Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G710 brak ładowania - komunikat "podłączony, nie ładuje 1%"

popsutaamica 14 Sie 2018 12:20 276 10
  • #1 14 Sie 2018 12:20
    popsutaamica
    Poziom 8  

Dzień dobry.
    Mam Laptop Lenovo G710 Win 8.1
    Po 2 tygodniach nieużywania (po powrocie z urlopu) pojawił się komunikat "podłączony, nie ładuje" i informacja, że stan baterii 1%.
    Na zasilaczu z podłączoną baterią działa normalnie, uruchamia się itd...
    kupiłem oryginalną baterię, myśląc, że po prostu zużyła się, ale na nowej baterii jest ten sam komunikat.
    Nie znam się na pomiarach i chciałem zapytać, czy możliwe, że to ładowarka (skoro działa), czy jednak coś w komputerze i trzeba go zawieźć gdzieś do naprawy.
    ...
    przypomniało mi się jeszcze jedno - zanim kupiłem baterię - sprawdzałem jaki mam model poprzez zrobienie Battery report i wygenerowało plik. W tym pliku nazwa mojej baterii była błędna - był inny model niż w rzeczywistości...
    Nie wiem czy to istotna infromacja

0 10
  • #3 14 Sie 2018 12:59
    darek.jacek
    Poziom 12  

Bateria do wymiany. Lub elektronika baterii do resetowania.

0
  • #4 14 Sie 2018 13:08
    popsutaamica
    Poziom 8  

Dydelmax napisał:
    Witam.
    Zamieść zrzut ekranu z programu BatteryMon, konkretnie z menu Info -> Battery information.
    Czy laptop działa na baterii po odłączeniu zasilacza?
    Pozdrawiam

Gdy będę wieczorem w domu zrobię test. Skąd bezpiecznie pobrać program BatteryMon?
    Laptop po odłączeniu zasilacza wyłącza się (czarny ekran i chwilkę dioda świeci)

0
  • #5 14 Sie 2018 13:10
    Dydelmax
    Poziom 35  

Najlepiej ze strony producenta. ;)
    Wchodzisz na stronę https://www.passmark.com/products/batmon.htm i klikasz Download now po prawej stronie.
    Masz możliwość sprawdzenia laptopa na innym zasilaczu?
    Pozdrawiam

1
  • #6 14 Sie 2018 13:12
    popsutaamica
    Poziom 8  

darek.jacek napisał:
    Bateria do wymiany. Lub elektronika baterii do resetowania.

Czyli ta nowa bateria też uszkodzona? Komunikat był od razu po podłączeniu nowej baterii. Zdziwiło mnie w sumie to, że na nowej baterii nie ma mocy, sądziłem, że tak jak przy telefonach komórkowych zawsze trochę naładowania jest

Dodano po 1 [minuty]:

Dydelmax napisał:
    Najlepiej ze strony producenta. ;)
    Wchodzisz na stronę https://www.passmark.com/products/batmon.htm i klikasz Download now po prawej stronie.
    Masz możliwość sprawdzenia laptopa na innym zasilaczu?
    Pozdrawiam

Dziękuję za stronkę...
    Niestety nie mam innego zasilacza. ale sprawdzę, może któryś u mnie w pracy będzie podobny.

0
  • #7 14 Sie 2018 13:14
    Dydelmax
    Poziom 35  

popsutaamica napisał:
    Zdziwiło mnie w sumie to, że na nowej baterii nie ma mocy, sądziłem, że tak jak przy telefonach komórkowych zawsze trochę naładowania jest

Nowa bateria powinna mieć energię pozwalającą na działanie laptopa (zazwyczaj około 50%, jednak ze względu na przepisy odnośnie transportu lotniczego ogniw Li-ion można spotkać się z poziomem nieprzekraczającym 30%).
    Zrzuty ekranu zamieść dla obu baterii.
    Pozdrawiam

1
  • #8 14 Sie 2018 23:40
    popsutaamica
    Poziom 8  

Mam ten program ale nie bardzo wiem co mam załączyć Lenovo G710 brak ładowania - komunikat "podłączony, nie ładuje 1%"
    Chodzi o to?
    To jest od tej nowej a bateria to L11S6Y01 i widzę, że ten program też podaje inną nazwę baterii niż jest

Dodano po 3 [minuty]:

A teraz od starej baterii - ma parę lat...
    Lenovo G710 brak ładowania - komunikat "podłączony, nie ładuje 1%"

0
  • #10 15 Sie 2018 20:29
    popsutaamica
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Czyli komputer do naprawy.
    A może da się to naprawić jakimś programem? Albo resetem?

0
  • #11 19 Sie 2018 21:12
    popsutaamica
    Poziom 8  

Witam ponownie.
    Komputer się naprawił. Niestety nie byłem świadkiem komunikatu... Żona zobaczyła jakiś komunikat, że trzeba (jak twierdzi) coś zrestartować by nastąpiło poprawne ładowanie.
    Ona nie pamięta treści tego, tylko, że samo się pojawiło i potem się samo resetowało (bo nie chciała resetować) i zaczęło działać.

0
  Szukaj w 5mln produktów