Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEFF S52N69X7EU - Zmywarka nie włacza się, brak komunikatów na wyświetlaczu

11 Sie 2018 16:43 384 5
  • Poziom 13  
    Witam

Tak jak w temacie: moja zmywarka (pełna zabudowa, przyciski i wyświetlacz u góry drzwi). nie daje oznak życia.

- Sprawdziłem ciągłość przewodów przy zawiasach drzwi - żadnych uszkodzeń
    - Sprawdziłem zadziałanie przycisku włączania - naciśnięcie powoduje zwarcie - czyli też OK
    - zmierzyłem napięcie na wyłączniku - przeważnie jest 14V ale (czasami przy przykładaniu miernika słychać kliknięcie (przekaźnik?) w środku urządzenia i wskakuje na 110V. Nie wiem czy tak powinno być.

Nie wiem jak dostać się do sterowania, żeby zajrzeć do niego: od spodu podłoga od boków zaczepy/ściany a od góry płaski zasobnik na płyn. Problem w tym, że producent wprowadził bardzo szeroką gamę produktów i ciężko jest znaleźć jakieś informacje po tym konkretnym modelu.
  • Specjalista AGD
    youzeq napisał:
    ciężko jest znaleźć jakieś informacje po tym konkretnym modelu.

To jest klon Bosch,a. Sterownik znajduje się na dole zmywarki z tyłu po prawej stronie.
  • Poziom 13  
    Tak, wiem że Neff to po prostu marka Boscha i bez problemów zlokalizowałem sterownik. Tylko że tak jak napisałem, żeby go wyciągnąć najwyraźniej trzeba zdjąć znajdujący się nad nią rezerwuar. Pytanie: jak?

Czyli kolega sugeruje awarię sterownika? Zakładam, że koszt nowego od producenta to "dołóż trochę i kup całą, nową zmywarkę", więc zastanawiam się, czy da się dobrać jakąś używkę. Czyli wraca pytanie: jak zdemontować, jak sprawdzić typ i czy różne wersje zmywarek nie mają przypadkiem innego softu?
  • Specjalista AGD
    youzeq napisał:
    Czyli kolega sugeruje awarię sterownika?

Oczywiście. Może to być np. banalne uszkodzenie zasilacza.
  • Poziom 13  
    Jak na razie bez wiedzy jak bez szkód wydostać elektronikę wciąż tkwię w punkcie wyjścia. Jedynie potwierdziłem swoje przypuszczenia.

Wygląda to tak , jakby najpierw trzeba zdemontować zasobnik na płyny, (ten, który ma wlot do boku komory zmywarki) żeby mieć swobodny dostęp od góry. Tylko jak ten wlot odkręcić?
  • Poziom 13  
    Jako, że nie jest to oczywiste dla majacych problemy ze zmywarkami grupy Bosch opisuję:
    Demontaż zmywarek: Bosch, Siemens, Neff…
    - wyciągnąć dolne śmigło przy filtrze.
    - odkręcić sito spod śmigła
    - odkręcić śrubki spod sita
    - zdemontować boczne blaszane elementy obudowy
    - odczepić prowadnice linek domykających drzwi
    - zlokalizowaći uwolnić przy spodzie urzadzenia 4 zaczepy/śruby mocujące dolną część.
    U mnie z tyłu po bokach wyglądało to tak:
    NEFF S52N69X7EU - Zmywarka nie włacza się, brak komunikatów na wyświetlaczu
    - obrócić zmywarkę na plecy (drzwiami do góry)
    - ostrożnie wysunąć spodnią część urządzenia.