Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONDA LAMBDA 4- ta padła "załamka" Daewoo Leganza

bullo2 26 Aug 2005 19:43 3822 5
    bullo2
    Level 10  
    Jeżdżę Daewoo Leganza 2.0 DOHC z 1997r. Od momentu założenia instalacji LPG mam odczuwalne drgania silnika na biegu jałowym. Cyklicznie co 2-3 miesiące wybija mi błąd nr 44 czyli zbyt uboga mieszanka lub zwarcie do masy sondy lambda. Diagnoza u specjalisty - sonda do wymiany / to już 4-ta / . Jedną z sond tak uszkodziło, że cała końcówka za gwintem poleciała do katalizatora. Szukałem pomocy u kilku gazowników lecz bez efektu. Nawet po założeniu nowej sondy występuje poszarpywanie zarówno na benzynie jak i na gazie. Mam instalację gazową SEQENT BRC. Czy w samochodzie, który nie posiada sekwencyjnego wtrysku gazu można stosować tak zawansowaną elektronikę gazową?. Może zepsuty jest ECU i podaje złe sygnały do kompa gazowego?. Żaden inny błąd nie jest wyświetlany przy diagnostyce auta. Wymieniłem w tym aucie kable, świece, cewkę zapłonową, czujnik wału korbowego, silnik krokowy, TPS ,czujniki temperatury, pierścienie tłokowe wraz z regeneracją głowicy i nic to nie pomogło. Załamka !!!!!!!!!!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    grzechu40
    Level 21  
    Cześć. Nie znam się tak na "gazowcach" ale sądę można łatwo sprawdzić tzn. prawdopodobnie masz sądę z podgrzewaniem więc dwa przewody są od pdgrzewania i mają rezystancję kilka Ω a przewód sygnałowy na ciepłym silniku powinien mieć napięcie od 0,2V do 0,8V sprawdż to , być może przyczyna jest w wiązce lub złączce. Pozdrawiam!
    bullo2
    Level 10  
    Mam sondę z 1 przewodem
    manim
    Level 19  
    jesli komputerek stwierdza niski poziom napiecia z sondy wzbogaca mieszanke i pewnie jest tak u ciebie wiec katalizator pewnie juz wypalony i zakopcone swiece sprawdz obwody sondy szczególnie miejsca wpiec przewodów z ecu gazowego nastepnie trzeba by było resetnac kompa benzynowego i od nowa zaprogramowac mape w ecu gazu
    faziczek_r
    Level 19  
    Nigdy nie miałem problemu z takim autkiem-a było ich trochę-osobiście do brc podchodzę z dystansem(nie t o,żeby była zła,ale...............coś kiedyś było)Powracając do tematu to jakie kupujesz te sondy?Ile przejechałeś na tej instalacji?Ile ogólnych km. ma autko?i ile ma autko obrotów jak potarpuje?
    bullo2
    Level 10  
    Gaz mam od roku/ przejechane na niej 1600 tyś km./ a sondy noszą symbol 25164596 i litery AC. Kupiłem je w sklepie Opel Kruk we Wrocławiu. Obrotomierz wskazuje koło 800 obrotów na jałowym i właśnie wtedy czuć drgania silnika. Mam wrażenie ,że na gazie auto jest mocniejsze.