Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV69T00 - nie odprowadza wody, błąd E15

gkgkgk 15 Sie 2018 00:12 549 2
  • #1 15 Sie 2018 00:12
    gkgkgk
    Poziom 11  

Witam,

zmywarka Bosch SPV69T00 nie odprowadzała do końca wody, uwolniłem wąż do wiadra i po ponownym włączeniu zaobserwowałem, że odpompowanie następuje z przerwami, tzn. przez chwilę silnik było słychać woda leciała niepełnym przekrojem, potem pełnym, znów przerwa itd., ale w sumie dał radę. Wirnik od wewnątrz kręci się lekko, resztek z talerzy nie ma. Puściłem krótki program na 0,5h i poszło do końca. Puściłem jeszcze raz i na końcu znów nie wypompował. Drożność przewodów odprowadzających sprawdzona, odłączałem przewód od tego płaskiego zbiornika i dmuchałem oraz sprawdziłem zawór klapkowy przy samej pompie.
    Mam następujące pytania:
    1. jak sprawdzić ten silnik, ma 3-ój przewodowe zasilanie, czy jest trójfazowy?
    2. jak zdemontować ten silnik - mam zdjęte boki i przód z dołu - załączam zdjęcie. Domyślam się, że trzeba coś gdzieś nacisnąć i obrócić silnik, ale gdzie?
    3. co znaczy nr błędu E15 (mruga też ikonka kraniku), jak zresetować ten błąd?
    Naciskam przez analogię do innych zmywarek przycisk START na kilka sek., ale błąd pozostaje.

Pozdrawiam
    Edit: co do błędu E15 to znalazłem na forum, że gdzieś musiało mi się zalać - czujnik na dnie zmywarki.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Sie 2018 00:14
    gkgkgk
    Poziom 11  

Rozebrałem silnik do odprowadzania wody wyczyściłem wszystko i kilka razy zmywarka działała. Przy okazji, wirnik kręci się w wodzie, która jest w silniku, czy to normalne?
    Zmywarka Bosch SPV69T00 - nie odprowadza wody, błąd E15Zmywarka Bosch SPV69T00 - nie odprowadza wody, błąd E15
    Ten jaśniejszy ślad wewnątrz silniczka, to bąbel powietrza. Dalej już nie dałem rady rozebrać, wygląda, że wirnik jest uwięziony, nie widać miejsca połączenia części plastikowych - nie wiem jak oni to zrobili. Ale dzisiaj znów nie wypompowała wody. Zaczynam podejrzewać pokrywę silnika odprowadzającego wodę. Jeżeli jest wyjęta to zawsze nie wypompuje wody do końca i zawsze zostaje jej tyle, że lekko przykrywa całe to prostokątne sitko, czyli po otwarciu drzwi nic się nie wylewa. Ta powtarzalność ilości zostawionej wody też daje do myślenia. Gdyby pompa źle działała, to raz by zostawało więcej, a raz mniej, a tu zawsze tyle samo, albo działa prawidłowo. Mam pytania:

1. Skąd zmywarka wie, że woda została wypompowana i zostaję jej tylko na dnie ca na wysokości wirnika pompy odprowadzającej?
    2. Jaką rolę pełni ten czujnik, czy to on wyznacza moment końca pompowania?
    3. Skąd zmywarka wie, że pokrywa silnika odprowadzającego wodę jest na swoim miejscu?
    Pozdrawiam

0