Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota yaris 1.0 2002r - Uniwersalny centralny zamek sam sie odrazu zamyka

jarsonpl 11 Aug 2018 20:56 1383 4
    jarsonpl
    Level 8  
    Witam
    Posiadam Toyotę Yaris 1.0 z roku 2002 przed liftem w wersji całkowicie podstawowej.
    Postanowiłem założyć uniwersalny zamek centralny i podłączyć go do wolnej kostki w drzwiach. Od strony kierowcy podłączyłem silownik master, cztery z pięciu kabli przylutowalem do kabli z kostki, masy brakowalo więc podpialem ją pod drzwi. Drugą stronę kostki znalazlem pod kierownicą i do niej przylutowalem kable z centralki uniwersalnej BLOW. Tak samo postąpiłem z drzwiami pasażera. Plus przedłużyłem i podłączyłem bezpośrednio do akumulatora. I tutaj zaczyna sie problem. Wszystko dziala idealnie, jednak tylko kiedy kluczyk jest przekrecony. Po przekreceniu kluczyka do pozycji pierwszej, czy to po wyjęciu samochód zamyka sie po około 5 sekundach. Jeżeli samochód otwieram bez przekreconego kluczyka w stacyjce samochód zamyka sie po sekundzie. Zauważyłem również, że całość po odłączeniu i ponownym połączeniu do plusa w akumulatorze dziala poprawnie jednak tylko do przekrecenia kluczyka po raz pierwszy na zapłon, wtedy sytuacja sie powtarza. Samochód sie zamyka po chwili a po wyciągnięciu kluczyka zamyka sie po sekundzie. Proszę o pomoc
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Wrzuć schemat podłączenia tej centralki.
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Masa źle podpięta. Bierz z blachy.
    jarsonpl
    Level 8  
    Rzeczywiście problemem okazala się źle podpięta masa, pozdrawiam :)