Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUBBASS Beyma 18"

Żuraw 26 Sie 2005 16:14 17654 94
  • Witam

To jeszcze jedna "odgrzebana" konstrukcja sprzed roku.
    Jest to Subbass pasywny na 18-to calowym głośniku marki Beyma. Typ SM118. Należy do półprofesjonalnej serii. Wykonałem go dla siebie do nagłaśniania imprez a nie do pokoju choć po zdjęciach można wywnioskować ze włąsnie tam się znajduje. W tej chwili rzeczywiście tak jest bo chciałem go troche odkurzyć i przeczyscić pozatym stęskniłem się za jego dzwiekiem wiec nie powstrzymałem się od podłączenia. Od razu lepiej :)
    Minął rok ale jest nadal jak nowy prawie go nie używałem. W niedługim czasie po jego zrobieniu okazało się że niestety imprezy na moim "zadupiu" nie mają racji bytu i tak subik stoi i się marnuje. Troche szkoda.

Obudowa wykonana jest z płyty wiórowej. Wykończenie z bardzo dobrej jakości komponentów firmy ELESTRA. Koc jest troche ciemniejszy niż na zdjęciach. Terminal i rączki ze stali. Czoło kolumny to płyta laminowana. Zastosowałem kółeczka aby ograniczyć noszenie a jest co nosić, waży 55kg.

Jeśli chodzi o brzmienie to ma typowp estradowy charakter. W pokoju dość tempo to gra bo trzęsą się meble :) Ma niezłego kopa. Ale przydałby mi się aktywny filtr bo się okropnie drze! ;)

To tyle...

Aha! jeśli chodzi o koszty to dokładnie nie pamietam ale gdzieś blisko 900zł wsysło.

Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 26 Sie 2005 16:35
    Stefan99
    Poziom 15  

ulala, no niezła szafeczka :D wykonanie piękne, pewnie łupie ostro :D testowałeś w plenerze ?

• #3 26 Sie 2005 17:24
    kiepol
    Poziom 16  

Bardzo ładna konstrukcja, wzorowo wykonana jeżeli chodzi o estetykę... Gratuluje i pozdrawiam...

• #4 26 Sie 2005 19:56
    drakston
    Poziom 18  

gdzie kupiles te koleczka?

• #5 26 Sie 2005 21:55
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Fajny subik ale raczej tylko do wewnatrz bo dzwiek konstrukcji br w plenerze gdzies sie rozlazi.. chyba ze bedzie ich kilka. Na plener to trzeba tube:)

• #6 26 Sie 2005 23:04
    Trenton
    Poziom 17  

Kurde stary mam te same meble co ty i ten sub jest wielkości tej szafki z szufladami! Nie nojestem pod wrażeniem nie dziwie sie że waży 55 kg. Pozdro

• #7 27 Sie 2005 09:51
    Żuraw
    Poziom 17  

Hehehe no, dobre odniesienie. :)

Faktycznie zdjecie nie oddaje jego naturalnej wielkosci. W rzeczywsitosci jest na prawde kawał kloca no i tez duzo ładniej wygląda. Na zdjeciu jakiś taki blady jest.

W plenerze jeszce nie testowałem. Raz tylko gdy przewozilismy go z kolegą był bardzo ciekawy jak gra i po wyciagnieciu z samochodu podpiął go na chwile do radia. Wiem ze to nic ale jak na te pare watt samochodowych to nieźle waliło! Może zrobie niedługo jakiegoś grilla i dam mu szanse pokazania co potrafi.
    A tak pozatym używlaem go na sali 72m^2. Sala była wysoka wiec użylem spadochornu zeby zminimalizowac pogłos. Sub świenie wypłnil basem cały lokal. Po prostu extra.

Kółeczka kupiłem w sklepie z akcesoriami do mebli. Wcześniej pytałem w sklepie wielobrańzowym-Przemysłowym (narzedzia, czesci budowlane, i rozne szpeja) tam też były ale znazceni wieksze i drozsze.

Pozdrawiam

• #8 28 Sie 2005 14:46
    SUCHAR125
    Poziom 15  

Ekstra :):):) Poprostu klasyczny SUB ale mam pytanko gdzie kupiłeś tą krate na przód ??? Jaka jest wielkość oczek ?? Ja nigdzie nie moge dorwać takiej kraty mają w dexonie ale strasznie droga :(

• #9 28 Sie 2005 17:35
    Żuraw
    Poziom 17  

Witam

To fajnie że się podoba :)
    Co do kraty...chyba cię zaskocze! :) Ta krata jest śmiesznie tania dosłownie pare złotych i jest to nic innego jak siatka budowlana wiec pytaj w sklepach z takimi artykułami. Wykorzystuje sie ja chyba do zbrojania tynków i mają rózne rozmiary oczek. Ja wybrałem optymalnie oczko 10x10 [mm] są mniejsze i wieksze. Kupuje sie je na metry bieżace z odwijanej rolki.

Polecam takie rozwiązanie chociaz nie wygląda to najpiekniej. Na pewno krata z dexona bedzie ladniejsza ale czy warto pakowac tyle kasy???...przeciez to idzie na estrade tam sie tak wyglad bardzo nie liczyc. Ale i tak ta kratka dość ładnie sie prezentuje wiec nie ma co przepłacać. U mnie wygladaloby to jeszcze ladniej ale Panowie stolarze chyba popili!! i za krotko przycieli płyte wiec się nie chowa tylko jest nieco wypuszczona ;/

A jeszcze innym rozwiązaniem jest siatka na króliki czy na ptaki..cos w tym stylu. Inni konstruktorzy z tego forum polecją takie rozwiązanie wydaje mi się tez spoko :)

Pozdrawiam

P.S.

Możesz też napisać do firmy case-pack. Oni wytłaczają takie blachy perforowane na wymiar. Troche drożej ale na pewno nie tak jak w dexonie.

• #10 28 Sie 2005 18:27
    SUCHAR125
    Poziom 15  

A mógłbyś napisać ile dałeś dokładnie ile kosztuje metr bierzący ??

• #11 28 Sie 2005 18:52
    Żuraw
    Poziom 17  

Wiesz...na prawde nie chcialbym cie sklamac co do ceny bo to bylo dawno i kompletnie nie pamietam. ALe za metr cos chyba kolo 15zł (szerokosc tasmy tez chyba 1m)
    Tak czy owak wychodzi dosc tanio.

Jak bede mial okazje to zapytam w sklepie

• #13 29 Sie 2005 07:57
    kerry
    Poziom 14  

Właśnie wyjaśnił parę postów wyżej:)

• #14 29 Sie 2005 11:57
    INtRO_Tech
    Poziom 14  

Ale czadowy subbas dosłownie jak fabryczny, w komisie by Ci sporo za niego dali :D a jeszcze więcej jak byś nakleił naklejke "BEYMA" to by w życiu nie kapnęli że to robione :D Możesz podać jego wymiary?

• #15 29 Sie 2005 16:06
    Żuraw
    Poziom 17  

:D Spoko jak bede dawał do komisu to postaram sie o taką naklejke :) Jakbys mial to też daj znac :)

Wymiary calkiem nieduze jak na pake 18"
    Wysokosc 760 (50 kółeczka)
    Szerokosc 580
    głebokosc 510

Pozdrawiam

• #16 04 Gru 2005 12:14
    micho a
    Poziom 35  

super sub jakoś wcześniej nie zauważyłem tej konstrukcji dziwne :lol:

mi osobiście tylko ta krata sie nie podoba albo bym położył na nią jakiś czarny materiał albo umalował na czarno albo grill .............ale to moja osdobista opinia nie przejumuj sie i tak jest super :D:D

nie chciało by mi sie tylko tego nosić :D:D:D:D:D

• #17 04 Gru 2005 17:20
    168931
    Usunięty  
  • #18 04 Gru 2005 21:33
    jaytec
    Poziom 10  

spoko subik podoba mi się

Dodano po 13 [minuty]:

czemu nie moge obejrzeć zdjęc tylko jedno mi sie otworzłó a reszta to niby jakiś pnktów mi brakuje

• #19 07 Lut 2006 13:13
    Żuraw
    Poziom 17  

Cześć

Wybrałem SM118 poniewaz potrzebowałem dobry markowy glosnik za mozliwie najmniejsza kase, seria SM nalezy do tanszej. Maielm dylemat pomiedzy tym a Kappa18. Ale eminence wydal mi sie mniej solidnym glosnikiem - o stalowym koszu, mocy ktorej bym nie wykorzystal?
    Pozatym chyba byl nieco drozszy.

heh...i pomyslec ze to miala byc konstrukcja budzetowa :]

• #20 09 Lut 2006 02:05
    chomikaaa
    Poziom 18  

czy masz juz jakiegos wzmaka do tej konstrukcji suba?

• #21 09 Lut 2006 16:15
    Żuraw
    Poziom 17  

Hi chomikaaa

Tak, ELMUZa 2x200W

Pozdrawiam

• #23 10 Lut 2006 22:49
    Żuraw
    Poziom 17  

Witam

Głośnik zakupiłem tutaj:
    www.elmuz.com.pl

Niestety nie mialem okazji przeprowadzic takiego porownania :( a sam bardzo jestem ciekaw jakby ono wypadło. Swoja droga to juz od pewnego czasu rozmyslam nad zakupem tego glosnika zeby sparowac sobie zestaw wiem ze to torche glupie ale nie mam floty na druga Beyme.

Myslisz zw to by dobrze gralo w takim poloczeniu?

pozdro

• #24 10 Lut 2006 22:59
    micho a
    Poziom 35  

nie wiem jestem ciekaw po prostu zawsze byłem zwolenniekiem przewagi ilości nad jakościa ale od dłuższego czasu zastanawiam sie na jednym 18'' nawet za cene 4x15'' stx :D:D:

i jestem ciekaw ja mam 15 stxa i denerwuje mnie bo gra troche zbyt waląco jak dla mbie :D:D

• #25 10 Lut 2006 23:27
    Żuraw
    Poziom 17  

waląco mówisz :)
    No wiesz...estradowe brzmienie ma wlasnie taki walacy charakter jesli myslimy o tym samym. Moj tez wali ale jest w tym potega mnie sie to bardzo podoba ja nie lubie buczydla. To jest to wlasnie twarde estradowe udzerznie. Nie wiem jaki jest w rzeczywistosci ten STX moze on faktycznie ma jakis inny dzwiek, musielibysmy uslyszec i porownac. :)

• #26 11 Lut 2006 22:59
    Adam8888
    Poziom 11  

Witam Żuraw mam pytanie co do siatki
    Nie zalatwil bys mi 120cm na 44cm siatke ?

• #27 12 Lut 2006 12:16
    Żuraw
    Poziom 17  

Cześć Adam8888

Najpierw powinienes wiedziec ze nie jest to profesjonalnia siata do kolumn tylko do tynkow, zbrojeniowka, ale ja wlanie taka wykorzystalem bo wydalwala mi sie dobra do tego celu i przy tym bardzo tania.

Ale chba nie ma sensu abym to ja ci ją zalatwial, nie byloby to dla ciebie oplacalne. Polecam udac sie do sklepu z materialami budowlaanyumi narzedziami i innymi szpejami, a na pewno cos takiego znajdziesz u mnie cena 12,60zł za mb. I zalezy od wielkosci ooczka w tym takze grubosci drutu.

pozdro

• #28 27 Lut 2006 04:10
    Xzibitek
    Poziom 11  

Głośnik 18 cali to taka sama powierzchnia membrany co 2 stxy GDN 30/200 AE po 30 cm średnicy i takie same uderzenie. Taniej by cie wyniosły 2 stxy i taki sam bas byś miał.

• #29 28 Lut 2006 13:14
    Żuraw
    Poziom 17  

Witam

Co do jednego prawie sie nie pomyliles, chociaz powierzchnia czynna tej BEYMY jest nieco wieksza niz dwoch takich STXów.
    Co do brzeminia, to torche bym polemizowal. Nie wziales te pod uwage waznego parametru, jakim jest efektywnosc glosnika. SPL BEYMY wyzsza. Pozatym nalezy zwroci uwage w jak przebiega ch-ka glosnika. DWA stxy zagraja wyzszym basem. Trzeba by niezle dolozyc tym STXom aby dowrynaly SMCe pod wzgledem cisnienia.

Brzemieniowo i tak beda sie roznily. 18 cali po prostu brzmi inaczej ;)

• #30 28 Lut 2006 13:30
    oleczek1988
    Poziom 21  

Podoba mi sie twoj projekt. Jest bardzo oryginalny.

Mam tylko jedno pytanie :)

Czy ci ta estradowka nie odjezdza na tych kolkach:) ??

Wiadomo ze z kolkami latwiejszy transport tej estradowki ale powinienes odkrecic te kolka ;)

Po za tym to calosc jest super ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME