Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie samochodu elektrycznego w trakcie jazdy

14 Sie 2018 01:01 1572 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam zapytanie do użytkowników, ponieważ zastanawia mnie pewna rzecz którą podsunął mi brat i nie umiałem mu odpowiedzieć na to pytanie. Chodzi o samochody elektryczne, bo jak wiadomo jest już wymyślone by ładowały się od drogi w trakcie jazdy, a czy nie może być tak żeby samochód elektryczny mógł ładować akumulatory tak jak dynamo w kole od rowera jest źródłem świateł? Chodzi mi czy może być podłączony i napędzany np.: alternator poprzez ośke napędową aby akumulatory nie traciły tak szybko energii. Nie jestem pewien czy takie coś na tej zasadzie nie działa właśnie w tych samochodach elektrycznych, czy konstruktorzy wiedzą że nie da się tego wprowadzić czy też po prostu nie jest to opłacalne. Proszę o zrozumiałą odpowiedź.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    W podobny sposób to poniekąd działa tyle że tylko przy hamowaniu bądź zwalnianiu.
    W czasie hamowania sporą część energii odbierają właśnie akumulatory poprzez alternatory.
  • Poziom 43  
    Aku jest doładowane tylko podczas hamowania silnikiem , jazdy z góry itp. Montaż alternatora napędzanego silnikiem elektrycznym , bezsens same straty , to już jest ocieranie o perpetum-mobile. :)
  • Moderator Samochody
    sylweksylwina napisał:
    A czasem nie przez same silniki? Bo dodatkowych alternatorów to raczej nie ma.

No pewnie Masz rację.
  • Poziom 1  
    Dzisiaj wracając z pracy, o czymś takim pomyślałem.

Samochód spalinowy hamując, ładuje dodatkowy akumulator (baterie). A gdy samochód rusza (rozpędza się), silnik elektryczny się załącza i pomaga silnikowi spalinowemu.

Czyli akumulator podczas hamowania jest ładowany, a podczas ruszania rozładowywany.

Doszukuje się w tym oszczędności w paliwie.