Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX-3175FW - Powielanie kolorów na wydruku

14 Sie 2018 22:31 333 3
  • Poziom 17  
    Witam, mam oto taki problem z drukarką SAMSUNG CLX-3175FW.
    Tonery zamienniki, bęben światłoczuły wymieniony na nowy (sam bęben), oczyściłem zasobnik (śmietniczkę) na zużyty toner, wyczyściłem listwę zbierającą z bębna.

SAMSUNG CLX-3175FW - Powielanie kolorów na wydruku

Wybarwienie koloru czerwonego już rozwiązałem - kończył się stary toner. Niestety, drukarka brudzi (odbija, powiela) resztką tonera dalej na stronie. Jak temu zaradzić? Czy to listwa czyszcząca bęben jest do wymiany? Jak się ona dokładnie nazywa?

EDIT: Obrazek jest zeskanowany do góry nogami. Dokąd było białe było białe, później się skiepściło.
  • Poziom 28  
    Przy wymianie bębna (nowego) musisz wymienić też listwę(nową) czyszczenie nic ci nie pomoże
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Samej listwy raczej nie wymienisz. jak już to cały bęben. Próbowałem kiedyś obrócić silikonową listwę czyszczącą bęben. Problem był z jej przyklejeniem do metalowego profilu. Najdłużej wytrzymywała taśma dwustronna, taka jak do dywanów. Ale i tak było to na krótko. Nowy bęben i po sprawie.
  • Poziom 17  
    Przepraszam, ale czy nie wydaje się wam, że ze względu na powtarzalność co około 5,7 cm, wcale nie chodzi o bęben światłoczuły. On ma tak na oko 6 cm średnicy, to powtarzalność byłaby z lekka na zupełnie innej odległości (W szybkim rachunku co 18-20 cm.)