Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup telewizora 65 cali do 8000 zł

martino.79 11 Aug 2018 15:47 852 11
    martino.79
    Level 2  
    Witam formumowiczów,

bardzo proszę o pomoc w doborze telewizora OLED do 8000 zł, preferowane 65 cali
    Z góry dziękuję.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od południa
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 42 cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart, dobre audio, OLED
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? upc
    10 .Jakie urządzenia? Xbox
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8 godzin
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, kino, bajki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
    16. Preferencje co do marki? Brak, jak najlepsza :)
    17. Preferencje co do wielkości? 65cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok. 8000 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak
    kamyczek
    Level 38  
    Ja bym wybrał jakiegoś QLED Samsunga z 2018 roku bo na taki jest rabat do 2000PLN więc kupując tv za 10000 zapłacisz tak na prawdę 8000 .
    martino.79
    Level 2  
    Po przeczytani kilku artykułów, obejrzeniu kilku filmów i porównań jednak OLED zdecydowanie lepszy niż QLED
    kamyczek
    Level 38  
    Tylko tak na prawdę to co piszą ma się ni jak do tego co odbiera człowiek okiem . Idź do sklepu obejrzyj porównaj i ocen sam. Połowa sponsorowanych tekstów jest pisana na zlecenie konkurencji żeby przeciągnąć klienta na swoją stronę . Do mnie nie przemawia tłumaczenie typu nienaturalnie żywe kolory , bo można ich nasycenie zmniejszyć ale jak trafimy na takie kolory w realu co zrobi konkurencja napisze ze też są nierealistyczne ? Dla mnie jakość Qleda odstaje mocno od konkurencji na tyle mocno że widać gdzie stoi qled Samsunga a gdzie inne marki . Czytać można wszystko tylko ze zrozumieniem , pisać z resztą też , jak ci sponsor daje TV za niepochlebny artykuł o konkurencji . Poza tym wybór masz ogromny szczególnie do naziemnej TV i tu każdy będzie wyglądał tak samo słabo . Najwyższą jakość możesz odczuć jedynie na grach 4K z konsoli i to na niektórych tytułach do reszty każdy z tych telewizorów jest dużo za mocny pod względem parametrów .
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Jesli OLED to raczej tylko LG. Inni i tak uzywaja ich matryc.
    Model 2017 czyli LG 65B7 lub nowszy na 2018 czyli 65B8.

Qledy to zagrywka Samsunga na nieswiadomych klientow szukajacych Oleda. Kompletnie nieopłacalne tv.
    Jak Samsung to z nizssej serii NU8000 lub NU9000
    kamyczek
    Level 38  
    Za tą kasę to można kupić wiele bardziej sensownych rzeczy które będą ci służyły lepiej niż ten telewizor i tak na prawdę nie odczujesz dyskomfortu ich użytkowania . TV za 3 tysie lodówka za 1500 , laptop za 3000 i 500 na zapełnienie lodówki . Po prostu nie łudź się że zobaczysz w tym TV więcej niż w tym za 2000 nasi mundialu nie wygrają , filmy będą takie same a za 2 lata twój tv będzie stał tam gdzie dziś te po 1500 ...
    Ryszard49
    Level 37  
    kamyczek, po pierwsze to nie decyduj, co kto i za ile ma kupić, po drugie jest różnica między telewizorami i to duża, nie tylko w wielkości ekranu.
    kamyczek
    Level 38  
    Ja nie decyduję za kogoś , jedynie stwierdzam, że spora część tych lepszych i gorszych parametrów nie jest rozpoznawalna dla ludzkiego oka , a jeśli jest to jedynie układem cyferek po słowie cena ... Nie ma więc znaczenia czy kupimy TV za 3 czy 8 tysięcy jeśli nie widzimy między nimi różnicy wizualnej , to tak samo jak kupowanie sprzętu audio Hi end do odsłuchu MP3 i do pokoju 3X3m w bloku . Poza tym nie dajmy się zwieźć obrazowi z demo który leci na TV odpalmy takie same demo na różnych telewizorach i porównajmy obraz który widzimy . Z mojego doświadczenia wiem że wielokrotnie cena nie jest adekwatna do różnicy parametrów między różnymi modelami i nie warto dać się nabić w balona i zapłacić dwa razy więcej za sprzęt lepszy jedynie w tabelkach producenta ...
    lesmian45
    Level 19  
    Biorąc pod uwagę trwałość i jakość ja bym Ci rekomendował Philipsa 65PUS8602 - najpewniej zmieścisz się w budżecie, a dostaniesz też soundbara dołączonego do TV. Telewizor na technologii kwantowej kropki, czyli tak jakby QLED. Pamiętaj, że OLED to ryzyko wypalenia, jeśli chcesz rzadko wymieniać TV. ;)
    User removed account
    Level 1  
    lesmian45
    Level 19  
    Dokładnie - OLED jest niestety nie dla graczy. Zresztą ktoś wstawiał gdzieś fotografię OLEDa po tym, jak po krótkim czasie, ale po praktycznie ciągłym wyświetlaniu tego samego obrazu miał wypalenia na matrycy.
    User removed account
    Level 1