Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RB31FERNDBC - miga wyświetlacz, nie chłodzi.

marcinv40 12 Sie 2018 10:41 885 7
  • #1 12 Sie 2018 10:41
    marcinv40
    Poziom 9  

Witam.
    Jak w temacie lodówka przestała działać. Nie chłodzi, nie mrozi, brak światła. Miga tylko wyświetlacz, a na równo z miganiem pyka coś, co zaznaczyłem na pierwszym zdjęciu. Po podłączeniu do gniazdka słychać trzask i na około sekundę zapala się czerwona dioda na inwerterze po czym gaśnie.
    Proszę o jakieś porady, co to może być. Dzięki, pozdrawiam ;)
    Lodówka Samsung RB31FERNDBC - miga wyświetlacz, nie chłodzi. Lodówka Samsung RB31FERNDBC - miga wyświetlacz, nie chłodzi. Lodówka Samsung RB31FERNDBC - miga wyświetlacz, nie chłodzi.
    Poprawiłem TONI_2003

0 7
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 12 Sie 2018 14:16
    gradek83
    Poziom 36  

To jest PIEZO Buzer coś jak w PC głośniczek od biosu.
    Dla bezpieczeństwa pamiętaj aby odpiąć główne źródło zasilania. Na obu płytach masz bezpieczniki topikowe szklane możesz je sprawdzić na początek. Tak czy owak zdała by się jakiś schemat serwisowy. Tak ogólnie to nie masz na nią jeszcze gwarancji? Przez te upały sporo lodówek odmawia posłuszeństwa.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 12 Sie 2018 22:09
    marcinv40
    Poziom 9  

Bezpieczniki wydają się ok, lodówka ma już prawie 5 lat więc gwarancja dawno minęła. Wygląda to tak jak zużyty starter ze świetlówką. Pyka, mruga, ale nie może załapać. Jak zaczęło migać to po chwili wyłączyłem z sieci i po ok. 15 minutach podłączyłem i załapało, ale po chwili znów zaczęło migać i teraz już nic się nie zmienia. Wyglądało to tak jakby jakiś kondensator się wypalał, ale z wierzchu nic nie widzę. Liczę na jakąś podpowiedź czy warto kupić inwerter czy może to coś innego.

0
  • #4 13 Sie 2018 12:51
    gradek83
    Poziom 36  

A od strony agregatu jak to wygląda tam zazwyczaj jest kondensator. Agregat (kompresor) jak się załączy to zazwyczaj po wyłączeniu musi się ostudzić tam jest taka pastylka (pozystor) która do puki się nie ochłodzi to nie włączy się ponownie agregat.
    Nie ma tam z tyłu lodówki jakiegoś uproszczonego schematu czasem producent przykleja. Ale tak czy siak szukał bym serwisu samsunga oni maja dostęp do takich informacji... Ale te zwykłe serwisy AGD też mogą mieć dostęp zapewne po wykupieniu licencji do specyfikacji technicznej samsunga...musisz pytać. Samemu lepiej tam nie gmerać zwłaszcza jeśli nawalone jest tyle elektroniki.

0
  • #5 20 Sie 2018 13:14
    marcinv40
    Poziom 9  

Witam ponownie. Sprawa aktualnie wygląda tak: wymieniłem cały moduł (płytka wyżej), lodówka już chłodzi i mrozi ale nie reagują przyciski nastawy temperatury. Migają tylko dwie diody od temp. chłodziarki i non stop dzwoni alarm otwartych drzwi. Ma ktoś jakieś pomysły?

0
  • #6 20 Sie 2018 13:25
    jack63
    Poziom 42  

gradek83 napisał:
    A od strony agregatu jak to wygląda tam zazwyczaj jest kondensator

Tam jest silnik BLDC. Nie ma pozystora.
    marcinv40 napisał:
    nie reagują przyciski nastawy temperatury. Migają tylko dwie diody od temp. chłodziarki i non stop dzwoni alarm otwartych drzwi. Ma ktoś jakieś pomysły?

Sprawdź połączenie wyświetlacza z resztą elektroniki.

0
  • #7 20 Sie 2018 17:53
    marcinv40
    Poziom 9  

Sprawdziłem przewody, wszystko wydaje się ok. W pewnej chwili przyszło mi do głowy, żeby spróbować zrobić taki jakby reset. Odłączyłem lodówkę od prądu, wcisnąłem oba przyciski od temperatur i trzymając je podłączyłem lodówkę do gniazdka. No i załapało, wyświetlacz i przyciski już działają. Co chwilę włącza się jeszcze alarm otwartych drzwi ale być może to tylko walnięty czujnik. Zobaczymy co będzie dalej :)

0
  • #8 18 Lis 2018 18:32
    gibon4
    Poziom 10  

Witam.
    Chciałbym zapytać jak rozwiązał pan problem ze swoja chłodziarką. Posiadam podobną Samsung RB29F i mam te same objawy też nie chłodzi, migają diody. Tył lodówki taki sam jak u pana, czyli 2 płytki z elektroniką (identyczne jak na pańskich zdjęciach). Gdzie pan zakupił tą większą płytkę i ile taka przyjemność kosztuje? Proszę o wszelkie możliwe informacje i kontakt nawet telefoniczny.
    Oto mail: gibon4(malpa)interia.pl tel. 795486416.
    Pozdrawiam Krzysztof

0
  Szukaj w 5mln produktów