Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Golf - Sprzedaż auta w nietypowej wersji za granicą, czy to ma sens?

carravaggio 13 Sie 2018 22:53 375 19
  • #1 13 Sie 2018 22:53
    carravaggio
    Poziom 3  

Witam,
    takie pytanko, czy ktoś to kiedyś praktykował, chodzi mi o to czy warto wystawić na sprzedaż swoje auto na chociażby niemieckich portalach ogłoszeniowych?
    Nie mówię o Passacie B5 1,9 tdi, ale np taki Golf III VR6, albo Golf R32 itp, wiadomo jak to jest w Polsce, dla wielu ludzi to jest tylko golf 3, albo golf 4, nie ważne czy 1,4 pod maską czy 2,8..ktoś ma 8 tys ale woli kupić Polo bo będzie z 2005 zamiast 95 np..
    Stąd trzeba szukać koneserów, ale też i ludzi dla których to nie są pieniądze, mogą wydać tyle na takie auto jako ciekawej, rzadkiej wersji.
    Myślicie, że Niemcy mogą być zainteresowani? Spotkałem się z czymś takim że ktoś szukał np Golfa 1,8T, Vr6 itp w dobrym stanie, oczywiście nie było mowy o zagranicy, ale zastanawiam się czy może tam ktoś szuka i bardziej byłby chętny zapłacić za fajne auto, w fajnym stanie dobrą kasę.

Czy dla Was to głupota?
    Ja wiem że tego jeszcze nie grali, żeby Niemcy do Polski po auta przyjeżdżali :D ale zawsze warto spróbować :)

Nie wiem tylko czy można pisać po angielsku? albo co z kontaktem telefonicznym, czy ktoś w ogóle będzie chętny na takie transakcje, z resztą mieszkam na zachodzie Polski, także dojazd np do Frankfurtu w celu obejrzenia auta, jest możliwy.

0 19
  • #3 13 Sie 2018 23:13
    Rastko2015
    Poziom 12  

Myślę, że to ma rację bytu, ale wpierw sprawdź ile jest sztuk takich jak Twój egzemplarz na tamtejszym rynku. Polecam stronę autoscout24 lub mobile.de. Jak jest kilka lub dużo, ale w opłakanym stanie to działaj.

Osobiście mieszkam za granicą i tu zaczyna się robić bum na youngtimery i to w dodatku w jakiejś fajnej wersji.

Jedyny problem jest taki, że ludzie doskonale wiedzą, że Polacy ciągną auta powypadkowe i cofane do kraju. Jeżeli wystawisz z lokalizacją w PL to może być ciężko znaleźć chętnego, bo nikt nie będzie ryzykował zakupu szrota - nawet jeśli nim nie jest -, który kilka, kilkanaście lat temu wyjechał od nich po dzwonie, itp.

Powodzenia!!!

0
  • #4 14 Sie 2018 01:21
    carravaggio
    Poziom 3  

Strumien swiadomosci swia napisał:

I na prawdę wolał bym passata z AFN niż golfa z AAA.

Zalezy co kto potrzebuje, może i są tacy co wolą Lupo 1,0 mpi, tylko żę takie AAA mknie ponad 200 km/h, a AFN ma problem osiągnąć 180 km/h podejrzewam, do tego nie brzmi i silnik który jest na wyciągnięcie ręki w tysiącach aut grupy VW (pomijam już wyposażenie bo u mnie to jest np. kubełki ze skóry, felgi alu BBS oryginały, ESP, itd..)

No więc problem jest taki, że obawiam się tego iż mieszkańcy nawet wschodnich Niemiec mogą czuć obawy przed zakupem takiego auta.
    Natomiast ja raczej o mobile.de nie myślałem tylko lokalne ogłoszenia coś jak nasze olx albo jakieś fora tematyczne z działem kupię/sprzedam auto.

Po prostu chodzi o to że dla Niemca to nie są pieniądze, poza tym niektórzy szukają bazy bo np chcą zrobić VR6 turbo, do tego jest inne podejście, w Polsce grupa VW to 1,9 tdi + sebixy, auta za jedną pensję itd.
    Tam jest trochę inny poziom życia, inna kultura, mentalność.

Poza tym właśnie widzę, że jest mało takich ofert a jak już to niekoniecznie stan salonowy za 5.000€
    Dużo Turasów sprzedaje auta i to się tak u nich kręci.

Po prostu szkoda mi to wystawiać w Polsce, gdzie każdy zna się na mechanice, blacharstwie i każdy jest rzeczoznawcą samochodowym i że za drogo, bo przecież ktoś tam wystawił 1,9 tdi za 3000 zł a to tylko stary golf itd..albo że w bagażniku chyba cały wyłożony złotem że taki drogi, albo za tę cenę to 2 sztuki chyba? No takie są opowieści np na grupach Fb

0
  • #6 14 Sie 2018 08:37
    kortyleski
    Poziom 41  

Niemiec nie kupi auta od Polaka . Prędzej od turasa łyknie. Próbuj internetowych giełd na Ukrainie, na Białorusi.

0
  • #7 14 Sie 2018 10:15
    wichurewicz
    Poziom 24  

carravaggio napisał:

Ja wiem że tego jeszcze nie grali, żeby Niemcy do Polski po auta przyjeżdżali :D ale zawsze warto spróbować :)

Grają to już od paru lat, przeważnie dotyczy rzadkich, nietypowych lub małoseryjnych wersji. Niemcy wypychali wszystko na wschód jak leciało, a teraz się budzą z ręką w nocniku, bo nie mają z czego wybierać na rynku lokalnym.

0
  • #8 14 Sie 2018 17:49
    carravaggio
    Poziom 3  

Posiadam Golfa mk3 2,8 VR6 174 konie (na hamowni wypluł 178 także nie jest źle), do tego nowe opony letnie, po konserwacji nadwozia i podwozia, zaprawki lakiernicze itd.
    Problem taki właśnie że dla wielu ludzi to jest zwykły golf 3, wart jedną pensję, co z tego że ma taki silnik - stary golf.
    Dlatego potem jest problem wystawiając takie auto na olx, czy gdzieś na otomoto

Ukraina średnio wg mnie, tam jest jeszcze gorzej niż u nas, nikt chyba takiego auta tak zaraz nie łyknie, no nie wiem co robić, albo wystawie na razie, zobaczę jak się sytuacja rozwinie, bo nie uśmiecha mi się robić mega promocji żeby ktoś wziął łaskawie, wolę pojeździć, ale z drugiej strony no kiedyś może być jeszcze gorzej.

0
  • #10 14 Sie 2018 18:18
    ociz
    Moderator Samochody

kortyleski napisał:
    Niemiec nie kupi auta od Polaka

Nie przesadzaj, odde mnie z firmy jeden nawet zwykły kamień niedawno kupił. :) Chociaż akurat z VAG to może i nic nie weźmie, bo to same ruiny i właściciele oszukujący samych siebie.

Volkswagen Golf - Sprzedaż auta w nietypowej wersji za granicą, czy to ma sens?

0
  • #11 14 Sie 2018 19:02
    bearq
    Poziom 36  

carravaggio napisał:
    Problem taki właśnie że dla wielu ludzi to jest zwykły golf 3, wart jedną pensję, co z tego że ma taki silnik - stary golf.

No bo to stary golf i tego nie zmienisz. Takie auta kupują tylko osoby konkretne co do ich przeznaczenia tym bardziej że ten samochód nie oferuje nicprócz tego silnika który z resztą też rewelacją nie jest.
    ociz napisał:
    Nie przesadzaj, odde mnie z firmy jeden nawet zwykły kamień niedawno kupił.

Dla jednego zwykły, dla drugiego 40zł/m2 :)

0
  • #12 14 Sie 2018 19:12
    kkknc
    Poziom 42  

To zawsze kwestia stanu lat i przebiegu. Jak masz mały przebieg do tego potwierdzony. To można się cenić. Inaczej to tylko stary Golf z paliwożerny silnikiem.

0
  • #13 14 Sie 2018 19:14
    ociz
    Moderator Samochody

bearq napisał:
    40zł/m2

Jak widać do na zdjęciu nie jest to jakiś wielki okaz, a transport do Niemiec wyszedł okazyjnie jedyne 7.5k pln.

0
  • #14 14 Sie 2018 19:22
    kkknc
    Poziom 42  

Żeby ci uzmysłowić o co chodzi wejdź na OtoMoto i sprawdź id 6021929490.
    Zobaczysz nowe BMW seria 7 tyle że 23letnie.
    Ta firma ma nie tylko takie perełki ściągają z Japonii.
    Na Allegro znajdziesz E39 z 2002 cena trochę powala prawie 100tys tle że przebieg trochę ponad 3tyś. Dla mnie przesada. Trochę lepiej bo masz E60 2008 cena niecałe 90tyś

0
  • #15 19 Sie 2018 09:49
    kakibara
    Poziom 27  

Cześć, auto możesz wystawić i sprawdzisz jaka jest reakcja.
    Niemcy kupują auta od Polaków- szczególnie ostatnio w wieku około do 3-4 lat z udokomentowana historią serwisową - w benzynie.
    Na zagranicznych stronach szczególnie tam gdzie jest wysoki podatek i automatycznie wysoka cena zakupu nowego auta - ceny starych i zadbanych są stosunkowo wysokie.
    Są firmy w Polsce, które restauruja zabytki i jakoś z tego calkiem nieźle żyją - zrób im konkurencję.

0
  • #16 28 Sie 2018 23:04
    CezaryL
    Poziom 8  

Ja mieszkam w Niemczech i uważam, ze warto spróbować. Nie jest to standardowy Golf, próba nic / mało kosztuje. Dla prywatnych ludzi takie ogłoszenia są bezpłatne, warto przygotować ładne zdjęcia i ciekawy opis. Przyczym opis, jeśli ma Pan na celu klientów z Niemiec powinno być w języku niemieckim. Wykształceni Niemcy znają język angielski, ale dla wielu jest to przeszkoda. Najczęściej używane są tutaj portale takie jak mobile lub AutoScout24, są również eBay Kleinanzeigen lub kalaydo. Warto spróbować.

0
  • #17 02 Wrz 2018 13:45
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

carravaggio napisał:
    Posiadam Golfa mk3 2,8 VR6 174 konie (na hamowni wypluł 178 także nie jest źle), do tego nowe opony letnie, po konserwacji nadwozia i podwozia, zaprawki lakiernicze itd.

Golf III kultowy??? Dla mnie zawsze golf będzie przeciętną masówką, a niby super VR6 to też żadne cudo nie jest , zobaczysz , jak coś zacznie się sypać w typ dziwnym silniku ( jak podejrzewam to już pewnie coś o tym wiesz). Znajdź japońca z kultowym silnikiem ( toyota, nissan, honda mitsubischi) (i dobrą blachą !!) to zobaczysz ile kosztuje youngtimer. ( celica z GT4, legnum VR4 itd.) Ale nie z niemieckim szmelcem pod maską, który może buty czyścic konstrukcjom japońskim z tamtych lat.
    Przekonałem się już ponad 20 lat temu jak to niepozorna prelude z 2,2 pod maska objeżdżał "cudownego" golfa VR^ jak chciał.
    Oczywiście, że za 10 -15 lat to auto może być rodzynkiem jak nie zginie, ale jeszcze nie teraz. Teraz lepsze wrażenie robi zadbany golf l gen

0
  • #18 05 Wrz 2018 21:40
    Jarzabek666
    Poziom 27  

Nie przesadza w tych przeciętnych masówkach i trafiają się rodzynki sam rok temu wiedziałem jak z powrotem Audi80 poszła na Niemcy, była to chyba 80 na indywidualne zamówienie chyba jedyna na świecie z takim wyposażeniem jaka wyszła z fabryki potwierdzone przez serwis.

Niemcy bardzo sobie upodobali "niezwykłe" oldtimery.

0
  • #19 06 Wrz 2018 12:29
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Jarzabek666 napisał:
    była to chyba 80 na indywidualne zamówienie chyba jedyna na świecie

Sam odpowiedziałeś sobie dlaczego "poszła" na zachód.

0