Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłej

12 Sie 2018 19:49 1956 4
  • Poziom 3  
    Dzień dobry,

nie wiem, czy taki problem nadaje się na forum. Jeśli nie, proszę mnie śmiało krytykować, jednak zaryzykuję i temat przedstawię.

Jakiś czas temu przestał działać kurek od zimnej wody pod prysznicem. Tak po prostu - mimo odkręcania nic się nie działo. Jakoś można sobie było z tym poradzić, używając tylko kurka od prawej i regulując poziom nagrzania wody pokrętłami na junkersie.

Jednocześnie ciśnienie ciepłej wody systematycznie się zmniejszało. Dzisiaj było tak niskie, że nie załączał się junkers mimo ustawienia pokręteł w sposób najbardziej ku załączaniu się przychylny.

W związku z tym odkręciłem baterię, żeby sprawdzić, co jest nie tak. Nie widzę jakichś zanieczyszczeń w tych dziurach, z których leci woda. Okazuje się, że po włączeniu dopływu wody z dziury dla kurka wody zimnej strumień jest zupełnie normalny, a dla kurka wody ciepłej minimalny. Samej baterii jeszcze nie rozkręciłem, bo jest mocno pozapiekana. Korzystając z tego, że czekam na działanie WD-40, piszę ten post.

Co to może być przyczyną? I jak wytłumaczyć to, że woda zimna, która przy założonej baterii w ogóle nie działała, przy baterii zdjętej leci aż miło?

Załączam zdjęcia. Załączyłbym też film, ale chyba nie mogę, bo to mój pierwszy post.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Brak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłejBrak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłejBrak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłejBrak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłejBrak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłejBrak wody zimnej w prysznicu; słabe ciśnienie wody ciepłej
  • Poziom 30  
    Być może do wymiany zawór bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym.
  • Poziom 3  
    Bardzo dziękuję za zainteresowaniem tematem. Czy jeżeli podczas próby junkers był wyłączony, to także możliwy jest problem z zaworem bezpieczeństwa?
  • Moderator
    mgrpiotr napisał:
    Bardzo dziękuję za zainteresowaniem tematem. Czy jeżeli podczas próby junkers był wyłączony, to także możliwy jest problem z zaworem bezpieczeństwa?

Zawór bezpieczeństwa nie warunkuje możliwości zwyczajnego korzystania z wody. W każdym razie dla uzyskania właściwej odpowiedzi nie podałeś jakichkolwiek ważnych informacji. Po jaką cholerę zajmujesz się teraz zaworem bezpieczeństwa? Zajmij się dopływem wody.
    Co to za instalacja? Z czego (materiał rur)? Kiedy wykonywana? Woda z ujęcia własnego czy z wodociągu? Jakie zawory są na Twojej części instalacji? Itd., itp.
    Wróżki mają urlop.
  • Poziom 30  
    Zawór powinien być na zasilaniu kotła czyli dojściu zimnej wody. Nawet jeśli grzałka wyłączona to powinna lecieć zimna woda mimo, że odkrecasz ciepła. Zazwyczaj jak zakamieni się ten zawór to do kotła idzie bardzo mało wody i tyle samo z niego zlatuje. W pierwszej kolejności wymienił bym go. Oczywiście jeśli zrobisz jakiś rysunek instalacji to może wpadnę na inny pomysl bo.... słowem nie ma czy to instalacja w blasku ku bez hydrofora czy w domku itp