Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie rury 25 do kranu

11 Sie 2018 22:45 1896 11
  • Poziom 15  
    B. proszę o pomoc w doborze przejściówki do podłączenia rury do nawadniania 25 mm do kranu z gwintem zewnętrznym o średnicy ok. 32 mm -foto. Jak to podłączyć optymalnie z możliwością szybkiego odłączania?
  • Poziom 38  
    Co to za rura? Stal pcv? Musi być odłączane czy na stałe? A może warto kran odkręcić i przed nim założyć trójnik i tam podłączyć rurę przez zawór?
  • Poziom 15  
    Czarna rura montażowa PE o fi 25mm (do nawodnień), a kurek ma gwint zewnętrzny 32 mm.
    Wolałbym podłączyć do tego co jest, a jak się nie da, to ew. wtedy zmienić.
    Tak naprawdę to finalnie zrobi to hydraulik, ale z jego czasem jest problem, więc muszę zrobić doraźnie. Tak może być połączenie na stałe.
  • Poziom 15  
    Dzięki anchilos -to co pokazałeś to nawet mam, gorzej bo nie mam odpowioedniego połączenia na końcu tej rury PE 25mm - b. proszę wskaż jeszcze tę końcówkę na rurę 25 do tego kurka...
  • Poziom 30  
    Ideałem byłoby dobranie odpowiedniej szybkozłączki do rury. Na szybko to taśma izolacyjna lub przylepiec lub nawet pasek szmaty i opaska zaciskowa ślimakowa. Powodzenia.
  • Poziom 29  
    Jeśli kran ma taką średnicę gwintu jak podałeś, to najprawdopodobniej jest to hydrauliczny gwint zewnętrzny o średnicy 1". Trzeba zatem zakupić typową złączkę do rur nawadniających PE25, która dostępna jest nawet w zwykłych marketach budowlanych, na dziale ogród, tam, gdzie zraszacze i systemy nawadniające. Potrzebujesz złączki która z jednej strony ma zaciskane ręcznie nakrętką połączenie dla rury PE25 a z drugiej strony - wewnętrzny gwint o średnicy 1"
  • Poziom 15  
    Panowie dzięki! michal7778 dzięki za doprecyzowanie, bo człek gub ie się w tych calach, tylko jakby jakiś link, bo szukam i nic. :)
    Znalazłem już końcówkę, że rura PE25 ma 2mm luzu i może na razie pójdę w tę stronę, tzn. zrobić to doraźnie bez szybkozłączki, ale jak skmpensować 2 mm? Konopie i 2 objemki? Foto1

EDIT: Albo po zdjęciu taj nałożonej przejściówki potrzebuję coś takiego jak na foto2, ale nie 1" >25, tylko 5/4" > 25 -czy tak?
  • Poziom 30  
    minimaxi napisał:
    ale jak skmpensować 2
    Rurka gumowa. Jeśli będzie zbyt gruba - można oszlifować.
  • Poziom 29  
    Najlepiej zdjąć to przyłącze pokazane na 1-szym zdjęciu. Potrzebujesz dokładnie takiej złączki jak na drugim zdjęciu w Twoim ostatnim poście. 1" gwint wewnętrzny z jednej strony i złącze do rury PE25 z drugiej. Ta średnica kranu, to 32 mm (w zasadzie zapewne 33 mm, tylko zmierzone niedokładnie) to nie jest wbrew pozorom 5/4", to jest gwint oznaczany powszechnie jako 1 - calowy. Tutaj masz tabelę gwintów: https://www.normapress.pl/tabela-identyfikacji-gwintow,aid9
    W przypadku gwintów rurowych przeliczanie że 1" to 25,4 mm nie jest stosowane i nie da się w ten sposób tego liczyć.
  • Poziom 15  
    michal7778 -dzięki wielkie za uświadomienie tego 1 calla, wszystko jasne i mam 2 rozwiązania. :)