Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWT11366HGW - nie przechodzi do płukania

rosenand 14 Sie 2018 11:16 183 4
 • #1 14 Sie 2018 11:16
  rosenand
  Poziom 9  

  Dzień dobry.

  Nowa pralka Electrolux EWT11366HGW ustawiona na program "bawełna", temperatura 50, czas skrócony bodajże do 2h 25m, dochodzi do 3-5 minut odliczania do końca prania, i już dalej nie odlicza. Zatrzymuje się na tej liczbie, co kilka-kilkanaście sekund obraca bębnem i co kilkadziesiąt sekund wydaje dźwięk jakby wpuszczała lub odpompowywała wodę (zakładam, że to drugie). Miga lampka sygnalizująca, że trwa faza prania, więc tak jakby nie przechodziła do fazy płukania.

  Próbowałem z różnymi temperaturami i czasami, raz chyba nawet nie skracałem czasu prania tylko pozwoliłem by trwało domyślny czas. Nigdy nie upycham bębna "ile wlezie", ale i tak z każdym praniem dawałem go coraz mniej, by wykluczyć przepełnienie bębna, a i tak ani razu pralka sama nie przeszła do płukania. Nawet przy pierwszym, pustym praniu zgodnie z instrukcją, nie doszła sama do końca.

  Nie pamiętam ile najdłużej czekałem w tym stanie, ale pewnie pół godziny wzwyż, po czym restartowałem pralkę. Po restarcie pralki i ustawieniu trybu "płukanie", pralka normalnie płucze i odwirowuje, po czym poprawnie sygnalizuje zakończenie programu.

  Wydaje mi się że gdzieś na stronie Euro mignął mi komentarz opisujący podobny problem. Kupione online w Euro - zwracać póki jest czas, czy bujać się z serwisem?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  0 4
 • #2 14 Sie 2018 13:50
  MARCIN.SLASK
  Specjalista AGD

  Najczęściej kondensacja pary wodnej, podlewanie modułu / złącz i takie dziwne przypadki i objawy mamy.

  0
 • #3 14 Sie 2018 14:23
  Gobro
  Poziom 28  

  Pralka wydaje dźwięk, że skończyła pranie. Trzeba się zastanowić czy nastawiony program bawełna i wciśnięty przycisk pranie w wodzie. A może nastawiony program syntetyki i zostawia pranie w wodzie informując że pranie skończone i trzeba przełączyć na spust wody.

  0
 • #4 14 Sie 2018 14:26
  rosenand
  Poziom 9  

  Jeszcze raz: dźwięk pojawia się dopiero, gdy zresetuję zawieszoną pralkę i ręcznie ustawię program płukania. Wtedy płucze, wiruje, i dopiero jest koniec (sygnalizowany dźwiękiem).

  Gdy jest zawieszona pod koniec prania, nie ma żadnych dźwięków ani kodów błędu, jedynie informacja że pozostały 3 minuty do końca (zdarzyło się też 4 i 5) i obracanie bębnem co kilka (naście) sekund plus (jak mniemam) wypompowywanie wody co kilkadziesiąt sekund. Na pewno bawełna i na pewno ta domyślna (nie parowa).

  0
 • #5 29 Sie 2018 00:56
  rosenand
  Poziom 9  

  Problemem najprawdopodobniej był nieprawidłowo poprowadzony wąż odpływowy. Przyjrzałem się instrukcji montażowej i tym razem poprowadziłem wąż ponad minimalną wysokość oznaczoną na schemacie. Od tego momentu pralka pierze prawidłowo.

  0