilania z kotła.
    Wszystkie informacje na temat sterowników do kotła ECOCONDENS GOLD masz na str. 15 instrukcji obsługi kotła.
    Ze złączem OT w kotle Gold może współpracować tylko sterownik posiadający własne zasilanie np. Auraton.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    oczywiście nowy po listopadzie 2017 roku Ecocondens Gold Plus działa z Round WI-FI Opentherm. Mam uzywam i wszystko działa. Sprawdx po numerach fabrycznych w Termecie czy twój kocioł jest juz przystosowany do opentherm. Na płytce sterownika jest zarówno złącze do open jak i dla on-off ale wszystko zależy od zaprogramowania płytki.
    To jest sterowanie poprzez obcy serwer wiec polecenia sa wykonywane po ok 2 minutach ( zależy od szybkości łączy internetu).
  • Poziom 12  
    zygmunt22 napisał:
    oczywiście nowy po listopadzie 2017 roku Ecocondens Gold Plus działa z Round WI-FI Opentherm. Mam uzywam i wszystko działa. Sprawdx po numerach fabrycznych w Termecie czy twój kocioł jest juz przystosowany do opentherm. Na płytce sterownika jest zarówno złącze do open jak i dla on-off ale wszystko zależy od zaprogramowania płytki.
    To jest sterowanie poprzez obcy serwer wiec polecenia sa wykonywane po ok 2 minutach ( zależy od szybkości łączy internetu).

To prawda, jednak najnowszą wersją oprogramowania jest b11.dostępna od 01.10.2018r. Ponoć kocioł współpracował wcześniej z Opentherm-em na wersji oprogramowania b10.o której wspomniałeś, ale miał jakieś drobne problemy i nie można było wykorzystać wszystkich dostępnych funkcji.
  • Poziom 5  
    Kropek3 napisał:
    zygmunt22 napisał:

To prawda, jednak najnowszą wersją oprogramowania jest b11.dostępna od 01.10.2018r. Ponoć kocioł współpracował wcześniej z Opentherm-em na wersji oprogramowania b10.o której wspomniałeś, ale miał jakieś drobne problemy i nie można było wykorzystać wszystkich dostępnych funkcji.

@Kropek3 Czy to oznacza że oprogramowanie w wersji b.11 w pełni wspiera OpenTherm i nie ma problemów które występowały w b.10?
  • Poziom 12  
    @Kropek3 Czy to oznacza że oprogramowanie w wersji b.11 w pełni wspiera OpenTherm i nie ma problemów które występowały w b.10?[/quote]

Nie znam szczegółów aż tak dokładnie, ale wersja b12 która już się ukazała, rozwiązuje dotychczasowe problemy.
  • Poziom 5  
    Kropek3 napisał:

Nie znam szczegółów aż tak dokładnie, ale wersja b12 która już się ukazała, rozwiązuje dotychczasowe problemy.

@Kropek3 Wielkie dzięki za info!
  • Poziom 20  
    Jesli ktos bedzie szukal to ja wyslalem sterownik do tej firmy Tester i mi za darmo wgrali b12. Jak to bedzie dzialac z roznymi sterownikami tego jeszcze nie sprawdzalem. Ogolnie bardzo pozytywnie to wygladalo, mila rozmowa i w tym samym tygodniu mialem sterownik z powrotem! Pan z serwisu mi duzo wytlumaczyl (niestety notatki gdzies zgubilem) ale pamietam ze ten caly protokol roznie w sterownikach implementuja i tak naprawde to nie taki stanard jak myslalem. Oni staraja sie adopotowac soft tak by dzialal rowniez ze sterownikami ktore glupio lub nie pelenie implementuja OT.

SALUS PRZEWODOWY STEROWNIK OPENTHERM RT520
    TERMOSTAT POKOJOWY C.O. ELEKTROBOCK PT52 OPENTHERM

Oba do znalezienia na pazzegro. Sa w podobnej cenie - jakies doswiadczenia z nimi na b12?
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Kocioł i sterownik jak w temacie, w najnowszym wydaniu. Na jakiej zasadzie realizowana jest regulacja temperatury zasilania obiegu co? Jaką macie ustawioną temperaturę na kotle, bo widzę, że po podłączeniu sterownika nie ma możliwości ustawienia krzywej pogodowej. Czy sterownik OT bierze w ogóle pod uwagę tem zewnętrzną?
    Kocioł jeszcze nie uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta stąd te pytania, bo raczej od niego wiele się nie dowiem.
    Pozdrawiam serdecznie Wojtek.
  • Poziom 12  
    Wojtermet25 napisał:
    Witam serdecznie wszystkich.
    Kocioł i sterownik jak w temacie, w najnowszym wydaniu. Na jakiej zasadzie realizowana jest regulacja temperatury zasilania obiegu co? Jaką macie ustawioną temperaturę na kotle, bo widzę, że po podłączeniu sterownika nie ma możliwości ustawienia krzywej pogodowej. Czy sterownik OT bierze w ogóle pod uwagę tem zewnętrzną?
    Kocioł jeszcze nie uruchomiony przez autoryzowanego serwisanta stąd te pytania, bo raczej od niego wiele się nie dowiem.
    Pozdrawiam serdecznie Wojtek.

Kocioł i sterowni w najnowszym wydaniu - Możesz napisać dokładniej w jakim?
  • Poziom 9  
    najnowszy soft to ver 14
    co to znaczy "nie mam dostępu do OT" ?
    mniemam , że nie masz regulatora z opentherm.
    na płycie sterownika kotła po zdjęciu zwory złącze OT będzie czynne.
  • Poziom 3  
    To znaczy że jestem leniuszkiem😉 i nie chce mi się go otwierać żeby odczytać wersję, bo nalepka chyba w środku jest. Jutro ma być instalator i podbić montaż to odczytam. Mam sterowanie Round z OT. Co do wersji oprogramowania kotła to widocznie mają stare zapasy, bo produkcja kotła świeża. Czy w 14 są jakieś istotne zmiany w porównaniu do 12?
    Pytanie o logikę sterowania przez OT nadal aktualne.
  • Poziom 9  
    Wojtermet25 napisał:
    To znaczy że jestem leniuszkiem😉 i nie chce mi się go otwierać żeby odczytać wersję, bo nalepka chyba w środku jest. Jutro ma być instalator i podbić montaż to odczytam. Mam sterowanie Round z OT. Co do wersji oprogramowania kotła to widocznie mają stare zapasy, bo produkcja kotła świeża. Czy w 14 są jakieś istotne zmiany w porównaniu do 12?
    Pytanie o logikę sterowania przez OT nadal aktualne.

versja oprogramowania wyświetla się na wyświetlaczu kotła podczas wczytywania , nie trzeba do tego naklejki.
  • Poziom 9  
    Wojtermet25 napisał:
    Wersja oprogramowania kotła jest znana, mam 12. Chodzi o bramkę OT, a tego chyba nie wyświetla na kotle?

bramka Round OT wifi honeywella to jest rodzaj protezy w stosunku do pełnego protokołu Opentherm.
    termet przystosował swój wyrób do pełnego OT ale ze sterownikami Tech, CR 11011.
    Twoja bramka nie wykorzystuje całości protokołu.
    W ofercie Termetu nie ma jej w wersji Round Opentherm wifi a w wersji on-off dla kotłów Ecocondens Gold Plus.
    W jednym z ustawień P jest mozliwość wyboru pracy z regulacją pogodową , z bez regulacji pogodowej i pracą z bramką OT . ver 12 sterownika kotła.
    Na to zwróć uwagę przy uruchamianiu.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za informację. W katalogu technicznym jest też proponowana właśnie ta bramka OT z Round wi fi i taką zakupiłem, tylko chyba trochę pośpiesznie bo nie wiedziałem, że to taka proteza OT, a zależało mi na podglądzie przez net. Ustawienie w menu kotła mam na OT. I teraz pytanie, czy jesteś w stanie powiedzieć czy ta proteza ot bierze pod uwagę tem zewnętrzną i wewnątrz, albo jaki jest sposób regulacji tem CO?
    Czy któryś z zaproponowanych sterowników posiada możliwość zdalnej regulacji lub podglądu przez neta?
    Pozdrawiam Wojciech
  • Poziom 9  
    Wojtermet25 napisał:
    Dziękuję za informację. W katalogu technicznym jest też proponowana właśnie ta bramka OT z Round wi fi i taką zakupiłem, tylko chyba trochę pośpiesznie bo nie wiedziałem, że to taka proteza OT, a zależało mi na podglądzie przez net. Ustawienie w menu kotła mam na OT. I teraz pytanie, czy jesteś w stanie powiedzieć czy ta proteza ot bierze pod uwagę tem zewnętrzną i wewnątrz, albo jaki jest sposób regulacji tem CO?
    Czy któryś z zaproponowanych sterowników posiada możliwość zdalnej regulacji lub podglądu przez neta?
    Pozdrawiam Wojciech

jak wejdziesz ecocondens gold plus to tam juz jest tylko on-off .
    w praktyce wygląda to tak , że round wifi moduluje moc kotła względem temperatury zadanej i czasem pobiera też info z temperatury zewnętrznej ( krzywe grzania) ale nie jest w stanie przesuwać te krzywe i być w pełni regulatorem dynamicznym.
    Nie nauczy się też obciążenia cieplnego obiektu aby w określonym zadanym czasie uzyskać nastawioną przez Ciebie temperaturę pomieszczenia.
    Nie znam zadnego takiego regulatora temperatury pomieszczenia z OT i wifi , który współpracuje z kotłami Termet. O to pytaj juz fabrykę. Na rynku dla innych firm kotlarskich takie regulatory sa dostepne.