Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane III Ph 1 - Ustawienie zegarka po wymianie radia

11 Sie 2018 12:50 1548 19
  • Poziom 10  
    Witam, w aucie kolegi Renault Megane III ph1, wymieniłem radio na poliftowe z USB , trzeba było także wymienić wyświetlacz na poliftowy i teraz jest problem z ustawieniem zegarka. W starym wyświetlaczu były przyciski do ustawiania, w nowym nie ma. Nie ma takiej opcji ustawienia czasu w komputerze, nie ma w radiu. W Clipie też takiej możliwości nie znalazłem. Auto bez navi, także samo się nie ustawi. Wiem, że temat był już poruszany, ale nikt nie podał rozwiązania. Proszę o pomoc . Osoby nie mające nic sensownego do napisania, proszę o nie zaśmiecanie tego tematu.
  • Poziom 32  
    Ustawienie zegara - jeżeli masz R-Plug&Radio+ - wykonujesz w "SETUP" radia.
    Instrukcja obsługi - http://world.e-guides.renault.com/sites/defau.../statics_pdfs/MUL/R-Plug-Radio-NX1031_PLK.pdf
    Próbowałeś aktualizacji oprogramowania?

Możesz spróbować zaktualizować R-Plug&Radio+ - tutaj masz pliki do aktualizacji (jeżeli oczywiście posiadasz to radio) - https://www.scenic-forum.pl/Watek-SCENIC-III-Aktualizacja-R-Plug-Radio

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy mam R-pluga, raczej nie. Mam takie jak na foto
    Renault Megane III Ph 1 - Ustawienie zegarka po wymianie radia
  • Poziom 32  
    Tak masz, to jest R-Plug&Radio+.
  • Poziom 10  
    sorry, pomyliło mi się R-linkiem. Aktualizacja wprowadza możliwość regulacji godziny ?
  • Poziom 32  
    Ustawienie zegara u mnie działało od początku. Aktualizacje oprogramowania miałem robione w ASO jeszcze na gwarancji.

U Ciebie też powinno dać się ustawić zegar z radia (menu ustawień indywidualnych - "SETUP").

Aktualizacja zawsze coś poprawia więc warto tak czy inaczej ją przeprowadzić.

Na forum są koledzy z ASO może oni coś jeszcze podpowiedzą.
  • Poziom 10  
    niestety, nie mam w radiu funkcji ustawienie zegara. Być może radio pochodzi z wersji pojazdu z nawigacją, gdzie godzinę ustawia GPS. Tak na przykład mam w swoim Scenicu III
  • Poziom 43  
    A z rds nie złapie?
  • Poziom 10  
    Niestety nie
  • Poziom 32  
    fazer72 napisał:
    niestety, nie mam w radiu funkcji ustawienie zegara. Być może radio pochodzi z wersji pojazdu z nawigacją, gdzie godzinę ustawia GPS. Tak na przykład mam w swoim Scenicu III

Być może. Sprawdzałeś wersję oprogramowania. Dlatego przeprowadzając aktualizację - jak podałem wyżej - być może akurat pojawi się możliwość ustawienia zegara.

Ale dobrze byłoby to potwierdzić u kogoś z ASO lub kolegów, którzy się tym zajmują.
  • Poziom 10  
    Sprawdzę wieczorem jaki soft tam siedzi
  • Poziom 31  
    Po mojemu radio jest z Megane z nawigacją i programowo jest zablokowany ekran z ustawianiem godziny.
    Trzeba zmienić konfigurację radia za pomocą Clip lub innego urządzenia :D
  • Poziom 10  
    mam Clipa, więc to nie problem. Pytanie tylko jak to zrobić
  • Poziom 31  
    Przerobić i podmienić plik konfiguracji :D
    Jak :?: Poszukać, poczytać, popróbować i nauczyć się. :D
    Lub zapłacić komuś kto już to umie :D
  • Poziom 10  
    wersja oprogramowania First-2.1.0.23
  • Poziom 10  
    a czy te aktualizacje są takie same do zwykłego radia i do radia Bose ??
  • Poziom 10  
    wgrałem aktualizację 3.0.0.27. Ustawienie zegara nie pojawiło się. Nie wiem czy jest sens wgrywać drugą
  • Poziom 31  
    fazer72 napisał:
    wgrałem aktualizację 3.0.0.27. Ustawienie zegara nie pojawiło się. Nie wiem czy jest sens wgrywać drugą

Błądzić rzecz ludzka. Jeśli jesteś z okolic Bielska-Białej to mogę pomóc
  • Poziom 10  
    niestety jestem ze Szczecina