Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot ludix 50 2t - Skuter ma słaba prędkość maksymalna

12 Aug 2018 19:31 2001 18
  • Level 4  
    Witam mam problem ze skuterem, kupiłem go niesprawnego, włożyłem cylinder 50 airsala wcześniej był chiński 70 lecz był przytaty , po złożeniu wszystko jest okej lecz skuter ma strasznie mała prędkość maksymalna 40-45km/h, a wkręca się na wysokie obroty pomocy z góry dzięki
  • Level 4  
    Pomoże ktoś? Ma ktoś może takiego i wie ile powinien jechać proszę o pomoc
  • Level 35  
    Kolego jeśli silnik wkręca się na obroty a mimo tego nie osiąga właściwych prędkości, to zaglądnij do przekładni napędowej. W szczególności sprawdź stan paska napędowego (i rozmiar), wariatora (jego zużycie oraz rolek) i sprzęgła odśrodkowego (zużycie okładzin ciernych, sprężyny).
    Jednocześnie dodaję, że przypadku kontroli drogowej i"wpadki" na prędkości Policja zakwestionuje d. rejestracyjny, gdyż pojazd raczej nie będzie już skuterem "motorowerem" a będzie traktowany jak "motocykl.
  • Level 4  
    Zamówiłem rolki 8.5g , a oryginalnie były 8.4g dam znać jak sprawdzę.
  • Level 22  
    Sprawdz grubosc paska i czy wariator nie ma progow po pasku
  • Level 4  
    Grubość paska się zgadza z wymiarem na nowym, wariator nie ma progów, martwi mnie tylko to że pasuje do ludixa wariator i całe sprzęgło od chińczyka i nie wiem czy ktoś właśnie takiego nie założył, rolki będę miał w piątek także się odezwę. Trochę słabo jakby 2t leciał tylko 45 , dobry chinczyk rozwija prędkość do 70
  • Level 42  
    Malagutti f12 na 70ccm potrafił ponad setkę. Z 60 kg na siodle. Oczywiście prawidłowo zestrojone motor i przekładnia.
  • Level 22  
    Na wariatorze powinny byc oznaczenia jesli jest orginalny od strony rolek. Jak chcesz to wstaw zdjecia sprzegla i wariator
  • Level 4  
    Wstawię zdjęcia jak wrócę do domu
  • Level 22  
    Skuter przed wymiana cylindra jezdzil normalnie? Wkrecal sie w wysokie obroty?
  • Level 4  
    Niestety tego nie wiem bo kupiłem go z przytartym cylindrem wysłał bym filmik jak chodzi ale nie wiem jak.
  • Level 22  
    Wstaw na jakis serwer albo na Youtube. Jesli ktos zmienil cylinder na 70 to i mogl zmienic tez dysze w gazniku na wiekszaalbo i caly gaznik.
  • Level 4  
    Witam zmieniłem rolki skuter szybciej się rozpędza prędkość ta sama.Peugeot ludix 50 2t - Skuter ma słaba prędkość maksymalnaPeugeot ludix 50 2t - Skuter ma słaba prędkość maksymalna

Dodano po 2 [minuty]:

Mam też zdjęcia przekładni
  • Level 22  
    W pokrywie pasowej masz czujnik przymocowany z jednym przewodem?
  • Level 4  
    Nie mam albo nie było, albo ktoś już odłączył
  • Helpful post
    Level 22  
    Proponuje sprawdzic w jakim stanie jest sprzeglo. Byc moze jst zurzyte.Warto tez sprawdzic czy tlumik jest dobrze drozny.Bywa tek ze potrafi sie zapchac od nie przepalanego oleju szczegolnie jesli byl lany slabej jakosci. Sprawdz tez jaki nalot jest na Swiecy czy czarny czy kremowy.
  • Level 24  
    Sprawdzić luz paska na złożonym napędzie, potem sprawdzić na odpalonym silniku jak zachowuje się pasek to już może wiele powiedzieć.
  • Level 4  
    Sprzęgło jest trochę zużyte ma nie za grube okładziny ale też nie za chude , świeca czarna i jeszcze mam jeden problem z którym nie mogę się uporać, skuter gdy jest zimny nie chce chodzić na wolnych obrotach, jak odkrece ssanie i wyciągne je to chodzi.
  • Level 22  
    Dzwon sprzegla nie zmienil koloru na fioletowy? Jesli swieca czarna to nie przepala benzyny. Proponuje wyczyscic gaznik i ustawic go. Jesli dalej bedzie problem to proponuje sprawdzic zawór membranowy czy nie ma przeswitów.