Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 2.0 16V - Brak kontrolki ciśnienia oleju

obadaw 11 Aug 2018 17:43 15771 8
 • #1
  obadaw
  Level 5  
  Witam

  Jestem posiadaczem samochodu Peugeot 307 2.0 16V o kodzie silnika RFN. Od początku zakupu miałem problem z brakiem kontrolki ciśnienia oleju.
  Dzisiaj zebrałem się za wymianę chłodnicy powietrza to akurat zmieniłem na nowy czujnik ciśnienia oleju. Po wymianie go na nowy na desce wciąż brak podświetlenia tylko tej kontrolki.
  Po podłączeniu komputera również czysto, zero błędów, zero usterek.
  Z tego co widziałem wiązka też jest dobra, nie jest nigdzie przerwana.
  Myślałem że nie ma być tej kontrolki w tym wozie, ale po przejrzeniu manuala okazuje się że jednak ma swoje miejsce na desce rozdzielczej.

  Ktoś miał podobny problem w swoim wozie ??
  Peugeot 307 2.0 16V - Brak kontrolki ciśnienia oleju
 • #2
  helmud7543
  Level 43  
  Jeśli monitoring jest analogiczny jak w 207 to kontrolka ma się zaświecić na zimnym silniku na chwilę po zapłonie, na wyświetlaczu pokaże się komunikat poziomu oleju, po czym kontrolka i komuniakt gaśnie (nie pamiętam czy razem) - niezależnie od odpalenia silnika. Głowy sobie nie dam uciąć bo to były czasy mojej nauki jazdy ale chyba na rozgrzanym nie zapalała się w ogóle (w sensie po zapłonie ale silnik stoi). Aha - nie pamiętam też czy Diesel czy Pb czy obydwa, bo jeździło się na różnych (później była z tego afera bo nie każdy na egzaminie potrafił się przeżucić szybko na nieco inną charakterystykę silnika czy nawet inny mot/auto ale to już inna bajka).
 • #3
  andrzej20001
  Level 43  
  Tak jak reni panewka obrócona komunikatu nima😊
 • #4
  gieniapierda
  Level 23  
  Żarówka - jak kolega znalazł wiązkę to i żarówkę znajdzie...ale w sumie, to nie kontrolka sprawdza poziom oleju tylko kierowca. A wymiana żaróweczki w desce rozdzielczej to trochę roboty jest.  Moderated By T5:

  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
  Ostrzeżenie. Anuluję jak Kolega pokaże jak się wymienia "żarówkę" w liczniku z auta o którym mowa.

 • #5
  helmud7543
  Level 43  
  Ta kontrolka jest od ciśnienia.
 • #6
  gieniapierda
  Level 23  
  Znalazłem filmik poglądowy na YouTube dotyczący demontażu deski rozdzielczej samochodu. Nie jest to Peugeot, nie mniej sposoby montażu zegarów w różnych markach aut są podobne. Najważniejsze to znalezienie śrub montażowych - ale.....to dopiero początek zabawy, co widać na filmie. Powodzenia ;-)
  https://www.youtube.com/watch?v=3-gC17FxJto
 • #7
  obadaw
  Level 5  
  Serio?? Myślicie że to spalona żarówka? Wymontowanie zegara to najprostsza sprawa, ale żeby żarówka akurat ta?
 • #8
  pepe150
  Level 36  
  Raczej nie brak żarówki, a może przepalony LED.
  Podłącz pod PP2000 i zrób test kontrolek. Jak się zaświeci, to szukać przyczyny w instalacji trzeba. Jak nie, to zegary do naprawy lub wymiany (tylko pamiętać o przebiegu).
 • #9
  obadaw
  Level 5  
  Witam po dłuższej nieobecności. Dzisiaj przez przypadek chciałem aktywować funkcję automatycznych świateł w pp2000 lecz nie znalazłem tej funkcji. I przez przypadek uruchomiłem tryb klienta w karcie show-room w pp2000. Po uruchomieniu na tryb klienta naglę kontrolka zaświeciła się lecz razem z nią kupę innych kontrolek. Kontrolka od poduszek kierowcy, pasażera, atypolution, oraz kontrolka ciśnienia oleju w końcu zaświeciła się na desce.
  Peugeot 307 2.0 16V - Brak kontrolki ciśnienia oleju Peugeot 307 2.0 16V - Brak kontrolki ciśnienia oleju

  Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest za tryb i czy mogę go zmienić bez żadnych konsekwencji poważnych ??