Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] lub [zlecę] sterownik wentylacji z funkcją porównywania temperatury

pirezz 15 Sie 2018 12:08 849 10
 • #1
  pirezz
  Poziom 10  
  Potrzebuje sterownik do wentylacji - ogrzewanie chłodzenie pasywne. Niestety nie znalazłem odpowiedniego sterownika na rynku nawet wśród GWC, jedynie zamel planuje wyprodukowanie odpowiedniego modułu zbieżnego do rct-21 i efc-01 + akcja zaprogramowana w centrali, ale wymaga to zakupu centrali zamelowskiej i uruchomienie tego może być koszmarem w docelowym miejscu, a już sam sprzęt ~ 1000zł. Jeżeli ktoś zna taki sterownik to także byłbym wdzięczny za podanie marki i modelu

  Sterownik ma realizować następującą funkcje


  Kod: text
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Innymi słowy jeśli w pomieszczeniu jest za ciepło a na dworze jest chłodniej, to wentylacja ma się uruchomić i wtłoczyć zimne powietrze z dworu, jeżeli natomiast w pomieszczeniu jest za zimno, a na dworze jest cieplej niż w pomieszczeniu wentylacja ma się uruchomić i wtłoczyć cieplejsze powietrze. 1/0 - musi być jakimś wyjściem 12v lub 230v ze sterownika, o obciążalności 150W lub do stycznika.
  Budżet nie może przekroczyć 500zł, czas 3 m-ce
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • SterControlSterControl
 • #2
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • SterControlSterControl
 • #3
  pirezz
  Poziom 10  
  Może tak być jak piszesz o ile opracowany układ będzie tani w wykonaniu, bo wtedy zamówilbym 6szt. Ale jeżeli każdy kolejny ma kosztować po 500zl to zrezygnuje.
 • #4
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #6
  romulus73
  Poziom 23  
  Kolego El Piast chyba kupowałem ostatnio za 650 złotych
  STEROWNIK PLC ELP12R12-II


  sterownik w pełni swobodnie-programowalny
  napięcie zasilania: 24 V / 50 Hz +/-10%
  3 x DI, 2 x PT1000, 2 x AO, 5 x DO (Przekaźniki 5A)
  złącze komunikacyjne: 2x RS 485
  komunikacja w protokole BACnet MS/TP, Modbus RTU
  Lub Carel PCO mini wszystkie we/wy swobodnie programowalne chyba w cenie 850
  Po co chcesz kombinować?
 • #7
  marnowak
  Poziom 15  
  Znam tanie rozwiązanie.
  Otwórz okno.
 • #8
  pirezz
  Poziom 10  
  Dzięki Marnowak. Otwieram okna, niestety na dłuższą metę mieć otwarte okna w czasie snu i garaż oraz drzwi oraz wyłączony alarm to chyba jednak zbyt duża zachęta dla złodzieja. Tak się można bawić w wieżowcu, o ile stoi w głuchym lesie a nie przy ruchliwej ulicy.

  @romulus: chcę kombinować bo w ten sposób na 6 sterowników wydam 6000 na same sterowniki, 1000zł na rozdzielnice z osprzętem, 500zł na czujniki. a po doliczeniu robocizny przekroczę budżet dwukrotnie. Podczas gdy jedynie odrobinę prostsze sterowniki na Allegro chodzą po 15 zł sztuka. Budżet jest określony i wynika z alternatywnego rozwiązania jakim jest zamel albo fibaro.

  Na tą chwile bardzo dziękuje za kolejne oferty czy obejścia problemu, bo dogadałem się z bardzo miłym i rzeczowym Użytkownikiem. Jeżeli jednak ktoś zna gotowy sterownik dostępny w sprzedaży to proszę pisać. Bardzo dziękuje wszystkim
 • #9
  romulus73
  Poziom 23  
  Skoro chcesz kombinować, to i tak wiele tanich sterowników opartych jest na procesorach ARM . Zmontuj sobie na Dip 30 Atmega 328 i masz gotowe, całość wyjdzie po 100 zeta, a program sobie sam napiszesz bo to 10 linijek kodu. Z tego co wiem zamówienie takiej płytki z projektem to koszt 80 złotych.
  Teraz robię moduł CO na zimę z czujnika MQ7 pewnie wstawie na forum, Arduino nano, Przekażnik 16A kilka ledów , wpięty do alarmu w domu, Program mam gotowy, czekam na moduł zasilania 230V/5VDC no ale to inna bajka to po co o tym piszę.
  Właściewie to prawie cały Twój kod.
  if (napiecie < 2.0) {
  digitalWrite(10, LOW);
  } else {
  digitalWrite(10, HIGH);
  }
  if (digitalRead (2) == LOW) {
  digitalWrite(8, LOW);
  } else {
  digitalWrite(8, HIGH);
  }
 • #10
  aaanteka
  Poziom 39  
  Przerost formy na treścią przecież to i tak będzie zgrubne regulowanie temperatury ,a raczej zgrubna wentylacja pomieszczenia. Prosty układ analogowy termometru różnicowego na komparatorze i dwa niezależne obwody wydmuchu i nadmuchu, jak to ma służyć w warunkach domowych. Koszt niewielki , a skuteczność zapewniona.
  Chyba, chyba, że to komercyjne sterowanie wentylatorami do kurników.
 • #11
  gag70
  Poziom 24  
  Arduino w wykonaniu "prawie przemysłowym" - izolowana przetwornica DC (zakres napięć wejściowych 12-30V DC) na zasilaniu, cztery wejścia cyfrowe optoizolowane, cztery przekaźniki na wyjściu, port 1-Wire do czujników temperatury i RS485 do komunikacji np. z panelem HMI. Takie urządzenia są do kupienia za rozsądne pieniądze, nie trzeba ich tworzyć od zera.
  Do tego wystarczy urzeźbić nieskomplikowaną aplikację i gotowe. Stosowaliśmy podobne rozwiązanie w nawilżaczach własnej produkcji. Jako interfejs użytkownika (wilgotność zadana, mierzona, statusy, itp.) służył panel th-tune Carela, znany też jako HMI Basic firmy VTS.