Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Charczaca głośnik w kolumnie

14 Sie 2018 19:33 234 7
  • Poziom 4  
    Witam

Mam problem z głośnikiem w kolumnie otóż głośnik firmy Sound ibiza 350 rms i 700 wat podłączony miałem pod wzmacniacz Hollywood impact 1000 dwukanalowy 359 rms i 800 wat . Jakoś czas głośnik grał i nagle zaczął wydawać dziwne dźwięki jakby membrana była dziurawa w którymś miejscu , sprawdziłem dokładnie nie ma żadnych uszkodzeń i nie mam pojęcia o co chodzi . Pomocy
  • Poziom 32  
    Jak głośnik charczaca w kolumnie to głośnik się uszkodzić. Na drugim kanale wzmacnicza głośnik w kolumna też charczacy? Mógł też Hollywood uszkodzić się z mocy podłączonego głośnika Ibiza
  • Poziom 43  
    Sprawdź głośnik na innym wzmacniaczu.
  • Poziom 12  
    Nie tylko membrana jest do sprawdzenia.
    Za nią jest jeszcze wewnętrzna membranka-resor utrzymująca cewkę i karkas w dystansie.
  • Poziom 4  
    Na innym wzmacniaczu charczy również A wzmacniacz działa znakomicie bo mam jeszcze skrzynię bazową o mocy 300 rms i się nie uszkodziła do tej pory . Dzieki
  • Poziom 43  
    Czyli spaliłeś głośnik/i. Za dużo mocy w stosunku do możliwości głośnika i efekt jak wyżej. Cewka albo spuchła i ociera o nabiegunnik, albo się rozsypała bo klej puścił od temperatury.
    Naprawa raczej nieopłacalna, a tym bardziej wymiana na nowe głośniki... Pozostaje rozważyć zakup porządnego sprzętu... Z tanimi tak już jest - w myśl przysłowia: "Chytry dwa razy płaci".

Lub jak wolisz - "Trzeba być bogatym, żeby kupować kiepskie towary".
  • Poziom 4  
    Właśnie cos takiego zauważyłem też jak naciskałem membranę i było czuć że coś gdzieś ociera . Dzięki

Dodano po 2 [minuty]:

Jaki głośnik do tego wzmacniacza byłby taki aby wykorzystać 90 procent mocy aby głośnik nie dostał po dupie?