Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Excel - definicja listy rozwijanej się resetuje

13 Sie 2018 08:36 336 6
  • Poziom 3  
    Dzień dobry wyszstkim!

Problem brzmi nastepująco:

Mam liste rozwijaną w komórce, w arkuszu 2, która pokazuje wartości do wyboru z kolumny $B$1:$2000 z arkusza 1 czyli Arkusz1!B$1:$2000.
    Po jakiś 10 minutach pracy na tym pliku, wklejeniu pomiędzy zakres B1:2000 paru wierszy, niektóre z istniejących komórek z zakreu są uzupełniane tylko tekstem inne liczbą, definicja w liscie rozwijanej resetuje się i wygląda następująco: $B1$:2000 czyli zaczyna się odwoływać do bieżącego arkusza w ktorym się znajduje i muszę tą listę na nowo zdefniować dodając Arkusz1! . Ktoś ma pomysł o co chodzi?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 3  
    Tak, oczywiście, mój błąd tutaj w zapisie (przytaczałem z pamięci wzór) Jest on oczywiscie zapisany jak napisałeś. Gdyby był tak zapisany jak podałem, nie pozwoliłby kliknać OK.

Czyli jeszcze raz problem:
    mam listę rozwijaną w Arkusz2 zdefiniowaną =Arkusz1!$B$2:$B$2000, i po czasie pracy, zmienia się w =$B$2:$B$2000
  • Poziom 3  
    Spróbuje z zakresem, jak nie pomoże załącze plik. Wszystko dziś wieczorem.
  • Poziom 3  
    Uprzejmie donoszę, że nadanie nazwy zakresowi rozwiązało problem. Zamykam i dziękuję ;-)
  • Poziom 3  
    Uprzejmie donoszę, że nadanie nazwy zakresowi rozwiązało problem. Zamykam i dziękuję ;-)

Dodano po 2 [minuty]:

Resetującą się definicję dla Listy wyboru, wskazanej poprostu jako zakres komórek, zmieniłem podając na nazwę dla zakresu.