Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange do 80Mb/s a rzeczywistość

ProManiFest22 12 Sie 2018 02:03 210 4
  • #1 12 Sie 2018 02:03
    ProManiFest22
    Poziom 2  

Witam, chciałbym się podzielić moim problemem, otóż posiadam umowę na internet do 80Mb/s, lecz w rzeczywistości posiadam ledwo połowę tej prędkości, choć i tak łapię się w widełkach 20Mb/s-80Mb/s. Chciałbym się dowiedzieć czy wina leży po mojej stronie czy po stronie Orange i czy istnieje jakikolwiek sposób na polepszenie tych prędkości.

Mój modem to FunBox 1.0
    Dane z modemu: Orange do 80Mb/s a rzeczywistość
    Speed Test: Orange do 80Mb/s a rzeczywistość
    Gdy pobieram np. z Steam'a to mam max 3,2 MB/s

0 4
  • #2 12 Sie 2018 02:06
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Kiepska linia to też kiepska prędkość. Routery Orange nie pokazują tłumienia od któregoś update FW (ciekawe czemu :)) więc ciężko powiedzieć dokładniej. Masz też trochę błędów, nie świadczy to najlepiej.

0
  • #3 12 Sie 2018 02:19
    ProManiFest22
    Poziom 2  

Szkoda, spróbuje załatwić inny modem, może wtedy czegoś więcej się dowiem :(

0
  • #4 12 Sie 2018 16:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ProManiFest22 napisał:
    spróbuje załatwić inny modem

Modem musi być VDSL.
    makosuu napisał:
    Routery Orange nie pokazują tłumienia od któregoś update FW (ciekawe czemu )

Skoro nie pokazują, to odpowiedz jest oczywista dlaczego - poleciała by fala reklamacji a nawet odstąpień od umowy z winy firmy.
    A tak nikt nic nie wie i gitara.

0
  • #5 13 Sie 2018 08:12
    Nagus
    Poziom 25  

Pierwszy wykres tu: Klik czyli jak wygląda prędkość transmisji w poszczególnych odmianach DSL w funkcji długości linii.
    Praw fizyki nie da się przeskoczyć. Im bardziej złożona modulacja tym większa podatność na zakłócenia, więc do osiągnięcia maksymalnej prędkości potrzeba lepszej jakości sygnału. Wraz z pogarszaniem jakości sygnału transfer może spadać szybciej, ale i tak często zostaje więcej niż w konkurencyjnych technologiach.

0
  Szukaj w 5mln produktów