Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia I - Świecąca się kontrolka poduszek

defcom3456 11 Aug 2018 23:35 1773 2
    defcom3456
    Level 7  
    Witam wszystkich!
    Podczas jazdy autostradą musiałem dość mocno i nagle zahamować, po czym zapaliła się kontrolka poduszek powietrznych. Posiadam 2 poduszki + kurtyny powietrzne. Na początku myślałem że wiązka pod którymś z siedzeń się odpięła. Sprawdziłem wszystkie wiązki, po czym udałem się do znajomego mechanika, który podpiął się pod komputer i wykasował błąd (był to błąd zapalnika poduszki od strony kierowcy). Na początku myślałem że problem z głowy, kontrolka przestała się zapalać, jednak po kilku dniach kontrolka zaczęła zapalać się ponownie (wtedy nie wykonałem gwałtownych ani nagłych manewrów). Sprawdziłem ponownie wszystkie wiązki oraz kasowany był błąd (cały czas ten sam). Oczywiście rozwiązania typu odłączenie akumulatora nie działa. Nie posiadam opcji wyłączenia poduszki pasażera. Więc pytanie moje czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak już, jak został rozwiązany.

Samochód to Fabia I z 2007 roku w wersji Comfort

Pozdrawiam
    T5
    Admin of Cars group
    defcom3456 wrote:
    był to błąd zapalnika poduszki od strony kierowcy

defcom3456 wrote:
    Więc pytanie moje czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak już, jak został rozwiązany

Spotkałem się nie raz.
    Uszkodzona taśma, uszkodzona poduszka, uszkodzona instalacja, uszkodzony sterownik.
    defcom3456
    Level 7  
    Sprawdzę wszystko , dzięki za info