Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia I - Świecąca się kontrolka poduszek

11 Sie 2018 23:35 507 2
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich!
    Podczas jazdy autostradą musiałem dość mocno i nagle zahamować, po czym zapaliła się kontrolka poduszek powietrznych. Posiadam 2 poduszki + kurtyny powietrzne. Na początku myślałem że wiązka pod którymś z siedzeń się odpięła. Sprawdziłem wszystkie wiązki, po czym udałem się do znajomego mechanika, który podpiął się pod komputer i wykasował błąd (był to błąd zapalnika poduszki od strony kierowcy). Na początku myślałem że problem z głowy, kontrolka przestała się zapalać, jednak po kilku dniach kontrolka zaczęła zapalać się ponownie (wtedy nie wykonałem gwałtownych ani nagłych manewrów). Sprawdziłem ponownie wszystkie wiązki oraz kasowany był błąd (cały czas ten sam). Oczywiście rozwiązania typu odłączenie akumulatora nie działa. Nie posiadam opcji wyłączenia poduszki pasażera. Więc pytanie moje czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak już, jak został rozwiązany.

Samochód to Fabia I z 2007 roku w wersji Comfort

Pozdrawiam
  • Admin grupy Samochody
    defcom3456 napisał:
    był to błąd zapalnika poduszki od strony kierowcy

defcom3456 napisał:
    Więc pytanie moje czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak już, jak został rozwiązany

Spotkałem się nie raz.
    Uszkodzona taśma, uszkodzona poduszka, uszkodzona instalacja, uszkodzony sterownik.
  • Poziom 6  
    Sprawdzę wszystko , dzięki za info