Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] silnik Briggs 11hp przeróbka

14 Sie 2018 16:31 285 3
  • Poziom 6  
    Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć czy da się przerobić silnik Briggs 11 hp, mam taki który musi stać w pionie a chciałbym go założyć do traktora kosiarki w poziomie, czy wystarczy wymienić misę olejowa czy coś jeszcze? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    2 cylindrowy
    gaźnik inny/ teraz jest poziomy przeróbki to najmniejszy problem
    magistrala olejowa będzie nie wyrabiać li źle działać/ smarowanie rozbryzgowe oleju, kanały olejowe, wałek też będzie musiał być inny itp/
    chłodzenie będzie gorsze
    wg mnie to krok w tył
    Jeśli występuje wersja pozioma B&S to taniej wyjdzie kupić takowy
    albo pionowy z kowersją / przekladnia 90 stopni paski co tam sobie zażyczysz/
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Tomasz Gór napisał:
    mam taki który musi stać w pionie a chciałbym go założyć do traktora kosiarki w poziomie,

O ile silnik w takowym położeniu odpali o tyle długo w nim nie podziała(zatrze się) z względu na smarowanie rozbryzgowe oraz kanały olejowe. Zazwyczaj w takim silniku nie występują pompy olejowe zębate smarujące silnik.
    Proponowałbym ci jedynie zamontować silnik w takowym położeniu jaki musi być i zamontować jakąś przekładnię.
  • Poziom 6  
    Witam dziękuję wszystkim za porady. Silnik został założony bez przeróbek za pomocą przekładni. pozdrawiam